20 شعبه در تمام نقاط تهران

علت بوی سوختگی در سشوار

علت بوی سوختگی در سشوار چیست؟

یکی از موارد نگران کننده در استفاده و کار با سشوار بوی سوختگی است. در این مقاله از سایت بهساز سرویس به بررسی علت بوی سوختگی سشوار خواهیم پرداخت. سشوار یکی از لوازم برقی پرکاربرد است که علاوه بر آرایشگاه ها ، تقریبا در تمام منازل نیز دیده میشود. این دستگاه یکی از لوازم پرکاربرد است به صورتی که افراد حتی در سفرهای کوتاهشان نیز آن را با خود همراه میکنند.

تمام لوازم برقی از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که با هماهنگی و یکپارچگی کار میکنند، در صورت خراب شدن و یا درست عمل نکردن هر کدام از این قطعات، دستگاه به درستی کار نخواهد کرد. یکی از مسائل و مشکلات شایعی که در کار با سشوار رخ خواهد داد انتشار بوی سوختگی به هنگام استفاده است. این مساله ممکن دلایل مختلفی داشته باشد، با وجود اینکه بوی سوختگی نشان دهنده وجود مشکلی در دستگاه میباشد الزاما به دلیل خرابی سشوار نیست.

تمیز کردن فیلتر سشوار

یکی از دلایل ساده ای که باعث انتشار بوی سوختگی خواهد بود پرز گرفتن فیلترها و قطعات داخلی سشوار است. برای حل مشکل باید به تمیز کردن فیلترها و بخش های داخلی سشوار اقدام نمود. البته تمیز کردن فیلتر سشوار حتی در صورتی که دستگاه درست کار میکند نیز باید انجام شود و یکی از نکات مراقبتی از سشوار است که باعث افزایش عمر مفید دستگاه شما میشود.

تمیز کردن فیلتر سشوار در هر برندی متفاوت است اما این کار یک روتین ثابت دارد که در ادامه مختصر به آن میپردازیم. ابتدا لازم است قسمت پشت سشوار را با باز کردن پیچ هایی که در آن قسمت است باز نمایید، سپس توری های فیلتر را جدا نمایید اگر مدت زیادی از خرید و استفاده شما از سشوار گذشته باشد احتمالا با حجم زیادی از پرزها و ریزگرد های نشسته روی توری مواجه خواهید شد. این پرزها و ریزگرد ها باعث اختلال در روند کار سشوار میشوند و به نوعی جلوی تنفس دستگاه را میگیرند.

برای تمیز کردن پرزها از یک دستمال و یک مسواک کهنه استفاده نمایید ، لازم است ابتدا تمام گرد ها و پرزها را با دستمال و یا مسواک از توری جدا نمایید. سپس یک ظرف را از آب پر کنید و با استفاده از مایع ظرفشویی در آن کف درست کنید ، در مرحله بعد توری ها را درون ظرف قرار دهید و مدتی صبر کنید.

پس از گذشت یک الی دو ساعت آن ها را از ظرف خارج کنید و با استفاده از مسواک آن را خوب بسابید .بعد از آبکشی توری ها را روی یک حوله یا پارچه تمیز و خشک قرار دهید و صبر کنید تا خوب خشک شوند.

در مرحله آخر نیز توری ها را در محل مربوطه قرار دهید و دوباره سشوار را بسته و پیچ آن را محکم کنید.

لازم به ذکر است که در تمام این مراحل باید از تا کردن توری ها خود داری نمایید و اجازه ندهید که قسمت های داخلی سشوار خیس شوند.

امکان دارد خراب شدن یا پاره شدن توری سشوار باعث تولید این بوی سوختگی آزار دهنده شده باشد ، پس چک کردن و تمیز کردن هر از چندگاه آن خالی از لطف نیست البته با وجود این موارد خرابی ، سوختگی و یا درست عمل نکردن هر یک از قطعات داخلی دستگاه نیز میتوانند باعث بوی سوختگی شوند.

سشوار با اینکه ساختار چندان پیچیده ای ندارد میتواند مشکلات متعددی داشته باشد، برای اینکه این مشکلات را برطرف نمایید بهتر است با مشاوره و کمک گرفتن از یک متخصص به این کار اقدام نمایید.

تعمیر سشوار

مانند تعمیر هر دستگاه دیگری لازم است تعمیر سشوار هم به دست افراد متخصص انجام شود تا اولا از ایجاد مشکلات بعدی جلوگیری به عمل آید و ثانیا بتوان از گارانتی دستگاه استفاده نمود. سشوار برندهای مختلفی دارد که هر کدام برای تعمیر نیازمند قلق خاصی هستند و این دلیل دیگری است که باید کار را به کاردان سپرد. مشکلات سشوار فقط شامل بوی سوختگی و کثیف بودن فیلتر نیست ممکن است ترموستات ، المنت ، دکمه و سوئیچ ، برد اصلی ، سیم برق و یا سایر قسمت های آن دچار مشکل شده باشد ممکن است خراب شدن ترموستات سشوار باعث داغ شدن بیش از حد بدنه آن شود و این کار از ادامه استفاده بهینه از دستگاه جلوگیری میکند.

اگر در مرحله اولیه استفاده از سشوار متوجه شدید که دستگاه روشن نمیشود باید سیم های برق و دوشاخه آن چک شود ، اگر مشکلی در این بخش ها وجود نداشت احتمالا موتور و یا اتصالات داخلی دستگاه آسیب دیده است.

 

نکات قابل توجه در استفاده از سشوار

در استفاده از هر وسیله ای لازم است دقت مربوطه را داشت تا عمر مفید دستگاه بالاتر رود و بتوان مدت زمان طولانی تری از آن استفاده کرد.

بهتر است در استفاده از سشوار به توان آن دقت کنید .نباید سشوار را مدت زمان زیادی روشن گذاشت و بهتر است این توالی استفاده با خاموش کردن آن و استراحت دادن به دستگاه شکسته شود. قرار دادن سشوار روشن -یا حتی خاموش- روی فرش یا موکت باعث میشود تا دستگاه سریع تر و بیشتر پرز بگیرد پس بهتر است در استفاده از سشوار از یک پایه برای قرار دادن آن استفاده نمایید.

توصیه میشود پیش از خرید سشوار ابتدا درباره این وسیله، انوع مختلف آن ، برند های مطرح و .. تحقیق کنید و به خوبی بدانید از دستگاه چه توقعاتی دارید.

یکی از مواردی که  میتوان خیال شما را تا اندازه زیادی راحت کند استفاده از برندهای نام آشنا و معتبر است.

لازم است بدانید قرار بر استفاده از سشوار در چه محیطی و  چه کاری نیاز است؟

مسلم است که سشوار برای استفاده در محیط خانه با سشوار آرایشگاه متفاوت خواهد بود .همچنین سشواری که برای کارهای خانم ها استفاده میشود با سشواری که برای آقایان استفاده میشود به دلیل تفاوت اندازه موها باید توان متفاوتی داشته باشد.

در مواقعی که از سشوار استفاده نمیکنید هم باید سیم آن را به شکلی جمع کنید که خراب نشود و به آن فشار نیاید.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »