20 شعبه در تمام نقاط تهران

جاروبرقی چطور کار می کند؟

جاروبرقی چطور کار می کند؟

جاروبرقی دستگاهی با ارزش و با کارایی بالا می باشد. این وسیله با طراحی ساده اما دقیق باعث می‌شود تا شما با سهولت در کمترین زمان ممکن کار نظافت و غبارروبی منزل را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

همانطور که می دانید انواع و اقسام جاروبرقی با مارک ها و مدل های مختلف در بازار موجود می باشد، اما در نهایت همه جاروبرقی ها از فشار هوا ، اختلاف هوای پرفشار و کم فشار برای نظافت و غبارروبی استفاده می کنند. وقتی شما جاروبرقی را روشن می کنید انرژی الکتریسیته به وجود آمده باعث بکار افتادن موتور دستگاه می شود و از آنجا که موتور و فن به هم متصل می باشند با به کار افتادن موتور ، فن دستگاه هم شروع به کار کردن می کند. وقتی فن دستگاه شروع به کار کرد باعث می شود که هوا به سمت پورت خروجی هدایت شود، وقتی هوا به حرکت در می آید و به سمت جلو متمایل می شود تراکم ذرات و فشار هوا در قسمت جلویی فن افزایش پیدا می‌ کند و در پشت فن کاهش پیدا می‌ کند. درست مانند کار کرد نی برای نوشیدن مایعات، با نوشیدن مایعات با نی فشار هوای داخل دهان کم می‌شود و فشار هوای بیرون به مایع نیرو وارد می کند همین امر باعث می شود که مایع از طریق نی به سمت دهان شما به حرکت در آید.

آشنایی با نحوه عملکرد جاروبرقی

عملکرد جاروبرقی ها هم دقیقا به همین صورت می باشد. فشار هوای خارج به هوای داخل  نیرویی  وارد می‌کند و این هوا از طریق لوله جارو به داخل آن شروع به حرکت می‌کند و باعث می‌شود گرد و غبار به وسیله فیلتر از هوا جدا شود. فیلترهای جاروبرقی دارای نوع های مختلفی می باشند اکثر جاروبرقی ها دارای کیسه‌های پارچه‌ای یا کاغذی می باشند که هوا را از خود عبور می‌دهند اما گرد و غبار و خرده آشغال ها نمی توانند از آنها عبور کنند به همین علت  خرده زباله ها داخل آن جمع می‌شوند.

chegonegi

جاروبرقی ها شاید در نظر شما پیچیده بیایند اما این وسیله های ارزشمند و کارا تنها از ۶ قسمت از  اصلی تشکیل شده اند که عبارتند از:

  • فن دستگاه
  • پورت مکش که دارای لوازم مختلفی با کارایی‌های متنوع در زمینه تمیز کاری می باشد.
  • پورت خروجی
  • موتور الکتریکی
  • کیسه متخلخل
  • محفظه‌ای که همه اجزای قید شده در آن قرار می گیرند.

از اینکه در این مقاله آموزشی تعمیرات جاروبرقی از وبسایت بهساز سرویس نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش در تهران و نمایندگی تعمیرات جاروبرقی پاناسونیک در تهران همراه بودید سپاسگذاریم.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »