20 شعبه در تمام نقاط تهران

آیا جاروبرقی آهنربا دارد؟

وجود آهنربا در جاروبرقی

وجود آهنربا در جاروبرقی از آنجایی که در ظاهر آن مشخص و پیدا نیست در ابتدا غیرممکن به نظر می‌رسد اما آهنربا در جاروبرقی بخشی از موتور را تشکیل می‌دهد و شامل یک هسته آهنی نرم در شکل و شامل پیچ و میخ است که سیم عایقی به دور آن پیچیده شده است که دو سر سیم باید آزاد باشند تا به منبع تغذیه متصل شوند. این آهنربا الکتریکی یا الکترومغناطیس نامیده می‌شود که جریان الکتریکی از آن عبور می‌کند و توسط سیم پیج‌ها یک میدان مغناطیسی ایجاد می‌شود که با قطع جریان الکتریکی این میدان نیز از بین می‌رود.

آهنرباهای الکتریکی کاربردهای مختلفی دارند از جمله موتورهای وسایل برقی، مولد، رله، بلندگو و دیسک‌ های سخت. آهنرباهای الکتریکی هم قدرت‌های مختلفی دارند اما انتخاب میزان قدرت آنها به قدرت موتور جاروبرقی نیز بستگی دارد که باید باهم هماهنگ باشند برای افزایش قدرت یک آهنربای الکتریکی باید میدان مغناطیسی بزرگتری ایجاد شود یعنی قطر هسته آهنی افزایش یابد و همزمان بر ضخامت سیم‌های عایق نیز افزوده شود.

بهساز سرویس نمایندگی معتبر لوام خانگی در تهران برای کاهش هزینه‌های شما در تعمیر لوازم برقی خانگی همواره در تلاش است بهترین‌ ها را برای شما رقم بزند و به شما کمک می‌کند که تنها تعمیر وسیله خود را مدنظر قرار دهید و دغدغه جابجایی و هزینه‌های اضافی را برای تعمیر جاروبرقی نداشته باشید.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »