20 شعبه درتهران

تفاوت مایکروفر و مایکروویو

مایکروفر و مایکروویو دو دستگاهی هستند که در هر خانه ای مورد استفاده قرار می گیرند. اغلب افراد دوست دارند که هر دوی این دستگاه ها را در آشپزخانه خود داشته باشند. اما بعضی وقت ها به دلایل اقتصادی فقط توانایی تهیه یکی از آن دو را دارند.

اما اغلب مردم تفاوت مایکروفر و مایکروویو را نمیدانند، ولی در حقیقت موضوع این است که این دو دستگاه به کلی با هم فرق داشته و برای اهداف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله قصد داریم ابتدا به تعریف هر کدام از دستگاه های مایکروفر و ماکروویو پرداخته و سپس به بررسی تفاوت های هر یک از آن ها بپردازیم. پس در این مقاله با ما همراه باشید.

بیشتربدانید:چگونگی تعمیر مایکروفر 

مایکروفر

مایکروفر یک دستگاه چند منظوره‌ برای انجام انواع کارها نظیر پخت مواد غذایی، گرم کردن غذا و… مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه به وسیله مگنترون و المنت هایی که به بالا و پایین آن وصل شده، کار می کند. مایکروفر توانایی پختن کامل یک ماده غذایی را دارد.

همچنین از مزیت های پختن غذا در این دستگاه، می توان به از بین رفتن کامل میکروب ها و حفظ ویتامین ها و ارزش غذایی، ماده غذایی اشاره کرد. بر روی هر دستگاه مایکروفر کلید هایی تعبیه شده و افراد به وسیله آن ها می توانند، زمان، درجه حرارت، نوع پخت و … را تنظیم کنند.

مایکروویو

این دستگاه به کمک ابزاری به نام مگنترون که امواجی با فرکانس 2450 مگاهرتز ایجاد می‌کند کار می کند. این امواج به دیواره‌های محفظه مایکروفر برخورد کرده و منعکس می شوند.

امواج منعکس شده بر روی مواد غذایی می نشینند و روی آن متمرکز می شوند. این دستگاه برای پختن مواد غذایی نیز مفید است. اما با این همه حال از این دستگاه بیشتر برای گرم کردن غذا و همچنین نوشیدنی ها استفاده می شود. مایکروویو، تنظیمات پیشرفته تری نسبت به مایکروفر داشته و شما می توانید با توجه به نیاز تان آن را شخصی سازی کنید.

تفاوت مایکروفر و مایکروویو

بعد از این که هر دو دستگاه را شناختیم و نحوه ی کار آن ها را یاد گرفتیم، بهتر است که به بررسی تفاوت مایکروفر و مایکروویو بپردازیم.

اولین و مهم ترین تفاوت مایکروفر و مایکروویو در طراحی و نحوه ی گرم کردن غذا می باشد. دستگاه مایکروفر با بهره گیری از المنت ها و مگنترون هایی که در بالا و پایین دستگاه تعبیه شده اند، اقدام به پخت غذا در یک دمای یکنواخت می کند. همچنین این نحوه ی پخت باعث مغز پخت شدن کامل غذا می شود.

البته از این دستگاه برای گرم کردن غذا های سرد نیز استفاده می شود. البته باید توجه داشت که گرم کردن غذا در مایکروفر کمی زمان بر است. اما در ماکروویو دستگاه بر اساس امواجی که تولید می کند باعث پخت و یا گرم شدن غذا می شود. به طوری که امواج تولید شده توسط مایکروویو ابتدا به بدنه فلزی آن برخورد کرده و سپس منعکس می شوند.

امواج منعکس شده روی غذا می نشینند و با ایجاد تحرک و پویایی بین قطرات آب موجود ،غذا درمایکروفر دیر تر اما بهتر پخته می شود، حال اینکه اگر برای پخت زمان کمی دارید، بهتر از از مایکروویو استفاده کنید.

همچنین از مایکروویو برای گرم کردن انواع نوشیدنی ها و یا جوشاندن آب استفاده می شود، این در حالی است که این کار عملا در دستگاه مایکروفر بسیار سخت و گاها غیر ممکن است. تنظیمات و کلید های مربوط به مایکروویو بسیار بیشتر و پیشرفته تر از دستگاه مایکروفر است.

سخن پایانی درباره تفاوت مایکروفر و مایکروویو

به عنوان سخن پایانی می توان گفت با اینکه از هر دو دستگاه برای گرم کردن و پختن غذا می توان استفاده کرد. اما با این حال باید به تفاوت مایکروفر و مایکروویو توجه کرد. اگر شرایط اقتصادی تان اجازه می دهد بهتر است به تهیه هر دوی آن ها اقدام کنید. در غیر اینصورت با توجه به نیاز هایتان و سبک زندگی که دارید و تحقیق و پرس و جو به خرید دستگاهی متناسب اقدام کنید. امروزه بیشتر افراد که به صورت مجرد زندگی می کنند، خرید دستگاه مایکروویو را در ارجعیت قرار می دهند. این اولویت با توجه به کارایی بیشتر مایکروویو نسبت به مایکروفر قابل توجیه است. امیدواریم با خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »