20 شعبه در تمام نقاط تهران

چرا صفحه لمسی مایکروفر کار نمی کند؟

کار نکردن دکمه های مایکروفر و صفحه نمایش مایکروفر 4 مورد است!

یکی از مشکلاتی که ممکن است عملکرد مایکروفر شما را با مشکل مواجه کند، کار نکردن صفحه لمسی آن است.

در این مقاله از وبسایت تعمیرات لوازم خانگی بهساز سرویس به بررسی مشکل کار نکردن صفحه لمسی مایکروفر و رفع آن در سریعترین زمان ممکن خواهیم پرداخت و پاسخ این سوالات را خواهیم داد که:

بهنگام کار نکردن دکمه های مایکروفر چه کارهایی باید انجام دهیم؟

  • کنترل پنل معیوب

در بسیاری از موارد دلیل اصلی کار نکردن دکمه های لمسی دستگاه مایکروفر معیوب بودن صفحه کنترل آن است.

برای اطمینان از این مساله باید ابتدای کار هر یک از دکمه های صفحه کنترل را فشار دهید.

اگر بعضی از دکمه ها عملکرد درست و مناسبی نداشته باشند اما در مقابل بقیه دکمه ها به درستی کار کنند، ممکن است مجبور شوید برای تعمیر مایکروفر کل صفحه لمسی و صفحه کنترل را تعویض کنید.

  • سوئیچ ممبران

یکی دیگر از دلایل احتمالی کار نکردن دکمه های مایکروفر می تواند معیوب بودن سوئیچ ممبران دستگاه باشد.

علت کار نکردن دکمه های مایکروفر چیست؟سوئیچ ممبران که بیشتر به عنوان صفحه لمسی شناخته می شود، دارای چند کلید لمسی نرم است.

یک پوشش رسانای خاص در صفحه لمسی وجود دارد که بر اثر استفاده مکرر ممکن است معیوب شود.

برای بررسی این مساله باید دو شاخه دستگاه مایکروفر خود را از پریز برق جدا کنید.سپس با کمک مولتی متر سالم بودن سوئیچ غشایی را بررسی کنید.اگر مولتی متر جریان برق را نشان نداد مشخص می شود که ارتباط سوئیچ ممبران قطع است و این قطعه معیوب می باشد.

  • فرسودگی غشا می تواند باعث کار نکردن دکمه های مایکروفر شود.

اگر فقط یک دکمه مایکروفر از کار بیافتد این احتمال وجود دارد که سطح غشایی موجود در زیر دکمه های دستگاه فرسوده شده باشد.

در واقع مشکل از آنجا نشآت می گیرد که با از بین رفتن پوشش رسانای پشت غشا، عملکرد دکمه ها به درستی انجام نمی شود.

اگر با وجود اینکه نشانه ای از دریافت سیگنال مشاهده می کنید اما تغییری در وضعیت مایکروفر اتفاق نمی افتد، ممکن است فقط یک اتصال جزئی برقرار شده باشد.در این حالت نیز غشا کار خود را کامل انجام نمی دهد.

علت کار نکردن دکمه مایکروفر و صفحه نمایش ماکروفرهمچنین ممکن است متوجه شوید که یک دکمه مشکل پیدا کرده است و در امتداد آن نیز سایر دکمه ها کار نمی کند.این اتفاق به این دلیل می افتد که غشا قابل انعطاف است و آسیب دیدن یک دکمه می تواند بر عملکرد کل صفحه تأثیر بگذارد.در تمامی این موارد مشکل از فرسودگی و عملکرد ناقص سطح غشا است.با تعویض این قطعه مشکل دستگاه مایکروفر شما برطرف خواهد شد.

  • معیوب بودن صفحه کنترل دستگاه مایکروفر

اگر دکمه های لمسی روی مایکروفر شما کار نمی کنند اما با این وجود چراغ های نمایشگر روشن می شوند، یک دلیل ممکن است معیوب بودن صفحه کنترل مایکروفر باشد.صفحه کنترل دستگاه وظیفه تولید ولتاژ کم را دارد که به کلید غشایی عرضه می شود.

در صورتی که برد مایکروفر این ولتاژ کم را تولید نکند، برای تعمیر مایکروفر خود ممکن است لازم باشد صفحه کنترل دستگاه را تعویض کنید.اما مثل همیشه توصیه می کنیم که برای تعمیر مایکروفر ابتدا باید دستگاه را از برق بکشید.

تعمیر صفحه لمسی بخاطر کار نکردن دکمه های مایکروفر توسط نمایندگی های مجاز

موارد ذکر شده در بالا چهار دلیل اصلی کار نکردن دکمه های مایکروفر است.اگر می توانید مشکل را به درستی تشخیص دهید و همچنین ابزار و دانش کافی برای تعویض قطعات و رفع ایرادات گفته شده را داشته باشید، می توانید تعمیر مایکروفر را با رعایت احتیاط کامل در خانه انجام دهید.در غیر این صورت توصیه اکید مجموعه بهساز سرویس این است که تعمیر مایکروفر از جمله رفع مشکل کار نکردن صفحه کلید لمسی را به تعمیرکاران مجاز، کاربلد و حرفه ای بسپارید.

بهساز سرویس نمایندگی مجاز تعمیر مایکروفر

چطور صفحه کلید (صفحه لمسی) مایکروفر را تعمیر کنیم؟

شرکت بهساز سرویس به عنوان نمایندگی معتبر و مجاز تعمیر مایکروفر برندهای معتبر از جمله سامسونگ، کنوود و دلونگی، سالها به گزینه ای ایده آل برای تعمیر انواع مشکلات دستگاه های مایکروفر از جمله معیوب بودن و کار نکردن دکمه های مایکروفر بدل شده است.

دانش بالای مهندسین فعال در شرکت بهساز سرویس موجب شده است که این شرکت در سرعت عیب یابی، ارائه بهترین راه حل ها و تعمیر حرفه ای دستگاه های مایکروفر برای خرابی چون کار نکردن دکمه های مایکروفر، خدماتی بی نظیر ارائه دهد.

اگر صفحه کلید مایکروفر شما معیوب شده است و عملکرد مناسبی از خود نشان نمی دهد، رفع این مشکل توسط تیم حرفه ای ما در سریعترین زمان ممکن امکان پذیر است.

استفاده از قطعات یدکی با کیفیت و استاندارد موجب خواهد شد که دستگاه شما پس از تحویل درست همان گونه ای کار کند که در هنگام خرید دستگاه شاهد آن بودید.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »