20 شعبه در تمام نقاط تهران

علت بخار ندادن بخارشوی کنوود چیست؟

آیا می دانید علت بخار ندادن بخارشوی کنوود چیست؟ پس با ما همراه باشید.

اگر صاحب یکی از بخارشوی های کنوود هستید و برای رفع مشکل بخار ندادن دستگاه خود به این مقاله هدایت شده اید.

در این مطلب از وبسایت تخصصی بهساز سرویس نمایندگی تعمیر بخارشوی کنوود در تهران، به شما آموزش خواهیم داد که چطور این مشکل را تا جایی که امکان دارد در خانه خود حل کنید.

آنچه مطالعه می کنید بر اساس نظر و تجربیات تعمیرکاران حرفه ای و دوره دیده لوازم خانگی مجموعه بهساز سرویس است.

دلایل بخار ندادن بخارشوی کنوود + راه حل های آن

 • خالی بودن مخزن

اول از همه سراغ مخزن بروید تا مطمئن شوید که اصلاً آبی داخل آن قرار دارد یا خیر؟

ممکن است از همان ابتدا این مرحله را فراموش کرده باشید. گاهی عجله در انجام کار موجب می شود که مراحل ابتدایی فراموش شود گاهی نیز آب مخزن کامل پر نمی شود که این امر نیز خود دلیلی بر بخار ندادن دستگاه بخارشوی می شود.

 • نبستن کامل در مخزن = علت بخار ندادن بخارشوی کنوود

در مخزن را محکم ببندید تا حرارت ایجاد شده از بالای مخزن به بیرون درز پیدا نکند. اگر هم با وجود پیچاندن در مخزن همچنان شاهد این هستید که در به طور کامل چفت نمی شود، اقدام به تعویض واشر در مخزن یا بویلر بخارشوی کنوود کنید.

 • روشن کردن دستگاه

هر چند بر روی دستگاه های بخارشوی کنوود چراغی قرار دارد که نشان می دهد دستگاه روشن است یا نه؟اما ممکن است فراموش کرده باشید دستگاه را به برق بزنید یا دکمه روشن شدن را فشار دهید اگر با وجود قرارگیری صحیح دوشاخه و فشار دادن دکمه دستگاه شما روشن نمی شود باید جهت رفع عیب قطعات داخلی دستگاه اقدام کنید.

 

دلایل متعددی برای روشن نشدن بخارشوی شما وجود دارد که عمده ترین آنها می تواند:

 • خرابی کابل برق
 • خرابی سه راهی و محافظ
 • داغ شدن بیش از حد دستگاه 
 • فعال شدن سنسور حرارتی
 • و نوسانات شدید برق

باشد.

همانطور که مشاهده می کنید بعضی از مشکلات به راحتی قابل حل هستند.

اما برای رفع موارد دشوارتر همکاران ما می توانند به شما در حل مشکل روشن نشدن بخارشوی کمک کنند.

بیشتر بخوانید:مزایا و معایب بخارشوی کنوود

 • نرسیدن آب به درجه مناسب علت بخار ندادن بخارشوی کنوود

اگر آب به درجه مناسب نرسیده باشد مسلماً بخار آبی هم در کار نخواهد بود.باید به زمانی که بر روی دستگاه یا دفترچه راهنما نوشته شده است دقت داشته باشید.اگر با وجود گذر از این زمان همچنان دستگاه بخار نداده باشد ممکن است ضعیف شدن موتور یا المنت مشکل بوجود آورده باشد. در صورتی که مهارت کافی برای تست این دو قطعه را دارید این کار را می توانید در خانه انجام دهید.اما توصیه می کنیم که این فرآیند را به تعمیرکاران ما بسپارید.

 • مسدود شدن مسیر خروجی و سر نازل

بارها در مورد دردسرهای استفاده از آب سخت و غیر معدنی صحبت کرده ایم. یکی از این مشکلات گرفتگی و مسدود شدن دهانه دستگاه بخارشوی کنوود بر اثر ایجاد رسوبات ناشی از آب سخت است.وقتی خروجی مسدود شود دیگر بخار ایجاد شده نمی تواند از خروجی بیرون بیاید و شما نیاز به تعمیر بخارشوی کنوود پیدا می کنید برای این منظور راه حلهای مختلفی ارائه می شود.اما بهترین راه حل این است که شما باید داخل مخزن را با ترکیبی مساوی از آب معدنی و سرکه (ترجیحاً سفید) پر کنید.حالا دستگاه را روشن می کنید تا بخار حاصل از این محلول تمامی رسوبات را از بین ببرد ممکن است نیاز به تکرار این کار برای چندین بار داشته باشید.

تعمیرات بخارشو کنوود

همچنین استفاده از دستمال تمیز و گوش پاک کن برای بعضی از منفذها می تواند مفید باشد.اگر هیچ یک از این کارها فایده ای برای رفع مشکل نداشت باید جهت ارسال، رسوب زدایی و تعمیر بخارشوی کنوود با همکاران ما هماهنگی لازم را انجام دهید.

 • عدم انتقال بخار به دلیل وجود نشتی منجر به بخار ندادن بخارشوی کنوود می شود.

اگر دستگاه شما نشتی داشته باشد بخار به نازل نمی رسد. دلایل مختلفی برای نشتی وجود دارد که ساده ترین احتمال اتصال نادرست اجزای لوله است البته توصیه اکید می کنیم قبل از روشن کردن، دستگاه این موارد را حتماً جهت بخار ندادن بخارشوی کنوود چک کنید تا نشتی بخار موجب سوختگی دستتان نشود. حالت دیگر ممکن است شکستگی لوله ها یا پارگی شلنگ باشد که نیاز به تعویض لوله ها وجود دارد.ضمناً همانطور که قبلاً اشاره کردیم اگر مخزن به درستی فیکس نشده باشد مقداری از نشتی در این نقطه اتفاق می افتد.

بهساز سرویس و تعمیر بخارشوی و رفع عیب بخار ندادن بخارشوی کنوود

خوشبختانه با مقالاتی که در وبسایت تعمیرات لوازم خانگی تهران بهساز سرویس در مورد تعمیر بخارشوی کنوود و سایر دستگاه های لوازم خانگی آورده ایم.شما تا درصد زیادی می توانید این مشکلات همچون بخار ندادن بخارشوی کنوود را برطرف کنید.اما در غیر این صورت نیز  مهندسان حرفه ای و کار بلد ما قادر به رفع انواع مشکلات دستگاه های شما در سریعترین زمان ممکن هستند. کافیست تا با شماره تماس هایی که در بخش تماس با ما در اختیار شما قرار گرفته است تماس حاصل کنید تا اطلاعات لازم جهت ارسال دستگاه و تعمیر بخارشو مبنی بر بخار ندادن بخارشوی کنوود در اختیار شما قرار بگیرد.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »