20 شعبه درتهران

فیلتر جاروبرقی در کدام قسمت جاروبرقی قرار دارد؟

جاروبرقی یکی از لوازمی است که در هر خانه ای یافت می شود. این وسیله با کارکرد مناسب و درست باعث حداکثر نظافت در کمترین زمان ممکن می شود. این وسیله یکی از ضروری ترین اسباب هر خانه ای بوده و مکررا مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از بخش های مهم این وسیله فیلتر آن می باشد. فیلتر جاروبرقی نقش مهمی را در کارایی آن ایفا می کند. در این مقاله قصد داریم جایگاه فیلتر جاروبرقی را مورد بررسی قراردهیم. پس با ما همراه باشید.

فیلتر جاروبرقی چیست؟

از فیلترجاروبرقی برای جذب ذرات ریز و عدم برگشت آن ها به محیط خانه استفاده می شود. در صورت نبود فیلتر ذرات بسیار ریز هیچ وقت از سطح خانه جمع نشده و نمی توان یک محیط کاملا سالم و پاکیزه ای را ایجاد کرد.

مواد تشکیل دهنده و ساختار فیلترجاروبرقی

فیلتر از چند بخش مختلف تشکیل شده که در کنار هم قرار گرفته و سیستم فیلتراسیون را تشکیل می دهند. از آنجایی که در اکثر جاروبرقی ها از فیلتر هپا استفاده می شود ما نیز به بررسی اجزا مختلف آن پرداخته ایم. این فیلتر متشکل از یک لایه از جنس الیاف پلیمری مخصوص و فشرده می باشد. همچنین این لایه الیافی منافذ بسیار ریزی دارد که کاربرد آن ها برای رد کردن هوا و ممانعت از جذب ذراتی بزرگتر از 0.3 میکرون به داخل جاروبرقی می باشد.

انواع روش های جذب ذرات

این فیلتر به 3 طریق به جذب ذرات ریز اقدام می کند. انواع این روش ها عبارت اند از :

  • جلوگیری از عبور ذرات
  • گیر کردن ذرات در داخل فیلتر
  • انتشار و پراکندگی

نحوه تمیز کردن فیلتر

فیلتر های مورد استفاده قرار گرفته در جاروبرقی ها به 2 دسته تقسیم بندی میشوند. دسته اول فیلتر های قابل شست و شو هستند که به راحتی می توان آن ها را از دستگاه جاروبرقی جدا کرده و پس از شست و شو و خشک کردن بر روی جارو برقی نصب کرد.

دسته دوم نیز فیلتر هایی هستند که نمی توان آن ها را شست. این فیلتر ها را فقط با تکان دادن از گرد و غبار تمیز می کنند.

جایگاه فیلتر جاروبرقی

از آنجایی که وظیفه فیلتر ها جذب مواد ریز و ممانعت از ورود آن ها به  داخل موتور جاروبرقی است، پس باید جایگاه فیلتر جاروبرقی مشخص و به آسانی در دسترس باشد که بهساز سرویس در این مقاله به جایگاه فیلتر جاروبرقی در جاروبرقی اشاره میکند،این فیلتر ها در مسیر بین موتور مکش در داخل جاروبرقی نصب می شوند.

به عنوان سخن پایانی می توان گفت، به دلیل استفاده روزمره از جاروبرقی بهتر است از یک فیلتر مناسب برای آن استفاده کرد. نصب فیلتر مناسب بر روی جاروبرقی، باعث کاهش سر و صدای دستگاه شده و قدرت جذب گرد و غبار و ذرات ریز را بالا می برد. در صورت نبود فیلتر بر روی جاروبرقی، ذرات کوچک هیچ وقت جذب جارو نشده و حتی در صورت جذب، دوباره به محیط خانه بر میگردند. در نتیجه برای داشتن محیطی تمیز و پاکیزه نصب یک فیلتر در مسیر موتور مکش ضروری است. امیدواریم با خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »