20 شعبه درتهران

معنی کلمات و کاربرد دکمه های مایکروفر

معنی دکمه های مایکروفر چیست؟ این دکمه ها چه کارایی هایی دارند؟   

در این بخش از وب سایت تعمیرات لوازم خانگی بهساز سرویس به عنوان شرکت تخصصی تعمیر مایکروفر و سایر لوازم برقی به توضیح کلی نمادهای نوشته شده بر روی دستگاههای مایکروفر و  کارایی آنها می پردازیم.

استفاده درست از دکمه های مایکروفر و تنظیمات پیش فرض محاسن زیادی دارد که مهمترین آن بالا رفتن عمر دستگاه و نیاز کمتر به تعمیر مایکروفر است.

معنی دکمه Micro در مایکروفر چیست؟

این دکمه (مایکروفر) وظیفه پخت و گرم کردن غذاها رو برعهده دارد و از زمان زدن دکمه start دستگاه درعرض 30 ثانیه آماده به کار میشود، همچنین این دکمه در مایکروفر همانند اجاق گاز برای شما عمل میکند.

معنی کلمه دکمه گریل روی دستگاه مایکروفر چیست؟

از دکمه گریل جهت برشته و سرخ شدن غذاهایی مانند مرغ و پیتزا و…. استفاده میشود ابتدا با زدن دکمه start  و تنظیم دقیقه و ثانیه باتوجه به نوع مواد غذایی کوره داخلی دستگاه را جهت پخت سریع تنظیم نمائید،شما با زدن این دکمه به آسانی و در کمترین زمان قسمت سطحی(روی) غذا را گریل می کنید این نوع پخت با توجه به وجود هیتری که در بالای مایکروفر قرار داد انجام می پذیرد.

کاربرد دکمه کانوکشن در مایکروفر

یکی دیگر از دکمه های مایکروفر دکمه کانوکشن جهت پخت کیک در دمای 100 تا 250 درجه و برای پخت خمیر در دمای 40 درجه استفاده میشود، که اگر در زمان کار دستگاه بوی دود یا سوختی بدهد طبیعی است زیرا غذاهای پرتاب شده در گذشته در اونجا باقی مانده و باعث ایجاد این بو شده و حتما به خاطر داشته باشید که اگر این دکمه رو بزنیم و زمان بهش ندیم و استارت رو بزنیم به حالت پیش گرمایش میرود.

کلیدهای ترکیبی Combinatio

این حالت دکمه های مایکروفر،گریل و کانوکشن را ترکیب میکنند.

مایکرو و گریل 1

برای سرخ و  برشته تر شدن غذاهایی مانند مرغ و سیب زمینی و… استفاده میشود.

مایکرو و گریل 2

بصورت معمولی گریل میشود.

مایکرو و گریل 3

توجه داشته باشید که در این قسمت از 3پایه باید استفاده شود زیرا زیر غذا را گریل میکند.

کاربرد دکمه یخ زدایی روی مایکروفر

از دکمه یخ زدایی جهت آب شدن یخ مواد غذایی مانند مرغ، حبوبات، پنیر پیتزا، نان و …. استفاده میشود که در اینجا باید به تایم گرم شدن مواد غذایی توجه داشت زیرا فقط باید در حدی باشد که یخ ها باز شوند نه اینکه مواد خام به مواد پخته تبدیل شوند که از دو طریق میتوانید عمل یخ زدایی را انجام دهید:

1) تایم (Time defrost):در اینجا برحسب تجربه زمان مد نظرتونو اعمال میکنید.

2) وزن (Weight defrost): باانتخاب این گزینه براساس وزن مواد غذایی بصورت اتوماتیک غذاتون رو یخ زدایی میکنید.

معنی کلمه Steam CHef (بخارپز) در مایکروفر چیست؟

قطعا راه های مختلفی برای پخت غذا وجود دارد که شما از آنها استفاده میکنید حال ما در این قسمت روش پخت بخارپز از طریق مایکروفر رو بهتون آموزش میدیم ابتدا ظرف مخصوص پخت بخار پز را اندازه 400 میلی لیتر آب پر میکنیم سپس یک سینی روی آن میگذاریم و غذای مورد نظر را روی اون سینی قرار داده و در ظرف را میگذاریم و دکمه وزن رو انتخاب و سپس start رو میزنیم بااین کار غذای محبوبتان با بخار آب پخته میشود.

معنی کلمه EZ clean (بوزدایی) روی مایکروفر

شاید تا به حال برایتان پیش آمده که بعد از چند بار استفاده از مایکروفر با بوی نا مطبوعی از داخل آن مواجه شده اید بهساز سرویس در این قسمت برای رهایی از این مشکل به شما راهکاری ارائه میدهد. دکمه function  را چرخانده سپس Enter را زده و در مرحله آخر  start را میفشارید. به همین راحتی بوی نامطلوب مایکروفر شما از بین میرود.

معنی کلید stop در مایکروفر

در برخی مواقع که نیاز هست غذاتون مقدار کمی داغ بشود میتوانید از این دکمه مایکروفر استفاده کنید و در حین کار متوقفش کنید حال اگر باز هم احتیاج به گرمای بیشتری داشت دوباره start را زده دستگاه از همون جایی که باقی مانده بود شروع به کار میکند اما اگر بعداز stop دوباره روی آن بزنید همه مراحل از اول شروع میشود.

معنی کلمه Child lock (قفل کودک) و کاربرد آن

اگر بخاطره خطری که کودکتان را تهدید میکند شک دارین به خرید مایکروفر یا اینکه موجود دارید ولی در جاهای دور از دسترس گذاشتین بهساز سرویس در اینجا یک خبر خوب برای شما دارد آن هم این است که میتوانید دکمه های مایکروفر خود را قفل کرده و درصورت نیاز از قفل خارج کنید حال چگونه این کار را انجام دهید دکمه stop و clear را به مدت 5 ثانیه نگه دارید.که اینگونه بعد از انتخاب کلیدها L روی صفحه نمایش داده میشود.

در پایان در نظر داشته باشید که عدم کارکرد مناسب حتی یک گزینه می تواند به دلیل خرابی یک قطعه از دستگاه باشد. لذا در این صورت بهتر است جهت تعمیر مایکروفر اقدام نمایید. اگر تعمیر مایکروفر را در این شرایط در دستور کار خود قرار ندهید ممکن است قطعه معیوب منجر به اعمال فشار به سایر قطعات و خرابی بیشتر دستگاه شود.

شرکت بهساز سرویس نماینده مجاز تعمیر مایکروفر  

اگر به هر دلیلی نیاز به تعمیر مایکروفر پیدا کردید، توصیه ما به شما انتخاب تعمیرگاه مجاز و حرفه ای برای انجام تعمیرات درست و اصولی است. تعمیرات مایکروفر توسط افراد ناشی و تعویض قطعات معیوب با قطعات غیر استاندارد نه تنها منجر به احتمال مراجعه زود هنگام جهت تعمیر ماکروفر می شود، بلکه عمر دستگاه شما را کاهش می دهد.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »