20 شعبه در تمام نقاط تهران

چرا المنت سشوار سرخ و گرم می شود

یکی از سوالاتی که در مورد استفاده از سشوار بسیار پرسیده می شود. این است که چرا المنت سشوار سرخ و گرم می شود؟ برای این که بتوانیم به این سوال پاسخ روشنی بدهیم باید ابتدا مشکلات متداول سشوار را بشناسیم. برای داشتن اطلاعات بیشتر در این مقاله ما را همراهی کنید.

سشوار یک وسیله الکترونیکی است که کاربران زیادی در حال استفاده از آن هستند. وظیفه این وسیله تولید باد گرم برای خشک کردن مو و حالت دادن به آن است. یکی از پر مصرف ترین وسایلی که برای مو استفاده می شود سشوار است و تقریبا در همه خانه ها دیده می شود. این دستگاه ممکن است دچار مشکلاتی شود که تعدادی از آن ها را بررسی می کنیم.

خرابی المنت سشوار

المنت یک رشته سیم داخل سشوار است. توانایی تحمل جریان بالای الکتریکی را دارد. می توانیم المنت سشوار را مهم ترین قسمت این دستگاه بدانیم. این موضوع به این دلیل است که خرابی المنت می تواند کل دستگاه را از کار بیندازد.المنت ها دو نوع هستند. حرارتی و سرامیکی که در مدل های جدید از نوع سرامیکی استفاده شده است این نوع سشوار می توانند مصرف برق را کاهش دهند و مو را سریع تر گرم کنند.

 

المنت سشوار

عیب یابی  سشوار و رفع اشکال آن
زمانی که سشوار شما دچار مشکل میشود ابتدا باید علت را پیدا کنید. یکی از مهم ترین دلایل خرابی سشوار ایراد در المنت آن است. هنگامی که قصد چک کردن این قطعه را دارید باید بیش از اندازه احتیاط کنید. این قطعه بسیار شکننده است. مشکلاتی از قبیل داغ شدن بیش از حد و یا خارج شدن باد سرد و یا سرخ شدن همگی از المنت می باشند.

این مطلب را از دست ندهید : طرز کار سشوار به چه صورت است؟

نیم سوز شدن موتور سشوار ؟
اگر موتور در حالت نیم سوز شدن باشد سشوار دیگر نمیتواند کارایی سابق را داشته باشد . در بیشتر موارد قرمز شدن المنت مستقیم ربطی به خود آن ندارد و به طور حتم مشکلی در عملکرد آن به وجود آمده است. هنگام نیم سوز شدن موتور حجم باد سشوار بسیار کم می شود.

این باعث کم شدن مقاومت مدارها می شود و سشوار جریان الکتریکی زیادی در دستگاه تولید میکند که در نهایت این موضوع باعث قرمز شدن المنت سشوار می شود.

المنت و خرابی های آن
در سشوار گرمای باد توسط المنت تامین می شود، به دلیل این که گرمای زیادی را تولید می کند بسیار آسیب پذیر است. در سشوارهایی که المنت آن ها از مدل 4 سیم هستند، در بخش انتهایی المنت ها تنظیم دور موتور انجام می شود. با توجه به تمام این شرایط قرمز شدن یکی از مشکلات متداول سشوارها است. برای برطرف کردن این ایراد ابتدا باید علت اصلی این قرمز شدن مشخص شود. گاهی اوقات اصلا نیاز به تعمیر ندارد و این قرمزی به دلیل استفاده مداوم از سشوار است. روشن ماندن طولانی فشار زیادی به دستگاه وارد می کند.

 

این موضوع باعث می شود تا گرمای زیادی تولید و المنت قرمز شود.وظیفه اصلی المنت گرم کردن قسمتی از دستگاه است و در برخی موارد قرمز شدن آن طبیعی است. در صورت بروز این اتفاق با خاموش کردن و استراحت دادن به سشوار مشکل برطرف می شود. اگر بعد از زمان استراحت نیز المنت قرمز شد باید به دنبال یافتن علت اصلی آن باشید.

تعمیر المنت سشوار
برای یافتن علت قرمز شدن المنت سشوار ابتدا باید دستگاه را روشن کنید و بررسی های لازم را انجام دهید. اگر باد کم و سردی خارج شود به احتمال زیاد موتور در حال نیم سوز شدن است. در این صورت باید به تعویض قطعه اقدام کنید. برای این کار باید سشوار باز شود، پوشش المنت سشوار برداشته شود و تمام سیم های ورودی به آن بررسی شوند. اگر تعمیرکار متوجه شود علت قرمزی، سیم ها هستند باید آن ها را تعویض کند.

نتیجه گیری
المنت سشوار قطعه ای بسیار کوچک است که به دلایل زیادی ممکن است دچار آسیب شود ،به همین منظور پیدا کردن دلیل قرمزی سشوار بسیار اهمیت دارد.شما میتوانید برای عیب یابی تخصصی و تعمیر سشوار برقی با کارشناسان تعمیرگاه مجاز بهساز سرویس در ارتباط باشید .

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »