20 شعبه در تمام نقاط تهران

علت کم و زیاد شدن صدای جاروبرقی چیست؟

صدای بلند جاروبرقی می‌تواند برای ما آزار دهنده و خسته کننده باشد. البته صدا در حد نرمال در اکثر جاروبرقی ها به گوش می رسد، مگر اینکه جاروبرقی از نوع سایلنت و بی صدا باشد. اما در بعضی از مواقع واقعا صدای جاروبرقی غیر عادی و آزاردهنده می شود که کم و زیاد شدن  صدای جاروبرقی نشانگر ایراد فنی در جاروبرقی می باشد. برای رفع صدای غیر عادی و نابهنجار جاروبرقی پیشنهاد می کنم متن زیر که توسط بهساز سرویس مرکز تعمیر لوازم خانگی در تهران تهیه شده را مطالعه کرده و در صورت لزوم به تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید.

1- گرفتگی لوله خرطومی جاروبرقی می تواند علت کم و زیاد شدن صدای جاروبرقی باشد.

اشیا بزرگ مانند یک تکه کاغذ یا پوست گردو و غیره….. می تواند باعث گرفتگی لوله خرطومی جاروبرقی شود و همین امر باعث می شود که صدایی نابهنجار و بلند از جاروبرقی به گوش ما برسد. از کشیدن خرده ریزه های درشت در جاروبرقی خودداری کنید تا با این مشکل روبرو نشوید. برای رفع این مشکل قسمت مسدود شده در لوله خرطومی را باز کرده  و بعد به کار خود ادامه دهید.

2- شکستگی برس جاروبرقی علت کم و زیاد شدن صدای جاروبرقی

وقتی برس جاروبرقی دچار شکستگی می شود و آسیب می بیند صدای بلند و گوش خراشی از جارو برقی به گوش می رسد. در این طور مواقع حتماً برس معیوب را تعویض کنید.

3- کثیف شدن فیلتر جاروبرقی

یکی از دلایلی که جاروبرقی صدای بلند و غیر متعادل می دهد کثیف شدن فیلتر جارو می باشد. کثیفی فیلتر باعث کاهش مکش در جاروبرقی می شود و به جارو برقی برای اینکه گرد و غبار و خرده آشغال ها را جمع آوری کند فشار وارد می شود و همین امر سبب رسیدن صدای غیر معمول از جاروبرقی می‌شود. اگر شما فیلتر را از جای خود خارج کنید و بشویید ولی خیلی کثیف شده باشد آن را تعویض کنید ، صدای جاروبرقی به حالت اول برمیگردد.

4- خراب شدن فن موتور در جاروبرقی

در موتور جاروبرقی همیشه یک فن وجود دارد، اگر فن معیوب شود یا پرده هایش بشکنند، از جاروبرقی صدای غیر معمول و بلندی به گوش می رسد. در این مواقع جارو برقی را برای تعویض فن آن به تعمیرکار مجرب بسپارید تا از وارد آمدن آسیب های جدی تر به قسمت های مختلف دستگاه جلوگیری شود.

5- خراب شدن موتور جاروبرقی علت کم و زیاد شدن صدای جاروبرقی 

اگر موتور دستگاه با مشکلی روبه‌رو شود ، باعث ایجاد سر و صدای زیاد از دستگاه می شود و جاروبرقی نیاز به بررسی و تعمیر پیدا می کند. موتور جاروبرقی متشکل از فن، کلکتور، شفت و بلبرینگ می باشد و در صورتی که هر یک از این قطعات با مشکل مواجه شوند،جاروبرقی ایجاد سر و صدای نابهنجاری می‌کند. شل بودن تیغه روی موتور یکی دیگر از دلایل به گوش رسیدن صدای غیر معمول از جاروبرقی می باشد.

6- مشکل در پاکت جاروبرقی می تواند باعث صدای زیاد جاروبرقی شود.

وقتی صدای نابهنجاری از جاروبرقی به گوش می رسد یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید کیسه جاروبرقی می باشد. از پر بودن کیسه جاروبرقی اطمینان حاصل کنید و درصورت پر بودن کیسه جارو آن را تعویض کنید . تا بتوانید از وارد آمدن آسیب های جدی به موتور دستگاه جلوگیری و از کیسه های استاندارد استفاده کنید.

زیرا کیسه‌های نامرغوب پاره می شوند و احتمال سوراخ شدن آن ها زیاد است و همین امر باعث می شود که گرد و خاک های موجود در کیسه وارد موتور شوند و به کلکتور و بلبرینگ دستگاه آسیب برسانند.

 تعمیر جاروبرقی در تهران

به صدایی که از جاروبرقی تان به گوش می‌رسد بی‌ تفاوت نباشید و سعی کنید  عیب جاروبرقی را پیدا کرده و مشکل را برطرف کنید. شرکت تعمیراتی بهساز سرویس شما را در این امر یاری کرده و بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند. شرکت بهساز سرویس دارای مجموعه ای از بهترین و با تجربه ترین تعمیرکاران در زمینه تعمیر جاروبرقی در استان تهران می باشند. تعمیرکاران این شرکت در سریعترین زمان ممکن عیوب دستگاه شما را پیدا کرده و آن را برطرف می کنند با بهترین نرخ تعمیرات لوازم خانگی در تهران.

در پایان پیشنهاد می شود که این مقالات را که در ارتباط با همین مطلب است مطاله نمائید:

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »