20 شعبه در تمام نقاط تهران

انواع مایکروفر یا مایکروویو

مایکروفرها دستگاه های برقی هستند که در آشپزخانه ها به وفور از آن ها استفاده می شود. مایکروفر ها برای کارهایی همچون، گرم کردن غذا، پختن غذا و همچنین یخ زدایی و … مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل سهولت در کار با مایکروفر و سریع تر و با کیفیت تر انجام دادن عمل پخت و گرم کردن و یخ زدایی، این دستگاه از محبوبیت بالایی در بازار برخوردار است.

امروزه شرکت های بزرگ تولید لوازم خانگی اعم از سامسونگ، ال جی و … دستگاه مایکروفر را در انواع مختلف طراحی کرده و به بازار عرضه می کنند. در این مقاله سعی داریم شما را با انواع مایکروفر آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

انواع مایکروفر به شرح زیر است:

 

مایکروفر رومیزی

 

ساده ترین دسته از انواع مایکروفر ها، مایکروفر های رومیزی هستند. این دستگاه ها در ابعاد گوناگونی ساخته شده و بر روی پیشخوان قرار می گیرند. این مایکروفر ها قابل حمل بوده و می توان در اکثر نقاط خانه و حتی بیرون از خانه از آن استفاده کرد. در حقیقت با تامین برق دستگاه می توانید در هر جایی از آن استفاده کنید.

مایکروفر رومیزی اکثرا در ابعاد ۲۷  در ۴۴ در ۳۴ سانتی‌متر عمق دارد و ظرفیت آن ۲۸ لیتر طراحی و تولید می شود. البته اندازه های گفته شده به صورت معمول هست و مایکروفر های رو میزی می توانند در ابعاد مختلفی نیز ساخته شوند. از این دستگاه برای انجام اموری همانند پختن و گرم کردن غذا، یخ زدایی، درست کردن پاپ کرن و سایر امور مرتبط استفاده می شود. این دستگاه ها نسبت به دو دسته دیگر از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. از جمله معایب این دستگاه اشغال فضای روی پی خوان و ابعاد کوچک و ظرفیت پایین آن است.

anvae microfer

مایکروفر بالا اجاقی

از دیگر انواع مایکروفر میتوان به مدل بالا اجاقی اشاره کرد که از جمله دستگاه هایی است که برای استفاده در آشپزخانه ها ترجیح داده می شوند. از این نوع مایکروفر بیشتر در آشپزخانه های مدرن استفاده می کنند. محل نصب و قرار گیری این نوع مایکروفر بالای اجاق گاز می باشد.

این دستگاه ها با توجه به اینکه جای هود را در بالای اجاق گاز اشغال می کنند، خود دارای فن آوری مشابه با هود هستند تا بوی بد و دود ناشی از پخت و پز غذا ها در روی اجاق گاز را جذب کنند. در زیر این دستگاه ها چراغ هایی برای روشنایی بخشیدن به اجاق گاز تعبیه شده است. این مایکروفرها ابعاد بزرگتری داشته و ظرفیت آن ها بین 25 تا 75 لیتر متغیر است. قیمت مایکروفر بالا اجاقی، گران تر از مایکروفر رومیزی می باشد.

در بررسی معایب مایکروفر بالا اجاقی می توان گفت، عدم جابه جایی و جدایی، مراحل سخت تر نصب نسبت به مایکروفر رومیزی و همچنین هزینه بالاتر از جمله معایب این نوع از مایکروفر ها می باشند.

bala ojaghi

مایکروفر توکار یا کشویی

مایکروفرهای توکار یا کشویی جدید ترین مایکروفر های تولید شده می باشند. این دستگاه ها در ابعاد ۴۶ در ۶۰ در ۵۵ سانتیمتر ساخته شده و برای عدم اشغال فضای روی پیشخوان یا کابینت‌ها مناسب است. نصب مایکروفر توکار یا کشویی، مراحل بیشتر و سخت تری دارد.

همچنین نمی توان این دستگاه را از محل نصب جابه جا کرد. مایکروفر های توکار، جز گران ترین مدل های مایکروفر می باشند. این دستگاه به تازگی روانه بازار شده و مشکلات و عیب های کم تری نسبت به دو مورد قبلی دارد. اما شاید بتوان گفت قیمت بالای آن و عدم توانایی در جابه جایی در کنار مراحل بیشتر و سخت تر در نصب، جز معایب این مایکروفر لوکس هستند.

keshoii micro

محل قرار گیری

شاید بتوان گفت مهم ترین پارامتر برای دسته بندی انواع مایکروفر مربوط به محل قرار گیری آن ها در آشپز خانه باشد. محل قرار گیری مایکروفر به قدری مهم است که تاثیر مستقیمی بر روی قیمت، اندازه و قابلیت های مایکروفر دارد.

با اینکه مایکروفر ها عموما ویژگی های یکسانی دارند اما با توجه به محل قرارگیری می توان آن ها را به سه دسته، مایکروفر رومیزی، مایکروفر بالا اجاقی و مایکروفر توکار یا کشویی تقسیم بندی کرد.

به عنوان سخن پایانی می توان گفت مایکروفرها انواع مختلفی داشته که هر کدام از آن مزایا و معایب منحصر به فردی دارند، در نتیجه اگر قصد خرید این دستگاه را دارید، با توجه به نیازتان به بررسی و خرید مایکروفر اقدام کنید.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »