20 شعبه در تمام نقاط تهران

معرفی قطعات بخارشوی کنوود

با انواع قطعات یدکی بخارشوی کنوود آشنا شوید.

شرکت بهساز سرویس نماینده تعمیرات بخارشوی کنوود در تهران که در میان مشتریان خود به خدماتی با بالاترین کیفیت و در سریعترین زمان شهرت دارد.در این مقاله از سری مطالب وبسایت تخصصی بهساز سرویس قصد داریم تا شما را با انواع قطعات بخارشوی کنوود و وظایف آنها بیشتر آشنا کنیم.

این معرفی از آن جهات می تواند به شما کمک کند که شناخت بهتر قطعات تشکیل دهنده یک دستگاه، مکانیزم انجام کارها را بهتر شرح می دهد و شما بهتر می توانید در زمان معیوب شدن دستگاه به دنبال دلایل و حل مشکلات آن بروید.

معرفی قطعات بخارشوی کنوود

بطور کلی هر دستگاه از قطعات اصلی تشکیل می شوند که خود این قطعات نیز اجزای داخلی جداگانه ای دارد.یک مثال می تواند برد دستگاه شما باشد که از انواع خازن، مقاومت، دیود و غیره تشکیل شده است.

بر این اساس قطعات اصلی بخارشوی کنوود عبارتند از:

  1. پمپ های بخارشوی
  2. سنسور
  3. شلنگ و دسته
  4. مخزن
  5. برد دستگاه

هر یک از این بخشها وظایف مخصوص خود را دارند و نقص در عملکرد هر یک از قطعات بخارشوی کنوود کل عملکرد دستگاه را با مشکل مواجه می کند.لذا رعایت اصول استفاده درست از دستگاه و جلوگیری از خراب شدن این قطعات می تواند منجر به افزایش طول عمر آن شود.

1.پمپ یکی از قطعات بخارشوی کنوود

وظیفه پمپ های بخارشوی، انتقال آب و بخار آب است به همین منظور طراحان بخارشوی کنوود، دو پمپ را در دستگاه قرار داده اند.یک پمپ داخل محفظه اصلی دستگاه و پمپ دیگر داخل دسته بخارشوی قرار گرفته است.وقتی حرارت کافی به آب داخل محفظه رسید این آب به حالت بخار در می آید و مناسب برای شستشوی سطوح می شود.

در این لحظه قطعه ای که وظیفه بخار آب به داخل لوله دستگاه را دارد، پمپ درون محفظه بخارشوی کنوود است حالا پمپ دوم وظیفه خود را انجام می دهد.آنگاه شما با فشار دادن دکمه روی دسته دستگاه می توانید این بخار را به سمت نازل و خروجی دستگاه هدایت کنید، آنچه ممکن است موجب صدمه دیدن پمپ ها شود نوسانات شدید برق، داغ شدن بیش از حد دستگاه و رسوب بستن پمپ هاست.مواردی که به ترتیب با استفاده از محافظ میتوان انجام داد: استراحت دادن به دستگاه در طول مدت شستشو، استفاده از آب مناسب و تخلیه مخزن در پایان هر بار استفاده از دستگاه است.

2.سنسور بخارشوی

در میان قطعات بخارشوی کنوود سنسور قطعه حساسی است که به نوعی، کنترل دمای دستگاه را در اختیار دارد.در واقع زمانی که دستگاه بیش از اندازه داغ شود، این سنسورهای حرارتی هستند که دستور قطع ارتباطات و خاموش شدن دستگاه را به بخارشوی ارسال می کنند.

بنابراین اگر دستگاه شما بعد از چندین ساعت کار کردن ناگهان خاموش شد، در واقع این نشان از عملکرد صحیح سنسور دارد که تشخیص داده است دمای دستگاه بیش از حد نرمال داغ شده است.این حرارت ممکن است به قطعات و پمپ دستگاه آسیب جدی بزند بنابراین مشاهده می کنید که سنسور از مهمترین قطعات بخارشوی کنوود است.

3.شلنگ بخارشوی از دیگر قطعه های دستگاه بخارشوی کنوود شما است.

شلنگ بخارشوی نیز از قطعات بخارشوی کنوود است که ممکنه بر اثر ایجاد رسوب یا نشتی دچار مشکل شود این قطعه به راحتی قابل تعویض است اما اگر مشکل آن از رسوب بستن باشد شما می توانید با شستشوی ساده و یا استفاده از جرمگیر رسوب آن را از بین ببرید و به راحتی از آن استفاده کنید.در هنگام استفاده از بخارشوی اگر احساس کردید که از اطراف شلنگ شما بخار می آید یا شلنگ بیش از اندازه داغ شده است، به احتمال زیاد شلنگ دستگاه سوراخ شده یا قطعات داخل دسته با مشکل مواجه شده است.

4.مخزن بخارشوی کنوود

یکی دیگر از قطعات بخارشوی کنوود مخزن این دستگاه است آبی که قرار است برای شستشو به بخار تبدیل شود داخل مخزن نگهداری می شود.برای جلوگیری از رسوب بستن دستگاه بخارشوی  آب آن  باید بدون املاح و مواد اضافی باشد.زیرا این املاح ایجاد، رسوب می کنند که از رایج ترین مشکلات انواع بخارشوی است به همین دلیل توصیه می شود از آب معدنی و مقطر در داخل مخزن استفاده شود.

5.برد دستگاه از قطعات بخارشوی کنوود می باشد.

برد دستگاه از مهمترین قطعات بخارشوی کنوود است که خود از قطعات الکترونیکی متعددی ساخته شده است.

تنها با داشتن شناخت کافی در مورد این قطعات می توانید مشکل برد را با کمک ابزاری همچون مولتی متر شناسایی و جهت رفع آن اقدام کنید تعویض اجزای برد و در نتیجه تعمیر بخارشوی نیاز به دانش الکترونیک و مهارت لحیم کاری دارد شما می توانید فرآیند عیب یابی و رفع مشکل برد را به تیم حرفه ای بهساز سرویس بسپارید تا این کار را در سریعترین زمان ممکن انجام دهند.

بهساز سرویس نماینده تعمیرات بخارشوی کنوود در تهران

چنانچه قصد تعمیر دستگاه یا تعویض قطعات بخارشوی کنوود را دارید میتوانید به بهساز سرویس، نمایندگی تعمیرات بخارشوی کنوود در تهران  که قطعات اورجینال و اصلی را جایگزین قطعات معیوب شما خواهد کرد مراجعه کنید.این مجموعه با ارائه خدماتی استاندارد و برتر توانسته است جایگاهی ممتاز در صنعت تعمیر لوازم برقی و خانگی بدست آورد.

کسب رضایت مشتری دستاوردی است که به مدد:

  • دانش بالای فنی تعمیرکاران ما
  • ارائه خدمات با کیفیت
  • صداقت
  • نظم
  • و مسئولیت پذیری

مجموعه بهساز سرویس بدست آمده است.

در تماس با مجموعه تعمیرات لوازم خانگی بهساز سرویس می توانید ضمن استفاده از مشاوره های تعمیرکاران این مجموعه، هماهنگی های لازم برای ارسال و تعمیر قطعات بخارشوی کنوود را انجام دهید.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »