20 شعبه درتهران

طرز استفاده از بخارشوی دلونگی برای مبل

طرز استفاده از بخارشوی دلونگی برای مبل

استفاده از بخارشوی یک روش مناسب برای از بین بردن لکه، آلودگی، میکروب و ویروس بر روی انواع سطوح است که برای هر نوع برند و سطحی باید طرز صحیح استفاده از آن دستگاه را بدانیم که کار به بهترین نحو انجام شود. در این مقاله به بررسی طرز استفاده از بخارشوی دلونگی برای مبل پرداخته می‌شود.

کارهایی که قبل استفاده از بخارشوی دلونگی برای مبل لازم است انجام شوند کدامند؟

قبل از شستن با بخارشوی دلونگی برای مبل روکش مبل‌ها را کاملا تمیز کنید و جارو برقی بکشید تا اثری از پرز و آشغال و… بر رویه پارچه مبل باقی نماند، چنانچه این آشغال‌ ها روی مبل باقی بمانند، بخار حاصل از بخارشوی موجب کثیف‌ تر شدن مبلمان می‌شود. خیس شدن گرد و غبار و … باعث می‌ شود تا این ذرات به بافت پارچه رویه مبل نفوذ کنند. همه قسمت‌های مبلمان به خصوص زیر تشک‌ ها و پشتی‌ ها را با حوصله جاروبرقی بکشید. حتما از سری ابزار مخصوص برای جارو کردن مبل ها استفاده کنید.

بخارشوی خانگی مانند بخارشوهای صنعتی قوی نیست پس نباید از این دستگاه توقع داشت که لکه‌ های قدیمی مبلمان را ازبین ببرد، بنابراین برای بالا بردن کیفیت شستشو با بخارشوی دلونگی برای مبل قبل از استفاده از دستگاه نسبت به پاک کردن لکه‌های روی مبلمان اقدام کنید.

برای پاک کردن رویه‌ های روی مبل مقدار کافی پاک‌ کننده مخصوص یا مواد شوینده مبل را روی محل لکه استفاده کنید. بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه محل مورد نظر را با پارچه تمیز کنید. البته بسیاری از لکه‌ های مایعات با همین بخارشوهای خانگی هم تمیز می‌ شوند. اما برای پاک کردن لکه جوهر یا چربی از روی مبل‌ ها بهتر است با شوینده‌ ها لکه را از بین ببرید.

شستشو‌ی مبل مخمل با بخارشوی دلونگی

روش شستن انواع مبل با بخارشوی دلونگی چگونه است؟

هنگام استفاده از بخارشوی برای شستشوی مبل، این نکته مهم است که درجه بخار متفاوتی متناسب با جنس مبل استفاده شود.

  •  روش شستشو‌ی مبل مخمل

در روش شستشو‌ی مبل مخمل با بخارشوی دلونگی، به دلیل حساسیت پارچه مخمل، درجه بخار دستگاه باید متعادل باشد. استفاده از بخار و یا آب در شستن مبلمان مخمل خیلی توصیه نمی‌شود. پارچه این نوع مبلمان به دلیل حساسیت و ظرافت خاصی که دارند، باید به نرمی و با مواد پاک کننده‌ای که آسیبی به بافت پارچه وارد نمی‌کند، تمیزشود.

  • روش شستن مبل پارچه ای 

استفاده از بخارشوی دلونگی برای مبل در شستشوی مبلمان‌ های پارچه‌ ای بیشترین کاربرد را دارد. در مبلمان پارچه ای  ابتدا سطح مبلمان را با جاروبرقی از آشغال و گرد و غبار پاک کرده، سپس در صورت وجود لکه عمل لکه‌ بری را از روی مبل  انجام می‌دهیم و سپس شروع به تمیز کردن مبل با بخارشو می‌کنیم.

  • روش شستن مبلمان چرم 

پاک کردن  لکه از روی مبلمان چرمی به علت عدم‌ نفوذ آب به داخل مبلمان کار بسیار ساده و راحتی است، اما به دلیل اینکه دمای بالا ممکن است به ترکیبات چرمی آسیب بزند بهتر است برای تمیز کردن این نوع مبلمان از تمیز کننده های مخصوص استفاده شود.

مراحل استفاده از دستگاه بخارشوی دلونگی برای مبل کدامند؟

1- پر کردن مخزن آب دستگاه: درب مخزن آب دستگاه را  فشار دهید و در همان حالت آن را به سمت چپ بچرخانید تا باز شود سپس داخل مخزن آب بریزید تا پرشود و بعد درب مخزن را محکم ببندید. آب مناسب برای پرکردن مخزن بخارشوی دلونگی باید دارای کمترین میزان املاح و ناخالصی باشد تا استفاده طولانی مدت از آن باعث ایجاد جرم در مخزن نشود. بعضی از مدل‌‌ های بخارشوی دارای مخزن شوینده هستند، لذا می‌ توانید با توجه به راهنمای دستگاه از شوینده‌ های مخصوص استفاده کنید.

2- اتصال دستگاه به برق: دستگاه بخارشوی دلونگی را به یک سه راهی یا چهار راهی که دارای محافظ برق است متصل کنید تا برد دستگاه شما در مقابل نوسانات شدید برق شهری دچار آسیب نشود.

3- پرکردن مجدد مخزن در صورت نیاز: برای پر کردن مجدد مخزن آب، دستگاه را خاموش کنید و با احتیاط درب مخزن را باز کنید وآب را داخل مخزن بریزید. دراین مرحله صورت خود را از مخزن دور نگه دارید و با احتیاط عمل کنید.

پر کردن آب مخزن بخارشوی دلونگی

4- تخلیه آب مخزن و جمع کردن دستگاه: در پایان شستشو دستگاه را خاموش کنید و آن را از پریز بکشید، اجازه دهید دستگاه خنک شود. پس از خنک شدن دستگاه باقیمانده آب داخل مخزن را خالی کنید تا موجب رسوب بستن در دستگاه نشود.

با استفاده از بخارشوی دلونگی برای مبل همچون بخارشوی دلونگی ایتالیایی و نکات گفته شده در این مقاله از خدمات تعمیرات لوازم خانگی بهساز سرویس مبل‌ های منزل و محل کار خود را با روش صحیح تمیز و ضدعفونی کنید و از این پاکیزگی و طراوت لذت ببرید.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »