علائم تمام شدن زغال جاروبرقی

امروزه در اکثر منزل ها به طور روزمره برای نظافت از جاروبرقی استفاده می شود. به طوری که تصور یک خانه بدون جاروبرقی بسیار دشوار است. جاروبرقی از کنار هم قرار دادن  قطعات مختلفی ساخته می شود. یکی از این قطعات زغال جاروبرقی می باشد. این قطعه بسیار مهم بوده و در موتور جاروبرقی قرار دارد.

این قطعه تاثیر مستقیمی بر روی کارایی دستگاه شما دارد از این رو اگر زغال جاروبرقی خراب شده باشد، حتما باید نسبت به تعویض سریع زغال جاروبرقی اقدام کنید در غیراینصورت مشکلات جدی برای جاروبرقی شما بوجود خواهد آمد.

به دلیل حساسیت موضوع و امکان آسیب جدی دستگاه جاروبرقی در صورت عدم تشخیص شما از تمام شدن زغال ها، در این مقاله به بررسی کامل علائم تمام شدن زغال جاروبرقی پرداخته ایم. پس با ما همراه باشید.

دلایل تمام شدن زغال جاروبرقی

 

کاهش قدرت جاروبرقی

یکی از اولین و مشخص ترین علائم تمام شدن زغال های جاروبرقی کم شدن قدرت مکش آن می باشد. که این موضوع ناشی از کاهش قدرت موتور می باشد.

البته باید توجه داشته باشید که کاهش قدرت جاروبرقی ممکن است تحت تاثیر دلایل دیگری باشد، و تمام شدن زغال ها تنها یکی از این موارد می باشد. در نتیجه بهتر است جاروبرقی را باز کرده و در قسمت موتور آن، زغال ها را بررسی کنید

و در صورت اتمام آن ها یک زغال جدید جایگزین کنید. در غیر این صورت دلیل کاش قدرت موتور عوامل دیگری می باشد. البته اگر خودتان تخصص کافی در مورد جاروبرقی ندارید، بهتر است دستگاه را نزد یک فرد متخصص برده تا کار شما سریع تر و مطمئن تر حل شود.

zoghal jaro

علت جرقه زدن جاروبرقی

بعضی وقت ها ممکن است شاهد این باشید که جاروبرقی شما جرقه می زند. در واقع جرقه زدن جاروبرقی ناشی از مشکلات مختلفی می باشد که یکی از رایج ترین آن ها تمام شدن زغال جارو می باشد.

با تمام شدن زغال جاروبرقی، دیگر نمی توان اتصالی ایجاد کرد و عدم توانایی در ایجاد اتصال سبب  جرقه زدن جاروبرقی می شود. در نتیجه اگر جاروبرقی شما جرقه می زند بهتر است هر چه سریع تر دستگاه خود را باز کرده و زغال های آن را کنترل کنید در صورت تمام شدن و یا کوتاه شدن زغال های دستگاهتان، آن ها را تعویض کنید.

اگر زغال های شما وضعیت مناسبی داشته باشد بهتر است جاروبرقی تان را پیش یک تکنسین ببرید تا مشکل جرقه زدن را برطرف کند.

تمام شدن زغال جاروبرقی

زغال جاروبرقی در گذر زمان و با کار کردن، کوتاه تر می شوند. همین عامل باعث می شود تا نتوانند اتصال را به طور دائم برقرار کنند از این رو موتور جاروبرقی به صورت منقطع کار میکند. به این حالت که جاروبرقی مدام خاموش شود ریپ زدن گفته می شود. در صورت ریپ زدن جاروبرقی احتمال زیاد زغال هایتان کوتاه شده و باید تعویض شوند.

 

motor jarobarghi

از کار افتادن موتور جاروبرقی

از کار افتادن موتور جاروبرقی تنها به دلیل تمام شدن زغال های دستگاه نمی باشد و عوامل زیادی در آن نقش دارند. اما با این همه حال یکی از دلایل از کار افتادن موتور جاروبرقی، تمام شدن زغال آن می باشد.

زغال ها که نقش برقرار کننده ارتباط بین موتور و کلاکتور را دارند در صورت تمام شدنشان دیگر موتور جاروبرقی با کلکتور اتصالی نداشته و از کار می افتاد. در این صورت اگر متوجه شدید موتور جاروبرقی شما از کار افتاده است بهتر است ابتدا جارو خود را باز کرده و زغال های آن را بررسی کنید.

 

اگر زغال جاروبرقی تان کوتاه شده باشد و یا کلا تمام شده باشد، به احتمال زیاد با تعویض زغال ها مشکل موتور نیز حل خواهد شد. در غیر اینصورت مشکل موتور مربوط  به دلایل دیگری می باشد که بایستی توسط یک فرد متخصص بررسی شود.

سخن پایانی

زغال جاروبرقی یکی از قطعات مهم و کاربردی این دستگاه می باشد که در قسمت موتور آن قرار دارد. این قطعات در اثر کار کردن کوتاه شده و در آخر تمام می شوند. تمام شدن زغال جاروبرقی می تواند مشکلات زیادی را برای یک جاروبرقی به وجود بیاورد از این رو بهتر است در صورت تمام شدن آن، سریعا اقدام به تعویض زغال ها کنید. علائم و نشانه های مختلفی از تمام شدن زغال ها وجود دارد که در این مقاله به بررسی آن ها پرداخته ایم.