20 شعبه در تمام نقاط تهران

دلایل سر و صدا و جرقه زدن مایکروفر چیست؟

علت صدا دادن مایکروفر و جرقه زدن مایکروفر چیست؟

ایجاد سر و صدای زیاد و جرقه زدن در مایکروفر مواردی است که بسیاری از مصرف کنندگان این دستگاه ها در طول استفاده از مایکروفر با آن مواجه می شوند.

رفع این موارد معمولا بسیار ساده است و شما برای آن نیاز به تعمیر ماکروفر پیدا نخواهید کرد.

در این بخش از وب سایت بهساز سرویس مرجع تعمیرات لوازم خانگی در تهران به این مهم می خواهیم بپردازیم که علت جرقه زدن مایکروفر و صدا دادن مایکروفر چیست؟

دلایل سر و صدا و جرقه زدن مایکروفر چیست؟

مایکروفر من جرقه می زند چیکار کنم؟

اول از همه برای رفع این مشکل مایکروفر را از نظر وجود جسم خارجی که ممکن است به دلیل تمیز کردن و چسبیدن الیاف پشم به سیم حاصل شده باشد بررسی کنید.حتی ممکن است رنگ بدنه دستگاه خراشیده شده باشد در این صورت آن را دوباره با رنگ ایمن مایکروفر رنگ کنید.تکیه گاه ها و آویزهای قفسه مایکروفر اغلب شل شده و باعث جرقه زدن می شوند.

برای جلوگیری از این موارد توصیه می شود فقط در صورت لزوم از قفسه مایکروفر استفاده کنید.برای رفع آن تکیه گاه ها را تعویض کنید و هر فلزی که لخت شده را با رنگ ایمن دوباره رنگ کنید.اگر سایر لوازم جانبی آسیب دیده باشد باید آن را تعویض کنید.احتمال دارد صدمه ای به سقف و دیوارهای مایکروفر وارد شده باشد، بنابراین شما باید این مورد را نیز ترمیم کنید.

در ادامه به دلایل اصلی این مشکلات و نحوه رفع آنها می پردازیم.

دلایل سر و صدا و جرقه زدن مایکروفر

  • ماندن فویل داخل مایکروفر

یک قطعه کوچک فلزی برای ایجاد جرقه در داخل مایکروفر کافی است.

به عنوان مثال ممکن است مایکروفر را با پشم استیل تمیز کرده و مقداری ضایعات فلزی باقی بماند،همچنین گاهی اوقات غذایی که گرم می کنید روی آن فویل بسته می شود که آتش می گیرد.اگر ظرف گرمایش از نظر مایکروفر ایمن نیست، احتمال جرقه زدن بسیار زیاد است.بنابراین قبل از شروع پخت و پز غذا در مایکروفر، اطمینان حاصل کنید که هیچ ضایعات فلزی وجود ندارد و ظرف گرم کننده شما از نظر مایکروفر ایمن است.

علت جرقه سدن مایکروفر چیست؟

  • پوشش روی مگنترون

پوششی بر روی مگنترون وجود دارد که امواج گرما را به منطقه مرکزی محل نگهداری غذا منتقل یا هدایت می کند.این پوشش را پوشش راهنمای موج مگنترون می گوییم.این پوشش همچنین از ورود هرگونه ذره یا ذرات مواد غذایی به مگنترون جلوگیری می کند.جلوگیری از ورود ذرات، احتمال نیاز به تعمیر مایکروفر را به شکل چشمگیری کاهش می دهد.گرمای ارسال شده از مگنترون ذرات غذای جدا شده را می سوزاند، که در قالب جرقه و صدا دادن مایکروفر برای ما ظاهر می شوند این جرقه به پوشش راهنمای موج آسیب می رساند.

پوشش راهنمای موج آسیب دیده یا کوتاه شده باعث ایجاد جرقه های مکرر در مایکروفر می شود.بنابراین راه حل این است که پوشش راهنمای موج سوخته را با یک پوشش جدید تعویض کنید.

  • پشتیبانی از رک آسیب دیده

برخی از مایکروفرها دارای پایه رک هستند که مانند یک قلاب است.اگر مایکروفر نزدیکی یکی از پایه های پشتیبانی جرقه می زند، این بدان معنی است که رنگ روی پایه فرسوده شده است.بنابراین باید این قطعه را  جایگزین کنید.

  • سوختن دیود یکی از موارد صدا دادن مایکروفر و جرقه زدن می باشد.

دیودهای ولتاژ بالا ممکن است بسوزند این اتفاق نیز باعث جرقه زدن در داخل اتاق مایکروفر می شود.

  • وسایل آشپزی ناسازگار می تونن باعث جرقه زدن مایکروفر بشن!

شاید باورش سخت باشد که عدم استفاده از وسایل مناسب برای پخت و پز در مایکروفر می تواند با خرابی و تعمیر مایکروفر همراه باشد ولی درواقع وسایل آشپزی ناسازگار با مایکروفر می توانند دلیلی برای جرقه زدن باشند.بنابراین دفعه بعدی اگر جرقه ای در داخل مایکروفر دیدید نترسید قبل از تماس با تکنسین، بلافاصله مایکروفر را خاموش کرده و بررسی لازم را انجام دهید و سپس تعمیر مایکروفر را مد نظر قرار دهید.

  • قفسه های مایکروفر هم می تونن باعث جرقه زدن مایکروفر بشن.

اگر مایکروفر شما دارای قفسه داخلی باشد، احتمال اینکه بعضی اوقات شاهد جرقه زدن مایکروفر باشید وجود دارد.

علت صدا دادن مایکروفر چیست؟قفسه های مایکروفر شما با رنگ پوشانده شده اند تا فلز داخل آن جرقه نزند.

اما اگر این رنگ بریده یا خراشیده شود، فلز در معرض جرقه زدن قرار می گیرد.

با این حال در این مورد تعمیر مایکروفر به سادگی و با حذف قفسه یا جایگزینی آن امکان پذیر است.

همچنین ممکن است بخواهید مناطقی را که قفسه در آن قرار دارد نیز بررسی کنید.

برخی از مایکروفرها از قلاب برای فیکس شدن در داخل اتاقک استفاده می کنند.

حرکات کوچک با گذشت زمان ممکن است رنگ این مناطق را از بین ببرد.

در تمامی این مراحل اگر قادر به تعمیر مایکروفر خود نیستید شرکت بهساز سرویس در کنار شماست تا انواع خدمات تعمیر مایکروفر را انجام دهد.

در صورت نیاز درخواست آنلاین خود را ثبت کنید.

اکیدا توصیه می کنیم در صورت بروز موارد حادتر از جرقه زدن مایکروفر کار را به متخصصان و تعمیرکاران کاربلد بدهید.

زیرا تعمیر دستگاه در این موارد کار دشوارتری بوده و ممکن است اشتباه در این فرآیند باعث بروز مشکلات بیشتر و خرابی شدید دستگاه نظیر تعمیر برد ماکروفر شما شود.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »