عیب یابی و تعمیر بخارشوی دلونگی در منزل

طریقه تعمیر بخارشوی دلونگی در منزل

طریقه تعمیر بخارشوی دلونگی در منزل

بدون تردید طریقه عیب یابی و  تعمیر بخارشوی دلونگی در منزل ارتباط مستقیم با دلیل خرابی آن دارد. در این مطلب از مطالب وبسایت تخصصی بهساز سرویس به این دلایل و طریقه رفع آن خواهیم پرداخت.

بخار نکردن بخارشوی دلونگی بخاطر چیست؟

رایج ترین دلیلی که منجر به مراجعه برای تعمیر دستگاه های بخارشور می شود بخار نکردن آنهاست. برای بررسی دلایل بخار نکردن بخارشوی باید موارد متعددی را مورد بررسی قرار داد.

این موارد عبارتند از:

طریقه تعمیر بخارشوی دلونگی در خانه

  • خالی بودن آب مخزن

این اتفاق در ساده ترین حالت به دلیل این است که شما فراموش می کنید آب مخزن بخارشوی را پر کنید. اما به غیر از این وجود نشتی در مخزن نیز می تواند دلیل خالی شدن آب آن شود.

  • شل شدن مخزن آب

اگر بعد از بخار نکردن بخارشوی دلونگی مخزن را چک کردید و متوجه شدید که در مخزن هنوز آب وجود دارد، ممکن است علت مشکل پیش آمده شل شدن مخزن باشد. این اتفاق منجر می شود که انتقال حرارت به آب مخزن صورت نپذیرد. به غیر از مخزن سایر خروجی های بخارشوی را چک کنید. اگر بعد از بررسی تمام خروجی ها متوجه هیچ مشکلی نشدید، گزینه احتمالی خرابی فیلتر دستگاه است.

باز نشدن درب بخارشوی دلونگی بخاطر چیست؟

یکی از مواردی که بارها استفاده کنندگان از بخارشوی را با دردسر مواجه کرده است، باز نشدن درب مخزن است.

دلایل متعددی برای باز نشدن درب بخارشوی وجود دارد که به آنها نیز اشاره می کنیم:

  • اشتباه در روش باز کردن درب مخزن

در اکثر بخارشوی ها روش باز کردن درب به این صورت است که شما باید در را به سمت پایین فشار داده و آن را به سمت چپ بچرخانید.

بخارشوی دلونگی

  • رسوب بستن درب مخزن

اگر با این وجود درب باز نشد باز هم احتمال ایجاد رسوب وجود دارد. این رسوب اگر تازه شکل گرفته باشد با کمی فشار بیشتر برطرف خواهد شد در غیر این صورت ممکن است نیاز به صرف هزینه برای تعمیر بخارشوی داشته باشید.

این رسوب به دلیل استفاده نادرست از دستگاه است. شما علاوه بر استفاده از آب معدنی باید بعد از هر بار استفاده از بخارشوی آب مخزن را خالی کنید.

اگر از آب معمولی برای پر کردن مخزن آب دستگاه استفاده می کنید، املاح موجود در این آب منجر به ایجاد رسوب در دستگاه می شود.

  • خراب شدن زواره ها

اگر مدت زمان زیادی از خرید دستگاه بخارشوی گذشته باشد ممکن است زواره های آن پوسیده باشد. چاره ای جز تعویض مخزن در این حالت وجود ندارد.

روشن نشدن بخارشوی

تعمیر بخارشوی دلونگی گاهی بخاطر روشن نشدن دستگاه است. روشن نشدن دستگاه می تواند بنا به دلایل زیر باشد:

  • عدم اتصال مناسب به پریز برق یا خراب بودن سه راهی
  • داغ شدن بیش از حد موتور بخارشوی به دلیل استفاده مداوم از آن و استراحت ندادن به دستگاه
  • خالی شدن آب مخزن در بعضی از مدل ها
  • پارگی سیم
  • سوختن موتور

گاهی این موارد به راحتی حل می شوند اما در بعضی دیگر به بررسی دستگاه توسط نمایندگی تعمیر بخارشوی دلونگی نیاز است.

در [اینجا] می تونین هر چیزی که برای استفاده با بخارشوی دلونگی نیاز دارید می توانید کسب کنید.

رفع رسوب دستگاه بخارشوی دلونگی در خانه

رفع رسوب دستگاه بخارشوی دلونگی در منزل

همانطور که مشاهده کردید یکی از عمده دلایلی که منجر به تعمیر بخارشوی دلونگی می شود رسوب بستن دستگاه است. توصیه هایی در طی متن برای جلوگیری از رسوب بستن بخارشوی دلونگی مطرح کردیم، اما با این وجود اگر باز هم دستگاه شما با این مشکل مواجه شد می توانید رسوب را با استفاده از سرکه و آب از بین ببرید. البته توصیه می کنیم حتما قبل از انجام هر کاری ابتدا دستگاه را برق جدا کنید تا به سلامت شما و دستگاه آسیب جدی وارد نشود.

برای این کار باید از آب معدنی یا مقطر استفاده کنید، چون خود آب معمولی می تواند دلیلی بر رسوب بستن بیشتر دستگاه شود. در مورد سرکه نیز سرکه سفید گرینه مناسبی برای این کار است. محلول خود را داخل مخزن خالی بریزید و دستگاه را روشن کنید. دستگاه باید تا خالی شدن کامل محلول کار کند تا همه رسوبات از داخل آن خارج شود.

توصیه هایی دیگر در مورد تمیز کردن رسوبات بخارشوی مطرح می شود که اکیداً آن را توصیه نمی کنیم. بسیاری از این روش ها منجر به وارد کردن آسیب بیشتر به دستگاه می شود. ضمن آنکه نباید فراموش کنید که ممانعت از رسوب بستن دستگاه به مراتب ساده تر از این است که بخواهید این رسوبات را رفع کنید.

بهسازان سرویس نمایندگی تعمیرات برند دلونگی در تهران

در صورتی که نتوانستید با آموزش های تعمیرات بخارشوی دلونگی توسط تیم بهسازسرویس به تعمیر بخارشوی دلونگی در خانه بپردازید، استفاده از نمایندگی های مجاز راهی درست و ایمن جهت تحقق این امر است. شرکت بهسازان سرویس به عنوان یک تعمیرگاه تخصصی حرفه ای و مجهز به نیروی انسانی کاربلد، مفتخر است که به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات دلونگی در تهران فعالیت کند. ما در سریع ترین زمان ممکن با استفاده از استانداردترین قطعات، دستگاه شما را تعمیر می کنیم. بزرگترین دستاورد ما کسب رضایت مشتریان در تمامی این سالهاست.

فرم درخواست تعمیر

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x