20 شعبه در تمام نقاط تهران

معرفی سشوار بابیلیس و عیب یابی و تعمیر آن

کمی درباره سشوار بابیلیس بدانیم.

سشوار بابیلیس دارای موتور AC است که توسط کشور ایتالیا ساخته شده است. سشوارهایی که دارای موتور DC هستند توسط کشور چین ساخته می شود. در هنگام خرید سشوار این نکته را مورد توجه قرار دهید.

سشوار های بابیلیس دارای سه مدل می باشند.

1- سشوار چرخشی بابیلیس ۲۷۳۶e

سشوار چرخشی بابیلیس مدل ۲۷۳۶e دارای موتور AC  می باشد و سری های  مختلف دارد  که هر کدام از این سری ها کاربردهای گوناگونی دارند.

 1. سری چرخشی سرامیکی ۵۰ میلی متری
 2. سری صاف کننده آرگونومیک که همان دندانه های سرامیکی سشوار است.
 3. برس مویی ۲۰ میلی متری گرد
 4. سری متمرکز که مخصوص فر کردن موها می باشد.

برس ۵۰ میلی‌ متری گرد و سری دندانه دار سشوار از جنس سرامیک طراحی شده اند که در برابر حرارت از مقاومت بالایی بر خوردار هستند. ویژگی دیگر سرامیک پخش یکسان دما در تمام قسمت های آن می باشد.

سشوارهای بابیلیس اصل دارای وزن بسیار کمی می باشند. به خاطر همین  در دست گرفتن آن ‌هنگام حالت دادن و یا خشک کردن موها بسیار آسان می‌ باشد.

 

ویژگی های سشوار بابیلیس مدل ۲۷۳۶e

 • توان آن 1000وات می باشد.
 • نوع موتور AC است.
 • جنس المنت فلزی می باشد.
 • باد سرد تولید می کند.
 • فناوری تولید یون
 • تقویت کننده ی توربو.
 • فیلتر هوای قابل جدا شدن.
 • ولتاژ آن 220 ولت است.
 • وزن آن ۲۰۰ گرم است.

2- سشوار چرخشی بابیلیس AS551e

سشوار چرخشی بابیلیس AS551E دارای موتورِ DC است همراه  با قدرت ۸۰۰ وات. این سشوار دو برس گرد با قطر های ۳۵ و ۵۰ میلی متر دارد. قابلیت چرخش برس ها در دو جهت، قابلیت تولید یون، فیلتر قابل شست و شو  و سیم چرخان است.

سشوار چرخشی بابیلیس با مدل as551e دارای ویژگی های زیر می باشد.

 • توان۸۰۰ وات را دارد.
 • نوع موتورDC است.
 • فناوری تولید یون
 • باد سرد تولید می کند.
 • دارای دو برس گرد با قابلیت چرخش به سمت چپ و راست

3– سشوار چرخشی بابیلیس ۲۷۳۵e

سشوار بابیلیس مدل  ۲۷۳۵e مجهز به فناوری تولید یون و دارای موتور DC می باشد. این نوع موتور دارای اندازه های  کوچک، سرعت و قدرت خروجی هوای کم است که این سشوار را برای مصارف خانگی و غیر حرفه ای  که نیازمند روشن بودن و استفاده ی مکرر از سشوار نیست، مناسب می سازد.

این سشوار مجهز به فناوری تولید یون و باد سرد نیز می‌ باشد و با چهار  سری گوناگون در بازار ها موجود هستند.

seshoare babilis

ویژگی سشوار های  بابیلیس مدل  ۲۷۳۵e

 • توان۱۰۰۰ وات دارد
 • نوع موتورDC می باشد
 • فناوری تولید یون
 • باد سرد تولید می کند
 • تقویت کننده ی توربو
 • دارای ۴ درجه تنظیم سرعت و دما
 • سری صاف کننده ارگونومیک همان دنده های پلاستیکی

عیب یابی سشوارهای بابیلیس

برند بابیلیس یکی از برند هایی است که به صورت تخصصی و حرفه ای روی تولید مدل های متفاوتی از سشوار ها از جمله انواع سشوار های چرخشی و سشوار های حرفه ای کار می کند. در این دستگاه ها، اگر با اختلالاتی مانند روشن نشدن سشوار یا خاموش شدن ناگهانی دستگاه مواجه شدید، احتمالا مشکل از سیستم برقی سشوار است و باید موتور، سیم کشی ها و کابل و دو شاخه برق آن بررسی شود.

داغ کردن بیش از اندازه بدنه سشوار و عدم تولید باد گرم یا داغ شدن بیش از حد باد دستگاه نیز نشان دهنده وجود مشکلاتی در المنت ها، ترموستات ها و کنتاکت های آن می باشد.

 خدمات تعمیر سشوار بابیلیس معمولا مربوط به عدم چرخش دستگاه و بروز مشکل در این قابلیت است.

به هر حال مشکل هر چه که باشد این وظیفه تعمیر کاران حرفه ای سشوار های برند بابیلیس است که با بررسی دقیق دستگاه عیب آن را شناسایی کرده و برای تعمیرات سشوار به صورت حرفه ای اقدامات لازم را انجام دهند.

 مشکل خرابی کلید سشوار بابیلیس تعمیر آن

گاها کلید های سشوار درست کار نمی کنند و مشکلاتی در آن رخ می دهد. در این صورت باید این کلید ها توسط تعمیر کار لوازم برقی  بررسی شود  تا  جریان برق آن را مشاهده کند.

در صورتی که ثابت شد سشوار خراب است، باید نسبت به تعمیر  و یا تعویض دستگاه اقدامات لازم را انجام دهید.

داغ شدن زیادی سشوار و تعمیر آن

یکی از مشکلاتی که در مدل های مختلف سشوار ها مشاهده می شود، داغ شدن بیش از اندازه بدنه این سشوار ها است. در بیشتر  مواقع بروز این حالت مربوط به اختلالات ایجاد شده در ترموستات دستگاه است.

وظیفه ترموستات کنترل حرارت در مدار است و اجازه داغ شدن بیش از اندازه را به دستگاه  نمی دهد، اگر این قسمت سشوار خراب شود با مشکل داغ شدن زیادی دستگاه مواجه می شویم.

به منظور تعمیر کردن سشوار، باید ترموستات را بررسی کنید و در صورت امکان آن را تعمیر کنید. اگر هم بنا به بررسی و عیب یابی کارشناسان تعمیر سشوار، امکان تعمیر وجود نداشته باشد، با تعویض این قطعه می توان به رفع مشکل سشوار اقدام کنید.

خرابی و بروز مشکل در فن سشوار

فن های به کار رفته در سشوارها یکی از  قسمت های حساس  این دستگاه ها به شمار می آیند که در معرض خرابی و از کار افتادن قرار دارند.

برخی مواقع در اثر جمع شدن گرد و خاک و آلاینده هایی به داخل  فن، این قطعه دچار مشکل می شود. در این مواقع تعمیرکار سشوار با سرویس کردن و تمیز کردن فن و فیلترهای آن مشکل ایجاد شده در این قطعه را برطرف می کند.

 مشکل خراب شدن المنت سشوار

یکی از مهم ترین قطعات سشوار ها، المنت آن می باشد که نقش تامین کننده باد گرم را در این دستگاه ها به عهده دارد. اگر  برای المنت ها  مشکلی به وجود بیاید ، باد گرمی از دستگاه خارج نمی شود و به جای آن باد سرد خارج خواهد شد.

در کل المنت ها که دارای رشته هایی سیمی در سشوار هستند، به دلیل حساسیت زیادشان امکان خرابی آن ها بیش تر است. مشکلاتی که در المنت ها ایجاد می شود شامل قرمز نشدن المنت و مشکل دار بودن سیم های اطراف آن، بروز مشکل قطع حرارتی در آن ها و پارگی المنت است.

تعمیر المنت سشوارها بر اساس نوع آن ها انجام می شود. انواع المنت های به کار رفته در سشوار ها شامل المنت های حرارتی و سرامیکی می شود. در برخی موارد امکان تعمیر المنت ها وجود دارد و برخی مواقع نیز بنا به تشخیص تعمیر کار ، تنها راه برای تعمیر سشوار، تعویض المنت های آن است.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »