20 شعبه درتهران

جارو برقی چطور کار میکند؟

نحوه عملکرد جاروبرقی به چه صورت است؟

آگاهی و داشتن اطلاعات درباره اینکه جاروبرقی چطور فرآیند جذب آشغال‌ها را انجام می‌دهد و نیروی مکش جاروبرقی چگونه تولید می‌شود که ما تا حدودی از نحوه عملکرد جاروبرقی ،خرابی و به وجود آمدن نقص و ایراد در جاروبرقی مطلع شویم و با آگاهی از عوامل مخرب از وقوع آنها جلوگیری کنیم و از این طریق عمر جاروبرقی را افزایش دهیم.

برای اینکه نحوه عملکرد جاروبرقی را به خوبی درک کنید به نوشیدن آبمیوه یا شربت یا آب با نی توجه کنید هنگام مکیدن نی فشار هوای داخل دهان کم شده و فشار هوای زیاد بیرون نی باعث می‌شود مایع از داخل نی به سمت دهان حرکت کند سیستم جاروبرقی نیز برای تولید مکش و جذب زباله‌ها به این صورت عمل می‌کند با روشن کردن جاروبرقی موتور آن نیز روشن می‌شود

و فن  را به حرکت در می‌آورد و در محفظه جاروبرقی خلاء ایجاد می‌کند تا فشار هوای داخل محفظه جاروبرقی کم و فشار هوای بیرون جاروبرقی یعنی سطحی که باید پاک شود زیاد می‌شود و به این صورت زباله‌ها از طریق لوله جاروبرقی به سمت کیسه کشیده می‌شوند و با تمام شدن زباله‌ها و وارد شدن هوا به جای زباله به کیسه از طریق لوله جاروبرقی زباله‌های داخل کیسه تفکیک و از هم جدا می‌شوند.

مراحل شروع به کار کردن جاروبرقی

  • به کمک نیروی الکتریسیته اصلی‌ترین بخش جاروبرقی یعنی موتور شروع به کار می‌کند تا جاروبرقی روشن شود برق مورد نیاز برای شروع به کار جاروبرقی تقریبا انرژی بین روشن کردن ۵ الی ۱۰ لامپ قدیمی نیاز دارد یعنی ۵۰۰ الی ۱۰۰ وات.
  • با شروع به کار کردن موتور جاروبرقی تسمه لاستیکی به منظور حرکت دادن به برس‌های غلطک جاروبرقی شروع به حرکت می‌کند و ضربات پی در پی و شدید برس گردوغبار را از فرش جدا می‌کند.
  • روشن شدن فن نیز همزمان با روشن شدن موتور جاروبرقی برای کم کردن فشار درون محفظه اتفاق می‌افتد.
  • جریان هوا از سمت هوای پرفشار به سمت هوای کم فشار است و از آنجایی که هوای پرفشار بیرون از محفظه جاروبرقی است و هوای کم فشار درون محفظه، پس جریان هوا زباله‌ها را از سمت بیرون محفظه به سمت داخل محفظه می‌کشد.
  • با مکش زباله‌ها مقداری هوا نیز وارد محفظه می‌شود که به سمت موتور هدایت می‌شود تا آن را خنک کند در این مرحله فیلتر گردوخاک و زباله‌ها را از هم تفکیک می‌کند این فیلتر هوایی که ناشی از مکش زباله‌ها است را تصفیه می‌کند
    و به محیط بر می‌گرداند البته برخی جاروبرقی‌ها دارای محفظه‌ای به نام کانسیتر هستند که آشغال‌های جذب شده همراه هوا را در این محفظه می‌چرخانند و با برخورد به دیواره محفظه در انتهای محفظه جمع می‌شوند و هوای پاکیزه و تصفیه شده از قسمت بالای آن به بیرون راه پیدا می‌کند.

 در صورت ایجاد سوال درمورد اینکه جارو برقی چطور کار میکند یا هرگونه مشکل در نحوه عملکرد جاروبرقی خود می‌توانید از متخصصان بهساز سرویس مشاوره بگیرید و یا اینکه از آنها بخواهید تعمیر جاروبرقی شما را بدون کمترین زحمتی برای شما از قبیل زحمت جابجایی و حمل و نقل به عهده بگیرند‌.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »