سرویس جاروبرقی

جاروبرقی ها نقش مهمی در نظافت و تمیزی خانه ها ایفاء می کنند و به نوعی یک وسیله جادویی و مهم برای جمع آوری زباله ها از سطح زمین محسوب میشوند.به همین دلیل سرویس جاروبرقی هم جز یکی از اصلی ترین کارهایی است که باید برای این وسیله برقی انجام دهیدتا طول عمر بالاتری نیز داشته باشد

با اینحال سرویس جاروبرقی می تواند شامل موارد متعددی گردد مثلا ممکن است مکش جاروبرقی ضعیف شده باشد و قدرت مکندگی روزهای اول را نداشته باشد و به قولی عملکرد ضعیفی در جمع آوری آشغال بروز دهد که می توان برای رفع این مشکل به بررسی لوله تلسکوپی یا خرطومی پرداخت.

یکی از چیزهایی که به اهمیت جاروبرقی ها در خانه می افزاید روش عملکرد آنهاست که مکانیزم راحتی دارند و می توانند با فرآیند مکش و با استفاده از یک دسته لوله ای جارو شکل به جمع آوری آشغال های ریز و کوچک روی هر سطحی از زمین بپردازند.

بسیار پیش می آید که با گرفتگی یکی از این دو یا پارگی لوله خرطومی، مکش جاروبرقی ضعیف می گردد. یا حتی ممکن است محفظه جمع آوری آشغال جاروبرقی پر شده باشد یا در فیلتر آن آشغال جمع شده باشد که در اینصورت نیز مکش جاروبرقی کم می گردد.

servise jarobarghi

سرویس جاروبرقی 

همچنین اینکه سرویس جاروبرقی را به چه کسی می سپارید هم مهم است که معمولا خدمات مجاز هر یک از برندهای جاروبرقی مرجع مطمئنی برای سرویس جاروبرقی ها به شمار می آیند. چون بروز یک سری از مشکلات و عیوب در جاروبرقی ها ممکن است یک یا چند علت مشترک داشته باشد و اگر که تعمیرکار یا مرکزی که جاروبرقی خود را به آن سپرده اید ناشی باشد ممکن است در عیب یابی دچار مشکل شود و در کنار قطعه معیوب چند قطعه دیگر را نیز عوض کند.

معمولا سرویس جاروبرقی به دو شکل بررسی میشود اعم ظاهری که از صدای بد و ناهنجار موتور جاروبرقی، بوی سوختگی، گرم شدن بیش از حد، مکش ضعیف، پارگی خرطومی و… یا با باز کردن موتور و بررسی سوختن یا نیم سوز شدن آن اعم از سوختن پیچک های قطب ها یا پیچک های آرمیچر عمل می شود.

البته اهمیت سرویس جاروبرقی به این لحاظ است که شما با رسیدگی به موقع می توانید برای سالها از این وسایل استفاده کنید و متحمل هزینه های هنگفت نشده یا مجبور به خرید جاروبرقی جدید نباشید. در واقع جاروبرقی ها از قیمت های به نسبت بالایی برخوردار هستند که برای همه مقدور نیست تا بخواهند در صورت بروز مشکل جدید آن را بخرند لذا همیشه در سرویس جاروبرقی و سپردن آن به اهلش وسواس خاصی به خرج می دهند.