علت جرقه زدن زغال جاروبرقی

جاروبرقی از جمله کالا های پرمصرف خانگی است که تقریبا در همه ی منازل مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که این دستگاه به وفور مورد استفاده قرار می گیرد، احتمال صدمه و آسیب دیدگی در آن بیشتر می شود. مشکلات مختلفی ممکن است باعث خرابی جاروبرقی شود که یکی از عمده ترین آن ها جرقه‌زدن موتور جاروبرقی می باشد.

زغال جاروبرقی

جرقه زدن دستگاه جاروبرقی به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از رایج ترین آن ها مربوط به زغال ها می باشد. در صورت جرقه زدن موتور جاروبرقی، مشکل آن باید سریعا برطرف شود. در غیر این صورت آسیب های بسیاری دستگاه شما را تهدید خواهند کرد. در این مقاله به بررسی علت جرقه زدن زغال جاروبرقی می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

zoghal jarobarghi

استفاده از زغال نو

اگر زغال جاروبرقی تمام شده و یا به قدری کوتاه شده که کارایی کافی را ندارد و شما آن ها را با یک زغال جدید تعویض کرده اید، ایجاد جرقه در جاروبرقی امر طبیعی می باشد. چرا که سطح زغال جدید صاف بوده و سطحی که مقابل زغال قرار می گیرد دارای انحنا می باشد. دلیل انحنا هم استوانه ای شکل بودن اسلیپ رینگ ها و کلکتور ها می باشد.

به دلیل تفاوت در سطح دو قطعه اتصال بین آن ها بطور کامل برقرار نشده و جرقه یا به اصطلاح پرش الکترون های مغناطیسی رخ می دهد. برای جلوگیری از جرقه زدن دستگاه در هنگام استفاده از زغال های نو، بهتر است زغال را مطابق با انتهای کموتاتور یا رینگ آب بندی کنیم.

 کم بودن فشار فنر یا ضعیف شدن فنر

فنر استفاده شده در سیستم عامل اصلی اتصال زغال با کلکتور و اسلیپ رینگ می باشد. فنر برای مماس کردن زغال با سطح مقابل، فشار را از  دو طریق مستقیم و غیر مستقیم به آن وارد می کنند.

این فنر باید توانایی برقراری اتصال به صورت دائم و یکنواخت را داشته باشد. شایان ذکر است که اگر فشار فنر بیش از حد مجاز باشد، زغال به طور سریع خورده شده و مشکلاتی را در سطح کموتاتور یا اسلیپ رینگ به وجود می آید.

در مقابل اگر فشار کمی از طریق فنر وارد شود، در آن صورت نیز اتصال به طور صحیح برقرار نمی شود. در این حالت گشتاور های بالا بین دو سطح زغال و کلکتور فاصله ایجاد شده و همین عامل باعث جرقه زدن ماشین جاروبرقی می شود.

alat jaraghe zadan zoghal

 خراب شدن کلکتور یا اسلیپ رینگ

زمانی که سطح کموتاتور یا اسلیپ رینگ از حالت صاف و صیقلی خود خارج می شوند و شیار هایی در آن ایجاد می شود اتصال زغال با سطح آن کامل برقرار نخواهد شد و خود این اتفاق باعث جرقه می شود.

خرابی در سطح کلکتور به گونه های دیگری هم اتفاق می افتد که به آن لبه دار شدن تیغه ها یا بالا زدن عایق میکا می گویند که هر کدام از این اتفاقات در چرخش روتور و گشتاور ها می تواند باعث فاصله بین زغال و سطح کلکتور شده و جرقه اتفاق بیافتد.

 شکستگی یا لب پر شدن سطح زغال

در حین کار با جاروبرقی ممکن است ذره های غبار و یا ذرات فلز به داخل موتور رفته و موجب شکستگی و لب پر شدن زغال ها شود. آسیب دیدن زغال باعث تداخل در اتصال آن با کموتاتور شده و جرقه ایجاد می شود.

وجود گرد و غبار و کثیفی در سطح زغال و کلکتور

نشست گرد و غبار در سطح زغال جاروبرقی و یا روی سطح کموتاتور و اسلیپ رینگ ها یکی از رایج ترین علل جرقه زدن جاروبرقی می باشد. چرا که گردوغبار هایی که بر روی سطح آن ها می نشینند باعث تشکیل لایه عایقی بین زغال و کموتاتور شده و بین آن دو فاصله می گذارند. که حاصل آن ایجاد جرقه در دستگاه می باشد.

خراب یا کثیف شدن جا زغالی

جا زغالی ها با هدف ثابت نگه داشتن زغال در موتور تعبیه شده اند. این قطعات در اثر کار و یا سایر دلایل دیگر، دچار اختلال می شوند و کارایی صحیح خود را از دست می دهند. در نتیجه باعث اختلال در اتصال زغال و کموتاتور شده و دستگاه جرقه می زند.

سخن پایانی

عوامل بسیاری باعث جرقه زدن جاروبرقی می شوند که یکی از رایج ترین آن ها خرابی و مشکلات ناشی از زغال ها می باشد.که شما در صورت مواجهه با چنین مشکلاتی میتوانید تعمیر جاروبرقی خود را بدست تعمیرکاران خبره بهساز بسپارید . امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.