20 شعبه درتهران

کیسه جاروبرقی یا پاکت جاروبرقی؟

کیسه جاروبرقی و فیلتر آن، یکی از بخش های مهم جاروبرقی هستند. امروزه کیسه های مختلف و متنوعی طراحی و به بازار عرضه می شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی همه جانبه کیسه یا پاکت جاروبرقی بپردازیم و انوع مختلف آن را شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

کیسه جاروبرقی

با توجه به تولید گسترده جاروبرقی ها توسط برند های مختلف، تولید انواع کیسه های آن نیز رونق گرفته است. کیسه های طراحی شده برای جاروبرقی ها، ابعاد، جنس و کیفیت متفاوتی دارند.

امروزه کیسه های جاروبرقی در دو دسته عمده، کیسه های دائمی و کیسه های یکبار مصرف تولید و روانه بازار می شوند.

کیسه دائمی جاروبرقی

این نوع کیسه ها که از پارچه فیلتری ساخته می شوند، پس از هر بار پر شدن از جای خود کنده شده و تخلیه می شوند. پس از تخلیه کردن کیسه، دوباره آن را روی جاروبرقی نصب می کنند. شایان ذکر است که کندن و نصب دوباره این کیسه ها بر روی جاروبرقی، کار آسانی نمی باشد.

کیسه یکبارمصرف جاروبرقی

به دلیل دشواری در کندن و نصب کیسه های دائمی و همچنین کاهش کیفیت این کیسه ها در اثر استفاده زیاد، کیسه های یک بار مصرف برای جاروبرقی تولید شدند.

پاکت های یکبار مصرف دارای جنس مرغوب و با کیفیت بوده و از درپوش مخصوصی بهره مند هستند. با پیشرفت تکنولوژی، انواع مختلفی از پاکت های یک بار مصرف طراحی و تولید شدند. از جمله مهم ترین کیسه های یکبار مصرف برای جاروبرقی عبارت اند از:

  • کیسه جاروبرقی هپا
  • کیسه جاروبرقی سری p
  • کیسه جاروبرقی تیپ g

کیسه های گفته شده ویژگی ها و مزایای متفاوتی داشته و با توجه به نیاز، از انواع مختلف آن ها استفاده می شود.

تفاوت کیسه های دائمی و یکبار مصرف

به طور کلی می توان گفت، کیسه های دائمی از جنس های پارچه ای و یا پلیمیری می باشند. پس از پر شدن کیسه دائمی، آن را از جاروبرقی جدا کرده و محتوای محفظه اش را تخلیه می کنند.

سپس کیسه را شسته و پس از خشک شدن بر روی جارو نصب می کنند. اما در مقابل کیسه های یک بار مصرف، کاغذی بوده و پس از پر شدن، از دستگاه جدا شده و بیرون انداخته می شوند. سپس یک کیسه تمیز و نو دیگر بر روی جاروبرقی نصب می شود.

شایان ذکر است وجود سرپوش در کیسه های یکبار مصرف، مانع از بیرون ریختن محتواهای کیسه می شود.

نکات مهم در استفاده از کیسه

در هنگام خرید کیسه، چه دائمی و چه یک بار مصرف، حتما کیسه های با کیفیت و چند لایه خریداری کنید. چرا که تجربه نشان داده، در هنگام استفاده از کیسه های نازک ممکن است کیسه پاره شده و تمام محتویات آن داخل جاروبرقی بریزد.طبیعتا نفوذ خاک و آشغال به داخل موتور، موجب صدمه دیدن آن می شود و شما بایستی موتور خود را تعمیر کنید. حتی ممکن است موتور شما به کلی خراب شده و نیاز به تعویض کامل آن باشد.

همچنین کیسه های دائمی به مرور زمان کیفیت خود را از دست داده و باعث عبور گرد و غبار و خاک به داخل موتور جاروبرقی میشوند که این امر نیز موجب وارد شدن آسیب به موتور می شود.

اگر خود شما یا یکی از افراد خانوادتان حساسیت و یا آلرژی دارید، می توانید کیسه جاروبرقی آنتی باکتریال را تهیه کنید. طراحی و ساخت این کیسه ها به گونه ای است که سبب عدم حساسیت شما می شود.

همچنین کیسه های دائمی و یک بار مصرف در ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته می شوند و شما باید با مد نظر گرفتن اندازه جاروبرقی خود، به خرید یک کیسه متناسب اقدام کنید.

بهترین پاکت جاروبرقی

به دلیل تنوع بالای پاکت جاروبرقی، اغلب افراد هنگام تهیه آن دچار سردرگمی می شوند. توصیه ما به شما این است که از پاکت های جاروبرقی یک بارمصرف از نوع هپا استفاده کنید. چرا که این کیسه ها کیفیت و مقاومت بالایی داشته و بسیار بهداشتی هستند. از جمله ویژگی های دیگر این پاکت ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ضد میکروب بودن
  • طول عمر بیشتر
  • ضد آلرژی بودن
  • و …
    سخن پایانی

به عنوان سخن آخر، توصیه بهسازسرویس به شما این است که برای داشتن محیطی بهداشتی و به دور از هرگونه میکروب از کیسه های یک بار مصرف برای جاروبرقی خود استفاده کنید. با اینکه این کیسه ها در انواع مختلفی تولید می شوند اما کیسه های هپا بهترین انتخاب می باشد.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »