20 شعبه در تمام نقاط تهران

راهنمای خرید جاروبرقی خوب

جاروبرقی خوب چی بخرم؟ راهنمای خرید یک جاروبرقی مناسب

برای خرید جاروبرقی خوب نه تنها باید به قدرت مکش بالا یا اندازه مناسب جاروبرقی توجه کرد، بلکه صدای کمتر آن، وزن مناسب، طول سیم، فیلتر گرد و غبار و داشتن سری های متعدد را نیز باید مورد توجه قرار داد.

ما در این بخش از وب سایت تعمیرات لوازم خانگی بهساز سرویس به شما کمک خواهیم کرد تا جاروبرقی مناسب خودتان را از بین گزینه های زیادی که وجود دارد انتخاب نمایید.

معرفی انواع جاروبرقی مناسب برای خرید

انواع جاروبرقی را می توان به سه نوع کلی تقسیم بندی کرد:

 • جاروبرقی ایستاده

این نوع جاروبرقی مناسب خانه های بزرگتر است. شما با کمک این نوع جاروبرقی دیگر برای تمیز کردن سطح زمین نیازی به خم شدن ندارید، اکثر جاروبرقی های ایستاده دارای برس توربو هستند.

 • جاروبرقی سیلندر

این نوع از جاروبرقی های خانگی، شلنگ های انعطاف پذیر طولانی دارند و گرد و غبار را بهتر ذخیره می کنند مزیت دیگر جاروبرقی های سیلندر ارزانتر بودن آنها نسبت به انواع دیگر است. هرچند برای خرید جاروبرقی های سیلندری باید در نظر بگیرید که جابجا کردن آنها نیاز به خم شدن داشته و در صورتی که از درد کمر رنج میبرید این مدل برای شما مناسب نیست.

 • جارو شارژی بی سیم

معمولاً یک دستگاه سبک است که به یک پاک کننده دستی تبدیل می شود.

کار کردن با این مدل بسیار راحت است اما فقط تعداد کمی از آنها دارای قدرت تمیز کنندگی بالا هستند.

بزرگترین عیب و نقطه ضعف جاروهای شارژی این است که وجود باتری به جای برق شما را در استفاده از این وسیله محدود می کند.

شارژی

 • جاروبرقی های کیسه ای

تمام گرد و غبار را در یک کیسه یکبار مصرف به دام بیندازید، در این نوع جاروبرقی شما باید کیسه هایی را برای تعویض در اختیار داشته باشید تا همیشه بتوانید از آنها استفاده کنید. همچنین

 • جاروبرقی های بدون کیسه

همانطور که از نامشان پیداست این نوع از جاروبرقی ها برخلاف نوع قبلی کیسه ندارند. جاروبرقی بدون کیسه گزینه خوبی برای شکاف، پله و حتی ماشین ها هستند.

نکات مهم در خرید جاروبرقی

مواردی که در هنگام خرید جاروبرقی باید در نظر بگیرید به شرح زیر است:

خرید جاروبرقی

 • قدرت موتور

یکی از مهمترین مواردی که افراد هنگام خرید جاروبرقی باید به آن توجه کنند قدرت و وات دستگاه است.

میزان وات جاروبرقی روی مکش آن تاثیر خواهد داشت اما لزوما تنها دلیل مکش بالای آن نیست.

مکش دستگاه به عوامل دیگری همچون موتور، لوله تلسکوپی، خرطومی و نوع عایق وابسته خواهد بود.

 • نوع موتور

تکنولوژی های متفاوتی ممکن است در ساخت جاروبرقی وجود داشته باشد. اگر خرید جاروبرقی را برای استفاده در محیط های با متراژهای بالا انجام می دهید خرید مدل کمپرسور جاروبرقی را به شما پیشنهاد میکنیم. که علاوه بر مکش بالای آن در متراژ های زیاد و استفاده های طولانی نیز داغ هم نمی کند و می تواند برای ساعت ها بدون وارد شدن فشار به موتور کار کند.در هنگام خرید جاروبرقی در نظر داشته باشید که خرید از برند معروف ارزش هزینه ای که متقبل می شوید را دارد زیرا حتماً در مدل های ارزانتر افت کیفیت مکش و قدرت موتور را به وضوح مشاهده خواهید کرد.

 • لوله تلسکوپی

لوله تلسکوپی یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در خرید جاروبرقی است لوله ها ممکن است در مدل های مختلف قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشند، تنظیم ارتفاع می تواند روی ستون فقرات و کتف و مچ دست شما در هنگام جارو کشیدن تاثیر داشته باشد و کمک کند این فشار به حداقل برسد.

 • لوله خرطومی

لوله ها اصولاً یا از جنس کنف یا پلاستیک هستند که هرکدام این لوله ها دارای کیفیت های متفاوتی هستند، کنف در صورتی که با کیفیت باشد نسبت به لوله خرطومی های پلاستیکی با دوام تر است. لوله های پلاستیکی در اثر کشش ممکن است پاره شوند همچنین لوله هایی از جنس کنف انعطاف پذیری بالاتری دارند.

خرطوم 3

 • پارویی جاروبرقی

در هنگام خرید جاروبرقی حتماً به پارویی دستگاه و طراحی آن توجه کنید. یک پارویی خوب می تواند نقش به سزایی در جمع آوری کثیفی ها و مکش داشته باشد.

یک پارویی خوب و روان به راحتی بر روی سطوح و کف حرکت خواهد کرد و همین علتی است که از فشار آمدن به کتف، مچ و کمر شما جلوگیری می شود.

 • فیلتر هپا

فیلترهای HEPA آلودگی هوا را در یک شبکه پیچیده از الیاف به دام می اندازند. به لطف این تکنولوژی ذرات گرد و غبار توسط این فیلتر مهار می شود. فیلتر هپا معمولاً در جاروبرقی هایی که برندهای معتبر دارند استفاده می شود. این خاصیت برای افرادی که آلرژی دارند بسیار عالی است زیرا 99.97٪ از ذرات را جذب می کند.

نوع طراحی یک ویژگی خوب برای خرید جاروبرقی

نوع طراحی بدنه می تواند یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب جاروبرقی باشد. خاصیت ضد خش بودن که در حال حاضر جز مواردی است که در برخی از مدل های جاروبرقی وجود دارد، می تواند در هنگام خرید جاروبرقی مد نظر قرار بگیرد. گارد محافظتی جاروبرقی ها باعث می شود از زدن صدمه به دستگاه و وسایل منزل جلوگیری شود.

در نهایت توصیه می کنیم خرید جاروبرقی خود را از یک فروشگاه مطمئن و برندی معتبر انجام دهید.

این مساله مخصوصاً در طولانی مدت تاثیر زیادی در هزینه و کیفیت انتخاب شما خواهد داشت.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »