آموزش طرز استفاده از بخارشوی کنوود

چگونه از بخارشوی کنوود استفاده کنیم؟ راهنمای استفاده + معرفی قطعات

شرکت بهساز سرویس به عنوان نمایندگی تعمیرات برترین برندهای لوازم خانگی همواره به طرز استفاده صحیح از این لوازم تاکید داشته است. زیرا اعتقاد ما بر این است که یکی از دلایل اصلی تعمیر بخارشوی کنوود و سایر بخارشوی های بازار، عدم آگاهی از نحوه صحیح استفاده از آنهاست. لذا در این مقاله ما به طرز استفاده از بخارشوی کنوود اشاره کرده ایم.

حتی اگر سالهاست که از این دستگاه استفاده می کنید باز هم توصیه می کنیم که این مطلب را تا پایان مطالعه کنید و تمامی نکات را در استفاده های بعدی از این دستگاه در نظر بگیرید.

مراحل استفاده از بخارشوی کنوود

اگر چه دستگاه های بخارشوی بنا بر مدلی که دارند می توانند در قدرت و ظرفیت متفاوت باشند اما تقریبا از یک مکانیزم ثابت برای استفاده برخوردارند.

در ادامه مراحل استفاده از این دستگاه ها را شرح می دهیم.

مراحل استفاده از بخارشوی کنوود

پر کردن آب مخزن بخارشوی کنوود

ابتدا باید درب مخزن که بر روی دستگاه وجود دارد را باز کنید. این درب به شکل پیچی بوده و با چرخش به سمت چپ باز می شود. بعد از باز کردن درب مخزن باید آب معدنی، مقطر یا جوشانده را داخل مخزن بریزید.

استفاده از آب مناسب دارای اهمیت بالایی است و شما را تا درصد بالایی از تعمیر بخارشوی کنوود بی نیاز می کند. تا جای ممکن اجازه ندهید که آب از کنار مخزن به بیرون بریزد. برای همین کار می توانید از قیف نیز استفاده کنید. میزان آب ریخته شده در داخل دستگاه بستگی به میزان حجم و ظرفیت دستگاه دارد. بهتر است که مخزن را کاملاً پر کنید.

فشار دادن دکمه روشن شدن دستگاه

قبل از فشار دادن دکمه دستگاه دقت کنید که درب را کامل بسته و محکم کرده باشید. سپس دکمه دستگاه را بزنید. بررسی کنید که چراغ دستگاه روشن شود. اگر این اتفاق نیافتاد قبل از اینکه به فکر تعمیر بخارشوی کنوود باشید اتصالات دستگاه را مورد بررسی قرار دهید تا دو شاخه از پریز یا محافظ جدا نباشد.

وصل کردن قطعات مختلف لوله و شلنگ بخارشوی

حالا باید منتظر باشید تا آب به اندازه کافی داغ و مناسب استفاده باشد. در این فاصله یا حتی قبل از آن می توانید اتصالات میان لوله و شلنگ را برقرار کنید. لوله های بخارشوی کنوود قابلیت جدا شدن و اتصال مجدد دارند. اتصالات را به درستی فیکس کنید تا از میان درز آنها بخار آب به بیرون منتقل نشود.

کار با بخارشوی کنووداتصال سری های نازل جهت استفاده از بخارشوی کنوود

دستگاه کنوود دارای سری های مختلف است که بسته به مدل دستگاه اندازه و تعداد مشخصی دارند. هر یک از این سری ها برای تمیز کردن سطوح مختلفی استفاده می شوند. برای مثال بعضی سریها نوک تیزند که برای شستشوی لای درزهای سرامیک گزینه ایده آلی هستند. نسبت به نیاز خود می توانید سری مناسب را متصل کنید.

اتصال کاورها

قبل از شستشو باید کاور را بر روی نازل قرار دهید. در این مرحله به کمک گیره روی نازل کاور را بر روی آن ثابت کنید. تقریبا برای اکثر سری های پهن کاوری مخصوص طراحی شده است که می توانید از آنها استفاده کنید.

شستشوی سطوح

حالا با داغ شدن آب داخل مخزن همه چیز محیای شستشوی محیط خانه و کار به کمک دستگاه های بخارشوی است. برای خروج بخار از نازل کافیست تا از دکمه روی لوله بخارشوی استفاده کنید. بعد از تمام شدن بخار باید هر بار مخزن را مجدداً پر کنید.

در این مرحله فرصت خوبیست تا کمی از کار دست بکشید تا هم دستگاه استراحت کند و هم شما بتوانید با احتیاط درب مخزن را باز کنید و مجدداً آب مقطر یا معدنی را داخل دستگاه بریزید. توصیه می کنیم که قبل از خرید به ظرفیت دستگاه توجه کنید تا کمتر مجبور به پر کردن آب مخزن شوید.

بهساز سرویس نمایندگی تعمیر بخارشوی کنوود در تهران

طرز درست استفاده عمر مفید دستگاه شما را طولانی می کند. اما با این وجود طبیعی است که بعد از سالها استفاده از این وسیله شما کم کم نیاز به سرویس و تعمیر بخارشوی کنوود پیدا کنید.

اما جای نگرانی نیست شما می توانید با آسودگی خاطر جهت تعمیر بخارشوی کنوود با بهساز سرویس تماس بگیرید تا مهندسین با تجربه ما ضمن راهنمایی های لازم در صورت نیاز در سریعترین زمان ممکن دستگاه های شما را عیب یابی و رفع مشکل کنند.

استفاده از قطعات اصلی و اورجینال انواع برندها از جمله کنوود، دلونگی، سامسونگ، بوش و غیره در کنار مهارت پرسنل دوره دیده بهساز سرویس موجب این شده است که دستگاه هایی که این مجموعه ارسال می شوند به بهترین شکل ممکن تعمیر شوند.

سطح بالای رضایت مشتریان ما نیز به دلیل همه این ویژگی ها و خدمات ممتازی است که ارائه می دهیم.

در پایان شاید برایتان جالب باشد بدانید علت بخار ندادن بخارشوی کنوود چیست؟