علت کم شدن مکش جاروبرقی چیست؟

علت کم شدن مکش در جاروبرقی

همانطور که اطلاع دارید مکش جاروبرقی توسط فن دستگاه مدیریت می شود. شاید تا به حال با مشکل کم شدن مکش جاروبرقی روبرو و متوجه شده باشید که جاروبرقی قدرت مکش قبل را ندارد. و این موضوع شما را به فکر فرو برده باشد که علت کم شدن مکش جاروبرقی چه مشکلی می تواند باشد؟

علت کم شدن مکش در جاروبرقی چیست؟

به شما پیشنهاد می کنم برای برطرف کردن مشکلات مربوط به کم شدن مکش جاروبرقی و پیدا کردن دلایل کم شدن مکش دستگاه متن زیر را مطالعه کنید و از آن استفاده کنید. اصولاً افت مکش و قدرت جارو برقی ها به دلایل زیر اتفاق می‌افتد.

مسدود شدن پارویی جاروبرقی یکی از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی

اگر تکه های کاغذ یا مو به همراه گرد و غبار و پرزهای فرش و  غیره….. مسیر پارویی دستگاه را مسدود کند، باعث‌ می شود مکش دستگاه تا حد قابل توجهی پایین بیاید. این امر مسیر ورودی هوا را مسدود می‌کند و باعث می‌شود قدرت مکش دستگاه ضعیف شود.

89 1 1

 

مشکلات مربوط به کیسه جاروبرقی

کیسه جاروبرقی را بررسی کنید. پر شدن یا پاره شدن و سوراخی کیسه یکی از دلایل مهم برای کم شدن مکش دستگاه می باشد. کیسه جاروبرقی را خالی کنید و یا آن را تعویض کنید اگر با انجام این کار باز هم قدرت مکش جاروبرقی کم بود دنبال دلایل دیگر برای رفع این مشکل در دستگاه بگردید.

گرفتگی فیلتر یکی دیگر از دلایل کاهش قدرت مکش جاروبرقی می باشد.

فیلترهای آسیب دیده و مسدود باعث افت مکش در جاروبرقی ها می باشند. اغلب از جاروبرقی ها دارای دو فیلتر می باشند. که  یکی از این فیلترها وظیفه راندن گرد و غبار از اطراف موتور دستگاه و دیگری فیلتر اگزوز می باشد. معمولاً یک قاب پلاستیکی دور تا دور فیلتر ها را پوشانده است بیشتر آن ها قابلیت شستشو دارند، از این رو شما می توانید آنها را بشویید و پس از شستن فیلترها خشک شان کرده و در سر جای خود قرار دهید. اما اگر فیلترهای جارو بیش از حد کثیف بودند و دچار آسیب شده بودند از فیلتر جدید به جای فیلترهای قبلی استفاده کنید.

یکی از دلایل مهم افت مکش وجود ایراد در موتور جاروبرقی می باشد.

موتور دستگاه به عنوان قلب دستگاه عمل می کند بنابراین اگر موتور دستگاه خراب شود بر تمامی عملکردهای جاروبرقی تاثیر می گذارد. کم شدن مکش جاروبرقی می‌تواند به علت وجود ایراد در موتور جاروبرقی هم رخ دهد.

کم شدن مکش جاروبرقی

اتمام عمر مفید جاروبرقی

اگر مدت زمان طولانی ای می باشد که شما از جاروبرقی تان استفاده می کنید، جاروبرقی دچار فرسودگی شده و کم شدن مکش دستگاه امری کاملاً طبیعی می باشد.

تعمیرات جاروبرقی در تهران

اگر به دنبال تعمیر حرفه ای و تخصصی جاروبرقی خود می باشید به شرکت تعمیرات لوازم خانگی بهساز سرویس در تهران مراجعه کنید. کارشناسان این شرکت با تشخیص صحیح ایرادهای جاروبرقی باعث کاهش هزینه های شما می شوند و چنانچه جاروبرقی نیاز به تعویض قطعه داشته باشد مطمئن باشید که پرسنل مجرب و کار آزموده بهساز سرویس از قطعات فابریک و اورجینال برای دستگاه شما استفاده می کنند.

بهساز سرویس توانایی تعمیر جاروبرقی و ارائه دادن خدمات به شما را در هر نقطه از تهران بزرگ دارا می باشد. عیب یابی و تعمیرجارو برقی در تهران توسط بهساز سرویس برای تمامی برندها انجام می شود. پس با آسودگی خاطر دستگاه خود را به پرسنل بهساز سرویس نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ در تهران و همچنین نماینده رسمی جاروبرقی فیلیپس در تهران می باشد بسپارید و مطمئن باشید که تکنسین های متخصص و با تجربه ی این شرکت تعمیراتی بهترین و کم هزینه ترین راه حل ممکن را برای شما در نظر می گیرند.

 

فرم درخواست تعمیر

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x