20 شعبه درتهران

علت یکسره شدن جاروبرقی

جاروبرقی از جمله دستگاه هایی است که به صورت روزمره در هر خانه ای مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه به دلیل کار بیش از حد، در معرض خرابی قرار دارد. به طور مکرر مشاهده می شود که بخش ها و قطعات مختلفی از دستگاه جاروبررقی خراب شده و همین عامل باعث ایجاد مشکلاتی در جاروبرقی شده است. یکی از عمده مشکلات دستگاه جاروبرقی، یکسره شدن آن می باشد. ما نیز در در این مقاله قصد بررسی علت یکسره شدن جاروبرقی و چگونگی تعمیر آن را داریم. پس با ما همراه باشید.

یکسره شدن جاروبرقی یعنی چه؟

یک سره شدن جاروبرقی در حقیقت به حالتی گفته می شود که کلید های تعبیه شده بر روی جاروبرقی که برای روشن و خاموش کردن دستگاه هستند از کار بیفتد. یعنی دستگاه با وصل کردن سیم آن به پریز برق روشن شود و با بیرون کشیدن سیم از پریز، خاموش شود. در واقع روشن و خاموش شدن دستگاه تحت اثر رابطه مستقیم با پریز برق بوده و کلید ها هیچ دخالتی در کار ندارند.

علت یکسره شدن جاروبرقی

 

علت یکسره شدن دستگاه جاروبرقی خرابی مربوط به کلید دیمر جاروبرقی میباشد.در واقع کلید دایمری که بر روی دستگاه های جاروبرقی تعبیه می شوند، اکثرا جنس با دوامی نداشته و در گذر زمان خراب شده و کارایی خود را از دست می دهند.

همچنین این قطعه به دلیل اینکه در بدنه خارجی دستگاه قرار دارد، به علت برخورد با قطعات دیگر در هنگام حمل آن می تواند خراب شود. یعنی وقتی شما دستگاه جارو خود را از اتاق به راه پله یا پذیرایی حمل می کنید در مسیر حمل ممکن است کلیدی که بر روی دستگاهتان است به در و دیوار یا میله های راه پله برخورد کرده و خراب شود.

تعمیر و پیدا کردن علت یکسره شدن جاروبرقی

اگر کلید روشن خاموش جاروبرقی شما از کار افتاده و خراب شده است. ابتدا لازم است دستگاهتان را باز کنید. سپس کلید و قسمتی که در آن وصل شده است را به خوبی تمیز کرده و بار دیگر کارایی کلید دستگاه تان را کنترل کنید. چرا که در برخی مواقع نشست گردوغبار و ذرات ریز خاک بر روی کلید و برد آن، باعث عدم کارایی کلید دیمر و در نتیجه یکسره شدن دستگاه جاروبرقی می شود. در هنگام باز کردن جاروبرقی دقت کنید که جارو به برق وصل نباشد. زیرا ممکن است هم خطرات جانی و هم مالی شما را تهدید کند.

در صورت حل نشدن مشکل بهتر است آن را پیش یک تکنسین ببرید. در برخی موارد شاید مشکل از اتصالات سیم ها باشد و تعمیرکار با درست کردن آن مشکل را حل کند. اما در اکثر مواقع کلید دیمر از کار افتاده و حتما بایستی با یک قطعه جدید تعویض شود.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی علت یکسره شدن جاروبرقی پرداخته و راه های تعمیر آن را نیز بیان کردیم. توصیه می کنیم اگر خودتان از کار تعمیرات سر در نمی آورید بهتر است هنگام مشاهده مشکل آن را پیش تعمیرکار ببرید. تا مشکل سریع و راحت تر حل شود. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »