20 شعبه در تمام نقاط تهران

0 تا 100 طرز استفاده از بخارشوی کنوود

هر آنچه که درمورد بخارشوی کنوود باید بدانیم؟ 

وقتی که قرار است از تکنولوژی های جدیدتری برای تمیزی و نظافت خانه استفاده کنیم به سراغ بخارشوی ها می رویم که به عنوان محصولاتی مدرن و جدید شناخته می شوند و راه خود را به خانه ها و محل کار باز کرده اند. البته به هر بخارشویی نمی توان اعتماد کرد چون این تکنولوژی ظرافت های خاص و استانداردهای مشخصی دارد که اگر دستگاه بخارشوی شما از آنها بی بهره باشد، نمی تواند در خصوص تمیزی و نظافت خانه یا محل کار شما نقش چشمگیری داشته باشد.

از این‌رو قرار است در این مقاله شما را با یکی از برندهای برتر بخارشوی چون کنوود (kenwood) آ‌شنا کنیم که متعلق به یکی از شرکت های ژاپنی شناخته شده و محبوب در ایران و حتی جهان است. لذا برای اینکه بدانید بخارشوی کنوود چیست و 0 تا 100 طرز استفاده از بخارشوی کنوود را بیاموزید در ادامه همراه ما باشید.

قطعات تشکیل دهنده بخارشوی های کنوود

در واقع بخارشوی کنوود از اجزائی چون مخزن آب، پمپ بخار، موتور، برد، بدنه، دسته و برس تشکیل یافته است که با تولید بخار آب و استفاده از آن، قادر به تمیز کردن شیشه ها، دیوارها، زمین و سرامیک، سطوح پارچه ای چون فرش و مبلمان و… است.

معمولا به همراه بخارشوی کنوود نازل کف، گوشه و دیوار یا حوله مخصوص دیوار هم  وجود دارد. اصولا هرچه زمان تولید بخار توسط بخارشوی کمتر باشد، استفاده راحت تری را برای شما فراهم می آورد که در این خصوص محصولات بخارشوی کنوود با میانگین زمان ۲ تا ۵ دقیقه در تولید بخار به عنوان یکی از بهترین انواع بخارشوی ها شناخته شده است. ضمن اینکه در برخی مدل های آن برس های زاویه داری وجود دارد که می توانید غیرممکن ترین نقاط را هم تمیز کنید.

علت محبوبیت بخارشوی های کنوود

با اینحال به راحتی می توان فهمید که چرا بخارشوی ها بسیار محبوب شده اند چراکه بهترین مدل های آنها از جمله انواع محصولات بخارشوی کنوود، واقعا به شما کمک می کنند تا خانه خود را تمیز و درخشان نگه دارید. اما از آنجائیکه محصولات بخارشوی کنوود متعدد و متنوع هستند و ممکن است در جزئیات راه اندازی یا استفاده از آنها تفاوت هایی وجود داشته باشد، بهتر است پس از خرید هر کدام از مدل های بخارشوی کنوود به دفترچه راهنمای آن که معمولا به زبان فارسی نیز ارائه می گردد مراجعه کنید تا از طرز استفاده دقیق و نصب و راه اندازی آن اطلاع کسب کنید.

اما کلا بخارشوی ها از جمله انواع بخارشوی کنوود، طرز استفاده ای مشابه دارند که ما در قالب 0 تا 100 طرز استفاده از بخارشوی کنوود در کنارتان هستیم تا بتوانید استفاده بهینه ای از آن برای پاکسازی انواع سطوح داشته باشید.

راهنمای استفاده از بخارشوی کنوود

در ابتدای کار می بایست بخارشوی کنوود را راه اندازی کنید و سپس با قیف مخصوصی که همراه آن وجود دارد درب مخزن آب آن را که به شکل پیچی بوده با چرخش به سمت چپ باز کنید و سپس داخل آن را به اندازه استاندارد پارچ آب بخارشوی از آب معدنی، مقطر یا جوشانده پر نمایید.

آیا هر آبی مناسب مخزن بخارشوی هست؟

شاید برخی این سوال برایشان پیش آمده باشد که آیا از هر آبی چون آب لوله کشی می توان برای استفاده در بخارشوی استفاده کرد؟ در واقع توصیه تولید کنندگان بخارشوی این است که از آب مقطر استفاده کنید که فاقد رسوبات آهکی است. ولی استفاده از آب لوله کشی برای بخارشوی هایی که فاقد فیلتر رسوب آهکی هستند می تواند در درازمدت بخارشوی شما را با مشکل مواجه کند که خوشبختانه غالب مدل های بخارشوی کنوود دارای این فیلتر رسوب آهکی هستند.

البته در یک روش می توان از آب لوله کشی استفاده کرد که بی خطر باشد. برای اين کار می بایست آب را جوشاند و سپس اجازه داد تا خنک شود، سپس برای بخارشوی استفاده نمود.

استفاده از آب مناسب دارای اهمیت بالایی است و شما را تا درصد بالایی از تعمیر بخارشوی کنوود بی نیاز می کند. تا جای ممکن اجازه ندهید که آب از کنار مخزن بخارشوی به بیرون بریزد. برای همین کار می توانید از قیف نیز استفاده کنید. میزان آب ریخته شده در داخل دستگاه بستگی به میزان حجم و ظرفیت دستگاه دارد. بهتر است که مخزن را کاملاً پر کنید.

سپس بسته به محلی که می خواهید تمیز کنید، سری یا برس مخصوص آن را انتخاب نمایید. حال می بایست لوله قیفی شکل را به تفنگ خروجی بخار آب متصل کرده و پس از بررسی جا افتادن درست اتصالات، دوشاخه برق آن را به پریز برق وصل کنید و چند دقیقه بسته به زمانی که در دفترچه راهنمای آن ذکر شده منتظر بمانید تا بخار تولید گردد و آماده استفاده شود.

فشار دادن دکمه روشن شدن دستگاه

قبل از فشار دادن دکمه دستگاه دقت کنید که درب را کامل بسته و محکم کرده باشید. سپس دکمه دستگاه را بزنید. بررسی کنید که چراغ دستگاه روشن شود. اگر این اتفاق نیافتاد قبل از اینکه به فکر تعمیر بخارشوی کنوود باشید اتصالات دستگاه را مورد بررسی قرار دهید تا دو شاخه از پریز یا محافظ جدا نباشد.

کار با بخارشوی کنوود

وصل کردن قطعات مختلف لوله و شلنگ بخارشوی

حالا باید منتظر باشید تا آب به اندازه کافی داغ و مناسب استفاده باشد. در این فاصله یا حتی قبل از آن می توانید اتصالات میان لوله و شلنگ را برقرار کنید. لوله های بخارشوی کنوود قابلیت جدا شدن و اتصال مجدد دارند. اتصالات را به درستی فیکس کنید تا از میان درز آنها بخار آب به بیرون منتقل نشود.

اتصال کاورها

قبل از شستشو باید کاور را بر روی نازل قرار دهید. در این مرحله به کمک گیره روی نازل کاور را بر روی آن ثابت کنید. تقریبا برای اکثر سری های پهن کاوری مخصوص طراحی شده است که می توانید از آنها استفاده کنید.

سوالات متداول بخارشوی کنوود

اما برای استفاده از بخارشوی کنوود یا هر بخارشوی دیگر سوالاتی مطرح می شود که جواب به آنها، طرز استفاده از بخارشوی کنوود را نشان می دهد از جمله اینکه طرز استفاده از آن برای سطوح مختلف به چه شکل است؟ و اصولا چگونه می توان به استفاده ای مطلوب از آن برای هر سطحی دست یافت؟ و سوالاتی از این دست که در پاسخ به آنها، طرز استفاده صحیح از بخارشوی کنوود را توضیح خواهیم داد.

آیا از بخارشوی کنوود برای هر سطحی استفاده می شود؟

مهمترین سوالی که اکثر استفاده کنندگان از بخارشوی کنوود یا هربخارشوی دیگری دارند این است که آیا از بخارشوی می توان برای هر سطحی استفاده کرد؟

در جواب باید گفت با وجود اینکه بخارشوی ها می توانند بسیاری از سطوح را تمیز کنند اما در عین حال برای برخی سطوح غیر قابل استفاده هستند و اگر از آنها برای این سطوح استفاده کنید ممکن است باعث انحراف یا ترک خوردگی کف شوند. لذا حتما می بایست قبل از خرید،متناسب با استفاده ای که قرار است از بخارشوی کنوود خود داشته باشید اقدام به انتخاب و خرید آن نمایید.

و اما در خصوص استفاده از بخارشوی برای سطوح مختلف یک قاعده کلی وجود دارد که برای سطوح چوبی یا پارکت بدون آب بندی استفاده نگردد. چراکه رطوبت می تواند باعث انحنای تخته ها و متورم شدن آنها شود. و چنانچه مطمئن نیستید که کفپوش شما به درستی آب بندی شده است یک راه ساده برای امتحان آن وجود دارد و آن اینکه کمی آب روی آن بریزید و سپس منتظر بمانید

اگرکه دیدید آب در آن فرو رفت یعنی آب بندی نیست ولی اگر آب بر روی سطح باقی ماند یعنی کفپوش پارکت شما آب بندی هست و براحتی و بدون آسیب می توانید آن را تمیز کنید. یا حتی می توانید آن را در پایین ترین حالتش بگذارید و تست کنید تا مطمئن شوید که آسیبی به کفپوش شما وارد نمی کند منتها حواستان باشد که همیشه آب اضافی را پس از استفاده پاک کنید.

آیا بخارشوی کنوود روی پارچه و فرش کار می کند؟

از استفاده های مهم و پرکاربرد بخارشوی ها از جمله بخارشوی کنوود استفاده از آنها روی پارچه و فرش است. در واقع بخارشوی کنوود می تواند فرش یا پارچه را با استفاده از بخار آب تمیز کند و لکه و کثیفی را برطرف نماید.

البته در بخارشوی کنوود برای تمیز کردن فرش، یک سری یا برس مخصوص وجود دارد که می تواند برای مناطق فرش شده تمیزکاری شما را بهبود بخشد. با اینحال وقتی که قرار است از بخارشوی برای پارچه یا فرش استفاده کنید، حتما روی یک قسمت کوچک مخفی از فرش تست کنید تا از تناسب آن با دمای بخارشوی اطمینان حاصل کنید چراکه همه فرش ها برای تمیز شدن با بخارشوی در دمای بالا مناسب نیستند.

همچنین از ثابت نگه داشتن زیاد آن بر روی محل مورد نظر از فرش یا خیس کردن بیش از حد خودداری کنید وهمیشه قبل از استفاده از آن برای فرش، محل مورد نظر را جاروبرقی کشیده و تمیز کنید. به علاوه از بخارشوی کنوود می توان برای برخی از انواع پارچه ها همچون تمیز کردن مبلمان استفاده کرد.

هرچند وقت باید پد سری بخارشوی را تعویض کنیم؟

اصولا هنگام خرید بخارشوی کنوود حداقل یکی دو پد تمیز کننده از الیاف میکرو دریافت می کنید که حتی قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند. بنابراین می توانید به هنگام کثیف شدن آنها را بشویید. البته این شستشو ممکن است محدودیت هایی چون عدم استفاده از سفید کننده یا نرم کننده داشته باشد که با مراجعه به دفترچه راهنمای بخارشوی کنوود از آن مطلع شوید. اما اگر پد شما آسیب دید یا نخ نما شد، باید یکی جدید بخرید و جایگزین آن کنید. همچنین سعی کنید از پد مارک دار استفاده کنید تا کیفیت تمیزکنندگی آن پایین نیاید.

کاربردهای دیگر بخارشوی کنوود

تمیز کردن فر و اجاق گاز

تلاش برای تمیز کردن لک روغن و غذا بر روی فر و اجاق گاز غالبا به مواد شیمیایی قوی نیاز دارد. این درحالی است که شما می توانید با بخارشوی براحتی آن را تمیز کنید بدون اینکه بوی بد بدهد و تازه به نسبت مواد شیمیایی سازگار با محیط زیست نیز هست. منتها باید دقت کنید که بخارپز نزدیک المنت فر نشود تا به آن آسیب نرساند.

ضد عفونی کردن تشک

ما نه تنها به هنگام خواب ممکن است عرق کنیم و پوست مرده بریزیم بلکه به طور متوسط تختخواب حاوی ۱۰۰۰۰ کنه گرد و غبار است که می تواند آلرژی زا باشد و آن را تشدید کند. لذا دمای بالای بخار تولید شده توسط بخارشوی شما می تواند کنه های گرد و غبار را از بین ببرد. این در حالی است که‌ تشک را هم خیس نمی کند و زود خشک می شود. منتها قبل از اینکار حتما روی تشک را جاروبرقی بکشید.

یخ زدایی فریزر

اگر برای یخ زدایی فریزر خود عجله دارید بخارشوی می تواند به سرعت یخ آن را علاوه بر استریل سطوح باز کند. برای اینکار ابتدا کشوها را بردارید و یک کاسه در کف آن گذاشته و سپس نازل بخارپز را روی یخ بگیرید. بدین شکل یخ آن آب می شود. منتها حتما یک حوله نیز در دست داشته باشید تا قطرات باقی مانده سطوح آن را پاک کنید

تعمیرگاه بهساز سرویس به عنوان نمایندگی تعمیرات برترین برندهای لوازم خانگی همواره به طرز استفاده صحیح از این لوازم تاکید داشته است. زیرا اعتقاد ما بر این است که یکی از دلایل اصلی تعمیر بخارشوی کنوود و سایر بخارشوی های بازار، عدم آگاهی از نحوه صحیح استفاده از آنهاست.

استفاده از قطعات اصلی و اورجینال انواع برندها از جمله کنوود، دلونگی، سامسونگ، بوش و غیره در کنار مهارت پرسنل دوره دیده بهساز سرویس موجب شده است که دستگاه هایی که این مجموعه ارسال می شوند به بهترین شکل ممکن تعمیر شوند.

سطح بالای رضایت مشتریان ما نیز به دلیل همه این ویژگی ها و خدمات ممتازی است که ارائه می دهیم.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »