20 شعبه در تمام نقاط تهران

آموزش طرز استفاده از بخارشوی دلونگی

آموزش طرز استفاده از بخارشوی دلونگی

طرز استفاده از بخارشوی دلونگی بطور صحیح از آن جهت حائز اهمیت است که این رعایت اصول درست، شما را از تعمیر بخارشوی دلونگی برای مدت زمان طولانی بی نیاز می کند. به همین جهت تصمیم گرفتیم در این مقاله از وبسایت تخصصی بهساز سرویس آموزش طرز استفاده از بخارشوی دلونگی را بصورت اصولی آموزش دهیم.

مراحل استفاده از بخارشوی دلونگی

به طور کلی می توان مراحل استفاده از بخارشوی دلونگی را بصورت زیر در نظر گرفت.

  1. پر کردن آب مخزن
  2. اتصال دستگاه به برق و روشن کردن آن
  3. استفاده از بخار آب جهت شستشو
  4. شارژ مجدد آب داخل مخزن
  5. تخلیه آب دستگاه و جمع کردن آن
  • پر کردن آب مخزن

اولین اقدام و مهمترین مرحله در استفاده از بخارشوی دلونگی مرحله پر کردن مخزن است. اگر چه شاید ساده به نظر بیاید اما نکته مهمی در این مرحله وجود دارد که غفلت از آن در بسیاری از موارد منجر به بروز مشکلات زیادی در دستگاه های بخارشوی از جمله بخارشوی دلونگی شده است. شما باید برای عدم نیاز به جرم گیری و تعمیر بخارشوی دلونگی در دراز مدت، از آب مناسب برای پر کردن مخزن استفاده کنید.

طرز استفاده بخارشوی دلونگیمنظور از آب مناسب داخل دستگاه بخارشوی آبی است که دارای کمترین میزان ناخالصی یا املاح باشد یا به عبارت ساده تر آب سخت نباشد. بهترین آب برای این منظور آب معدنی، تقطیر شده یا آب جوشیده شده است.

درب ورودی مخزن را بعد از فشاردادن آن به داخل به سمت چپ بچرخانید تا باز شود. حالا آب را به آرامی و بصورتی که از کناره ها داخل دستگاه نفوذ نکند وارد مخزن کنید. حتما قبل از ورود به مرحله بعدی درب را محکم ببندید.

  • اتصال دستگاه بخارشوی دلونگی

اتصال بخارشوی به برق از مهم ترین قست های استفاده از بخارشوی دلونگی می باشد که این کار باید از طریق یک سه راهی یا چهار راهی دارای محافظ انجام شود. این نوع اتصال از دستگاه شما و برد آن در مقابل نوسانات شدید برق شهری حفاظت می کند.

در صورتی که بعد از اتصال دستگاه به برق و روشن کردن آن چراغ روی دستگاه روشن نشد قبل از اقدام به عیب یابی و تعمیر دستگاه، بهتر است به ساده ترین احتمال فکر کنید. یعنی اتصال دوشاخه به پریز را چک کنید. اگر باز هم دستگاه روشن نشد ممکن است سه راهی شما مشکل داشته باشد.

دستگاه را به سه راهی یا پریز برق دیگری بزنید. اگر باز هم مشکل حل نشد جهت تعمیر دستگاه و ارسال آن به بهساز سرویس اقدام کنید.

  • استفاده از بخار آب جهت شستشو

هنگام استفاده از بخارشوی دلونگی کافی است برای داغ شدن آب و ایجاد بخار مناسب جهت شستشو  چراغ مخصوص بخار آب روشن شود. این زمان معمولاً 4 دقیقه است اما بهتر است به نوشته روی دستگاه یا کتابچه راهنما توجه کنید.

اگر این زمان بیشتر از انتظار طول کشید ممکن است مشکلی در موتور، لوله انتقال بخار و قطعات دیگر از جمله المنت بوجود آمده باشد. در مقالات مرتبط با تعمیر بخارشوی دلونگی به دلایل بخار نشدن آب داخل مخزن اشاره کرده ایم.

نکته اصولی در این مرحله این است که در زمان انتظار برای آماده شدن بخار دقت کنید که محل خروج بخار را به سمت خود نگیرید. زیرا در این حالت با یک اشتباه در فشار دادن نازل ممکن است دچار سوختگی با بخار آب شوید.

  • شارژ مجدد آب داخل مخزن

به احتمال زیاد آب داخل مخزن برای تمیز کردن کامل خانه و محل کار شما کافی نباشد و شما نیاز به شارژ مجدد آن داشته باشید. برای این کار باید حواستان به چراغ مخصوص مخزن باشد. اجازه ندهید دستگاه بدون آب کار کند.

آموزش کامل کار با بخارشوی دلونگی

برای پر کردن مجدد آب حواستان به حرارت دستگاه و مخزن باشد. صورت خود را از مخزن دور نگه دارید و با احتیاط کامل درب مخزن را باز کنید و آب مناسب که در مرحله اول به آن اشاره کردیم را داخل مخزن بریزید. حتماً قبل از انجام این کار دستگاه را خاموش کنید.

  • تخلیه آب دستگاه و جمع کردن آن

حالا کار شما تمام شده است و باید دستگاه را خاموش کنید. نیاز است که آخرین نکات اصولی را هم رعایت کنید تا برای بار بعدی به خاطر رسوب بستن دستگاه غافلگیر نشوید.

به همین منظور دستگاه را خاموش کنید دو شاخه را بکشید و اجازه دهید دستگاه خنک شود. بعد از خنک شدن کامل باید آب باقیمانده در مخزن را خالی کنید. سیم را نیز به درستی جمع کنید تا پاره نشود.

جمع کردن بخارشوی دلونگی چگونه است؟

برای دوری از نیاز به تعمیر بخارشوی دلونگی در این مرحله نیز دقت کنید که هنگام استفاده از بخارشوی دلونگی ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید. سیم آن را به درستی جمع کنید تا دچار پارگی یا کشیدگی بیش از حد نشود. از همه مهمتر نیز این است که آب باقیمانده در مخزن را به طور کامل خالی کنید. ماندن آب داخل مخزن می تواند موجب رسوب بستن و نیاز به تعمیر بخارشوی دلونگی شود.

ممکن است برای مدت طولانی نخواهید از بخارشوی استفاده کنید اما ما توصیه می کنیم هر چند ماه یک بار آن را روشن کنید و از آن استفاده کنید.

نتیجه گیری

دستگاه بخارشوی دلونگی دستگاهی قدرتمند است که اگر نکات ساده بالا را در هنگام استفاده از بخارشوی دلونگی درنظر بگیرید طول عمر بالا و کیفیتی فوق العاده خواهد داشت.

اما این اتفاق برای هر دستگاه برقی و خانگی طبیعی است که بعد از مدت ها کار کردن کم کم موتور و سایر قطعات آن ضعیف شود. در وبسایت بهساز سرویس تلاش کرده ایم تا هر آنچه که برای تعمیر بخار شوی دلونگی در خانه لازم است را در اختیار شما قرار دهیم تا از صرف هزینه و زمان جلوگیری کنید.

اما بعضی موارد هستند که نیاز به تخصص و دانش بالاتری دارد که در این موارد شرکت بهساز سرویس به عنوان نماینده مجاز تعمیر بخارشوی دلونگی با سالها تجربه و مهارت در عیب یابی و رفع عیب انواع بخارشوی های دلونگی می تواند مشکل شما را مرتفع سازد.

استفاده از قطعات جانبی با کیفیت در صورت نیاز به تعویض، موجب می شود که دستگاه شما بعد از تعویض مانند روز اول دقیق کار کند. 

بهساز سرویس نماینده مجاز تعمیر بخارشوی دلونگی   

ما تضمین می کنیم که رعایت همین نکات ساده هنگام استفاده از بخارشوی دلونگی شما را تا مدت های طولانی از تعمیر بخارشوی دلونگی بی نیاز کند. این نکات را جدی بگیرید و در رعایت آنها کمال دقت را لحاظ کنید.

با این وجود اگر مشکلی برای دستگاه شما پیش بیاید، همکاران بهساز سرویس به عنوان نمایندگی معتبر تعمیرات بخارشوی دلونگی در تهران توانمندی و تجارب ارزشمندی برای رفع هرگونه عیبی از دستگاه های شما دارند.

شما می توانید طی تماس با مجموعه تعمیرات لوازم خانگی بهساز سرویس هماهنگی لازم برای ارسال و تعمیر دستگاه خود را انجام دهید.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »