تست موتور جاروبرقی با اهم متر

قبل از اینکه به تست موتور جاروبرقی با اهم متر بپردازیم باید گفت که جاروبرقی ها ابزارهای شگفت انگیزی برای تمیز کردن کفپوش فرش، مبلمان و اثاثه یا لوازم داخلی و سایرسطوح خانه هستند. لذا وجود آنها باعث می گردد تا تمیزی و نظافت را به سهولت برای مکان زندگی خود فراهم آورید و کیفیت محل زندگی خود را افزایش دهید.

در واقع تمیزی و نظافت همواره یکی از امور مورد توجه بشر بوده و هست و سیر تکاملی ابزارهای نظافت نیز در طول تاریخ، مدرن تر و پیشرفته تر گشته است. اگر زمانی شاخ و برگ درختان و جاروهای دستی مهمترین ابزارهای نظافت محسوب می شدند امروز اما انواع و اقسام جاروهای برقی این کار را به سادگی و سهولت تمام فراهم می آورند. لذا بر این اساس می توان مطمئن شد که در بسیاری از خانه ها از این ابزارهای شگفت انگیز استفاده می گردد.

با اینحال اگر بخواهیم لیستی از امکانات و قابلیت هایی که موجب فراگیر شدن استفاده از جاروبرقی ها گشته بیان کنیم می توان به مواردی چون سرعت عمل بالا در نظافت، صرفه جویی در وقت، راحتی و سهولت استفاده، استفاده گسترده همچون برای نظافت داخل ماشین یا موی حیوانات خانگی و… اشاره کرد.

motor

تست موتور جاروبرقی

 

اما نکته ای که وجود دارد این است که عمر و کارکرد جاروبرقی ها همیشگی نیست و پس از مدتی دچار استهلاک و خرابی شده و می بایست آن را تعمیر کنید. لذا بسته به نحوه استفاده و جنس و کیفیت جاروبرقی خریداری شده دارد که این خرابی طی مدت زمانی کوتاه یا طولانی اتفاق بیافتد.همچنین اگر سرویس های دوره ای آن به موقع انجام شده باشد و استفاده درستی هم از آن کرده باشید، خرابی ممکن است جزئی و کوچک باشد که شامل انسداد لوله خرطومی، خرابی چرخ های جاروبرقی و… می شود.اما گاهی اوقات به علت استفاده چندین ساله از جارو برقی و سرویس نکردن آن با موتورجاروبرقی به مشکل برمیخورید که در وهله اول تعمیرکاران با تست موتور جاروبرقی شما را از احتمال خرابی موتور آگاه میکنند.

یا اینکه استفاده زیاد و ناصحیح از جارو برقی داشته اید و خرابی جدی و اساسی، متعلق به موتور جاروبرقی است که در این صورت اگر بخواهید از خرابی و سوختگی موتور اطلاع کسب کنید، تعمیرکاران و تکنسین های تعمیر جاروبرقی به دو شکل از این موضوع اطلاع حاصل می کنند اول با استفاده از مشاهدات خود که پس از زدن جاروبرقی به برق در صورتی که کار نکند یا بوی سوختگی بدهد و نیم سوز شده باشد

موتور جاروبرقی را باز می کنند و با بررسی آرمیچر آن اگرکه به رنگ قهوه ای درآمده باشد یا کلکتور آن جرقه بزرگ و قرمز رنگ بزند و مواردی از این دست پی به سوختگی موتور می برند و برای تعمیر آن اقدام می کنند. اما اگر علائم خرابی موتور مشهود نباشد یا دلایل روشن نشدن جاروبرقی متعدد بود، تست موتور جاروبرقی با اهم متر صورت می پذیرد.

اهم متر وسیله ای الکتریکی است که تعمیرکاران و تکنسین های جاروبرقی را قادر می سازد تا در صورت مواجه با خرابی به تست موتور جاروبرقی بپردازند و همچنین با این دستگاه  مشخصات و پارامترهای الکتریکی را اندازه گیری میکنند که شما قطعا در هنگام استفاده از اهم متر با دو شکل دیجیتال و آنالوگ آن روبه رو میشوید که نوع دیجیتال آن از دقت بالاتری برخوردار است.

لذا در صورتی که تست موتور جاروبرقی با اهم متر صورت پذیرد با استفاده از این دستگاه پایه های کلکتور جاروبرقی بررسی می شود که اگر درجه اهم متر یا نمایش عددی آن بر روی عدد ۱ یا بالاتر از آن قرار گیرد نوید سالم بودن جاروبرقی شما را می دهد اما چنانچه در هنگام تست موتور جاروبرقیر درجه اهم متر یا نمایش عددی آن بر روی عدد صفر قرار گیرد از دلایل سوختگی موتور جاروبرقی شما خواهد بود. در واقع اهم متر به کمک تعمیرکاران می آید تا به واسطه آن تک تک اجزای موتور را بررسی کنند و قطعه معیوب را شناسایی کرده و تعویض نمایند.