20 شعبه در تمام نقاط تهران

علت گرم نکردن مایکروفر چیست؟

اگر به هر دلیلی دستگاه مایکروفر شما گرم نمی کند عملاً این وسیله تبدیل به یک دستگاه بلااستفاده در آشپزخانه یا رستوران شما خواهد شد.

بنابراین باید سریعاً علت گرم نکردن آن را شناسایی و در صورت نیاز اقدام به تعمیر مایکروفر خود کنید.

  • آیا تابحال برای شما پیش اومده ماکروفر روشن می شه ولی گرم نمیکنه؟
  • علت گرم نکردن مایکروفر ال جی، سامسونگ، دوو، بوش و …… چیه؟
  • 5 عامل مهم هستند که علت گرم نکردن مایکروفر هستند.

دانستن علت گرم نکردن مایکروفر می تواند به شما در تشخیص اینکه به تعمیرکار نیاز دارید یا خودتان می توانید مشکل را حل کنید، کمک کند.

این موضوعی است که امروز در وبسایت تخصصی تعمیرات لوازم خانگی بهساز سرویس به عنوان مرجع تعمیرات لوازم خانگی به آن خواهیم پرداخت.

دلایل گرم نکردن مایکروفر شامل موارد زیر می باشد.

سوختن دیود

دیود مایکروفر خروجی AC ترانسفورماتور را به DC تبدیل می کند.این ولتاژ بالا قدرت بیشتری به مگنترون می دهد تا غذا را گرم کند.اگر غذا گرم نشود مگنترون ولتاژ کافی برای کارکرد صحیح دریافت نکرده است.علت نرسیدن ولتاژ مناسب سوختن قطعه دیود است.اگر دیود سوخته است باید جهت تعمیر مایکروفر آن را تعویض کنید.برای بررسی وضعیت دیود می توانید از یک مولتی متر استفاده کنید.

پیشنهاد سایت: یادگیری آموزش تعمیرات ماکروفر

دلایل گرم نکردن مایکروفر

سوئیچ درب می تواند علت گرم نکردن مایکروفر باشد.

بیشتر دستگاه های مایکروفر جدید دارای سوئیچ سه یا چهار درب هستند.با بسته شدن درب دستگاه مایکروفر کلیدهای موجود تلاش می کنند تا اطمینان حاصل شود که درب به درستی بسته شده است.اگر هر یک از کلیدهای درب مشکل پیدا کند دستگاه نمی تواند تشخیص درستی از بسته بودن یا باز بودن در داشته باشد.بنابراین مایکروفر کار نخواهد کرد و محتویات داخل آن گرم نمی شود.اگر با استفاده از مولتی متر متوجه شدید کلیدهای درب مشکل دارد، آن را تعویض کنید.بهترین تکنسین ها را برای اطمینان از تعویض درب و تعمیر مایکروفر پیدا کنید این کار نیاز به مهارت دارد.

مگنترون

برای تولید فرکانس مایکروفر و در نتیجه پخت درست غذا مگنترون وارد عمل می شود.مگنترون از ولتاژ بالا و جریان DC با جریان زیاد برای رسیدن به هدف خود استفاده می کند.پس از سوختن و معیوب شدن مگنترون، دیگر مایکروفر به تولید گرما ادامه نمی دهد و این روند را متوقف می کند.از این رو اگر مگنترون شما سوخته است باید آن را تعویض کنید که اگر مگنترون داخل دستگاه است تعمیر آن توسط فرد مبتدی می تواند منجر به حادثه شود.برای این کار توصیه می کنیم از خدمات تعمیر مایکروفر استفاده کنید.

معیوب شدن فیوز سرامیکی از علت گرم نکردن مایکروفر

یکی دیگر از دلایل کار نکردن دستگاه های مایکروفر می تواند معیوب بودن فیوز سرامیکی باشد.اگر مایکروفر روشن نشده و نمایشگر نیز چیزی نشان ندهد گزینه احتمالی را سوختن فیوز در نظر بگیرید.فیوز سرامیکی بخشی است که وظیفه محافظت از سایر قطعات در برابر نوسانات را بر عهده دارد.در صورت سوختن فیوز، مایکروفر نیز از کار می افتد.برای پیدا کردن علت گرم نکردن مایکروفر دستگاه مایکروفر را از برق جدا کنید.سپس از داخل کابینت که نزدیک سیم برق است به فیوز دسترسی پیدا کنید.

پیشنهاد سایت: تعمیر برد مایکروفر در چه مواردی اشتباه است؟

برای بررسی عملکرد مناسب فیوز سرامیکی، از مولتی متر استفاده کنید.احتمالاً برای اینکه ماکروفر شما دیگر گرم نشود مجبور به تعویض فیوز سرامیکی خواهید شد.

چرا مایکروفر گرم نمی‌کند؟

معیوب شدن فیوز حرارتی از علت گرم نکردن مایکروفر است.

اگر مشکلی در فیوز حرارتی وجود داشته باشد این امر می تواند منجر به عدم برق رسانی به مایکروفر شود.فیوزهای حرارتی دستگاه را از گرم شدن بیش از حد محافظت می کنند،سیم ها را از ترمینال ها جدا کرده و با استفاده از مولتی متر فیوز حرارتی را بررسی کنید.

برای تعمیر مایکروفر به دلیل سوختن فیوز حرارتی، تنها کافیست فیوز حرارتی معیوب را با یک فیوز جدید عوض کنید.

بهساز سرویس نماینده مجاز تعمیر انواع مایکروفر با برندهای مختلف

تیم حرفه ای بهساز سرویس متشکل از تعمیرکاران زبردست و با تجربه می توانند انواع مشکلات مایکروفر شما از جمله علت گرم نکردن مایکروفر را در سریع ترین زمان ممکن عیب یابی و جهت رفع آن اقدام کنند.

تعمیرکاران این مجموعه با استفاده از قطعات باکیفیت خدمات تعمیر مایکروفر را با کیفیتی فوق العاده انجام می دهند.

بهساز سرویس به عنوان نمایندگی تعمیرات برندهای معتبر دنیا توانسته است در تمام سال های فعالیت خود رضایت مشتریان را جذب کند.

ارائه خدمات سریع و ویژه بهساز سرویس را به شرکتی متمایز در زمینه تعمیر لوازم خانگی بدل کرده است.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »