20 شعبه در تمام نقاط تهران

علت داغ شدن دسته بخارشوی

بخارشوی یکی از ابزارهای مدرن نظافتی است که شکلی شبیه جاروبرقی دارد و برای نظافت خانه یا محل کار مورد استفاده قرار می گیرد. با این تفاوت که بخارشوی ها با استفاده از بخار این نظافت و تمیزی را به ارمغان می آورند. در واقع بخارشوی مخزنی دارد که می توان آن را با آب پر کرد تا طی فرآیند بخار تولید شده از دستگاه بخارشوی اقدام به تمیزی سطوح مختلف اعم از کفپوش، در و پنجره، شیشه و کابینت و حتی فرش و مبلمان و… نمایید.

همچنین مکانیزم شستشو با بخار به گونه ای عمل می کند که قادر است هر نوع لک و کثیفی را از بین ببرد و نتایج بی نظیری را در زمینه نظافت برخی جاها که در معرض کثیفی و لک های بیشتری هستند از جمله در حمام و آشپزخانه و سرویس های بهداشتی شاهد باشیم.

با اینحال امروز به لطف انواع مدل های بخارشوی، شما بی نیاز استفاده از مواد شوینده شیمیایی سرطان زا می شوید و در برابر بسیاری از بیماری های ناشی از گرد و غبار یا میکروب های نامرئی که توسط بخارشوی به راحتی از بین می روند محافظت خواهید شد.

اما مشکلی که وجود دارد بخارشوی ها نیز به مانند بسیاری از وسایل دیگر پس از مدتی استفاده دچار مشکل و خرابی می شوند که باید آن را تعمیر کرد.

درمورد علت داغ شدن دسته بخارشوی بیشتر بدانید:

یکی از شایع ترین مشکلات و خرابی که ممکن است برای بخارشوی شما اتفاق بیافتد، داغ شدن دسته بخارشوی است که ممکن است پس از یک دوره طولانی استفاده یا به جهت استفاده و نگهداری نادرست رخ دهد. در اینصورت حتما می بایست استفاده از بخارشوی را متوقف کنید و برای تعمیر آن اقدام کنید تا باعث خرابی های بیشتر نگردد یا به جهت داغ شدن زیاد به دستتان آسیب نرساند.

و اما علت داغ شدن دسته بخارشوی را می توان در ۲ چیز جستجو کرد. یکی رسوب در منافذ و دیگری نشت بخار از مخزن بخار که هریک می تواند علت داغ شدن دسته بخارشوی گردد. در علت نشت بخار از مخزن بخار می توان به شایع ترین عوامل اعم از سوراخ شدن مخزن یا محکم نبودن و شل شدن اتصالات و واشر آن اشاره کرد و در علت رسوب در منافذ، وقتی مسیر بخار مسدود شود باعث می شود تا بخار وارد دسته بخارشوی شود و آن را داغ کند.

این مطلب را هم بخوانید: علت گرم نشدن آب بخارشوی

علت مسدودی مسیر بخار ممکن است در اثر استفاده از آب معمولی که دارای کلر و گچ است یا مواد شوینده غیر استاندارد باشد که در طول زمان در منافذ رسوب می کنند.

لذا یکی از مهمترین نکاتی که باید در استفاده از بخارشوی در نظر داشته باشیم، تمیز نگه داشتن آن و به صورت دوره ای تمیز کردن آن است و حتی المقدور استفاده از آب مقطر یا آب های تصفیه شده است.

چون آب های معمولی و برخی مواد شوینده از خود رسوب بر جای می گذارند و این رسوب مسیر ورود بخار را می گیرند و این باعث می گردد تا بخارشوی شما دچار مشکل شده و باعث داغ شدن دسته بخارشوی آن شود. وقتی این حالت پیش بیاید ناچار به تعمیر و مراجعه به تعمیرکار خواهید بود. ولی در صورت توجه به این موضوع، چنین مشکلی هیچگاه برای شما اتفاق نخواهد افتاد. برای مراجعه به تعمیرگاه نیز دقت کنید که تعمیرگاه مجاز باشد تا قطعات و عملکرد بخارشوی شما را بشناسد و در عیب یابی و تعمیر آن درست عمل کند.

 

 

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »