20 شعبه در تمام نقاط تهران

از کجا بفهمیم جاروبرقی سوخته است؟

جاروبرقی سوخته چه علائمی دارد؟

جاروبرقی  یک  وسیله مهم  در زندگی های مدرن امروزی محسوب می شود و در تمیزی و نظافت منزل نقش اصلی را برعهده دارد. ممکن است هنگام کار با جاروبرقی تان ناگهان با بوی ناخوشایند سوختگی مواجه شوید ، یا اینکه مانند گذشته از  مکش جارو برقی راضی نباشید و همین امر شما را به فکر  پیدا کردن علت ایرادات به وجود آمده در جاروبرقی بیاندازد.

زیرا به وجود آمدن این  عوامل نشانگر این می باشد که قطعاً اجزا و قطعات جاروبرقی با مشکل و ایرادی روبرو شده به همین علت است که جاروبرقی کارایی و راندمان  کاری گذشته را ندارد.در زیر به اینکه جاروبرقی سوخته چه علائمی خواهد داشت اشاره می‌کنیم که در صورت مواجه شدن با آن ها لازم است جاروبرقی توسط تعمیرکار مجرب بررسی شود.

زیرا در صورت مشاهده موارد ذکر شده در بالا امکان اینکه جاروبرقی سوخته باشد بالا می باشد اطلاعات شما در زمینه علائم سوختن موتور جاروبرقی باعث می شود تا شما با اقدامی به موقع و به جا از وارد آمدن خسارات و خرابی های احتمالی  جاروبرقی جلوگیری کنید.

به مشام رسیدن بوی سوختگی از علائم جاروبرقی سوخته

یکی از دلایلی که نشانگر سوختن موتور جاروبرقی می باشد به مشام رسیدن بوی ناخوشایند سوختگی از دستگاه است. البته باید ذکر کنیم که بوی سوختگی همیشه نشانه ی سوختن موتور در جاروبرقی نمی‌باشد

بلکه ممکن است که این بو به دلایل مختلفی به مشام برسد ،مثلاً شکستن کمربند جارو و یا گیر کردن آن باعث می شود که بویی  همانند بوی پلاستیک سوخته به مشامتان برسد یا اینکه وقتی مو و گرد و غبار غلتک برس جارو را مسدود میکند مانع از چرخیدن برس دستگاه می شود و همین امر باعث ایجاد بوی سوختگی در جارو می شود.

روشن نشدن جاروبرقی

در مرحله اول پریز جاروبرقی را از لحاظ جریانات برق بررسی کنید. اگر کیسه جاروبرقی بیش از ظرفیتش پر شود می تواند دلیلی برای روشن نشدن جارو برقی باشد. معیوب شدن دکمه روشن/ خاموش و یا مشکل  پیدا کردن سیم های رابط جاروبرقی هم  از دیگر  دلایل روشن نشدن جاروبرقی می‌باشند. اگر مدار جاروبرقی با مشکل مواجه شود جاروبرقی دیگر روشن نمی شود و مهمترین عامل روشن نشدن جاروبرقی سوختن موتور آن می باشد که در این صورت باید موتور را تعمیر یا تعویض کنید.

از کار افتادن جاروبرقی حین انجام کار

از دیگر علائم جاروبرقی سوخته میتوان به از کار افتادن جاروبرقی حین انجام کار اشاره کرد: بعضی مواقع موتور جاروبرقی به علت استفاده زیاد  مستهلک و  فرسوده می شود و همین امر یکی از دلایل  سوختگی موتور آن می باشد.

در این هنگام بویی شبیه پلاستیک سوخته به مشامتان می رسد. در صورت مواجه شدن با این مشکل دیگر تلاشی برای روشن کردن مجدد دستگاه  نکنید و جارو برقی را به تعمیرکاران مجرب در این حوزه بسپارید تا با تشخیص صحیح  و بررسی عامل به وجود آورنده ی این حالت اگر نیاز بود موتور دستگاه تعویض یا تعمیر شود.

کم شدن مکش و پایین آمدن راندمان کاری جاروبرقی

اگر موتور جاروبرقی نیم سوز شود تاثیر مستقیمی بر روی مکش آن می گذارد و کارایی دستگاه را تا حدود زیادی پایین می آورد. وقتی با این حالت روبه رو می شوید مطمئن باشید موتور دستگاه دیر یا زود می سوزد البته کم شدن مکش همیشه به  دلیل نیم سوز شدن موتور  نمی باشد و دلایل دیگری مانند مسدود شدن شلنگ جاروبرقی ، پر شدن کیسه جاروبرقی  و غیره…..

می توانند از  عواملی باشند که قدرت مکش دستگاه را تا حد زیادی پایین می آورند ،در صورتی که با کم شدن مکش دستگاه روبرو شدید  اول کیسه و لوله جاروبرقی  را بررسی کنید اگر مشکلی نداشتند به نیم سوز شدن موتور  دستگاه شک کنید و جارو را برای بررسی بیشتر به تعمیر کاران با تجربه ی  بهساز  سرویس بسپارید.

داغ شدن بیش از حد جاروبرقی

داغ شدن  زیاد در جاروبرقی  هم میتونه از دیگر علائم جاروبرقی سوخته باشد،که تاثیر  مستقیمی بر موتور آن دارد و در خیلی از مواقع باعث از کار افتادن  و سوختن موتور دستگاه می شود. برای رفع این مشکل جاروبرقی را همیشه تمیز نگه دارید زیرا اگر هوای لازم به موتور نرسد موتور جاروبرقی سریعاً داغ میکند و امکان سوختن آن بالا میرود.

اگر تایم زیادی جاروبرقی را روشن نگه می دارید و از آن کار می کشید ممکن است بوی سوختگی به مشامتان برسد پس بعد از دقایقی که با دستگاه کار کردید  حدوداً یک ربع به آن استراحت دهید تا از رسیدن آسیب احتمالی به موتور جارو جلوگیری کنید.البته جاروبرقی های امروزی به وسیله قطعه‌ای به نام ترموستات هدایت می شوند این قطعه به شما اجازه نمی دهد که تایم طولانی دستگاه را روشن بگذارید

و در صورتی که دمای دستگاه از یک حدی بیشتر بالا برود ترموستات جارو وارد عمل می‌شود و به صورت خودکار دستگاه را خاموش میکند و تا زمانی که موتور دستگاه کاملاً خنک نشود این امکان را به شما نمی دهد که  بتوانید مجدداً دستگاه را روشن کنید.

تعمیرات جاروبرقی در تهران

در صورتی که یا با علائم جاروبرقی سوخته ویا مشکلات مربوط به جاروبرقی مواجه شدید میتوانید به پرسنل باتجربه و توانای بهساز سرویس  مراجعه کنید.

این شرکت  با  به کارگیری افراد متعهد و با تجربه در زمینه تعمیرات انواع برندهای جاروبرقی بهترین و به روزترین خدمات را در اسرع وقت به شما ارائه می دهد.

پرسنل متعهد شرکت خدماتی بهساز سرویس  برای جلو گیری از  وارد شدن هزینه های زیاد و گزاف به مشتریان خود تا حد ممکن  سعی بر تعمیر قطعات نسبت به تعویض آن ها  دارد که  با تشخیص  صحیح خود بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »