20 شعبه در تمام نقاط تهران

بررسی جاروبرقی های ال جی

همه چیزهایی که باید درباره جاروبرقی های ال جی بدانید!

از بررسی تا نگهداری، عیب یابی و تعمیرات

در این مطلب در وب سایت تخصصی تعمیر لوازم خانگی تهران (بهساز سرویس) تعمیر جاروبرقی ال جی را مورد بررسی قرار می دهیم. این مطلب به شما در عیب یابی و رفع برخی از معایب جاروبرقی ال جی در خانه کمک می کند.

تعمیر جاروبرقی ال جی در مواردی که دستگاه روشن نمی شود!

اگر دستگاه جاروبرقی ال جی روشن نشد با حفظ خونسردی اتصالات آن را بررسی کنید. اگر اتصالات درست باشد نوبت به بررسی برق ساختمان میرسد. برای اینکار کافیست چراغ داخل اتاق را روشن کنید تا مشخص شود که آیا جریان برق در ساختمان وجود دارد یا نه.

بروز مشکلات شدید در موتور دستگاه یا برد نیز از دلایل دیگری است که مانع از روشن شدن جاروبرقی ال جی می شود. در این حالت توصیه می کنیم برای تعمیر جاروبرقی ال جی با مجموعه بهساز سرویس تماس گرفته و درخواست اعزام تعمیرکار کنید.

علت خاموش شدن جاروبرقی به طور ناگهانی چیست؟

خاموش شدن ناگهانی دستگاه به دلیل گرمای بیش از اندازه جاروبرقی اتفاق می افتد. زیرا دستگاه های پیشرفته در زمانی که احساس می کنند گرمای موجود در دستگاه می تواند به جاروبرقی آسیب جدی وارد کند بصورت اتوماتیک فرمان خاموش شدن آن را به برد ارسال می کنند. در این مواقع تنها کافیست به دستگاه کمی استراحت دهید تا موتور آن خنک شود.

دانستنیهای جاروبرقی الجی

موارد دیگری که باعث داغ شدن موتور جاروبرقی می شود:

 1. پر بودن کیسه
 2. عملکرد ضعیف فیلتر به دلیل کثیفی
 3. مسدود شدن لوله
 4. نقص در عملکرد برد
 5. مشکل سیم پیچی دستگاه
 6. فشار زیاد به موتور

بیشتر بخوانید: چگونه از جاروبرقی استفاده کنیم که خراب نشود؟

بوی بد دستگاه جاروبرقی ال جی بخاطر چیست؟

اگر بوی بد سوختگی از جاروبرقی احساس شود می تواند نشان از داغی بیش از اندازه موتور یا مشکل در سیم پیچی داخلی باشد. سریعاً دستگاه را از برق جدا کنید و ضمن تماس با بهساز سرویس منتظر تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر جاروبرقی ال جی بمانید.

مورد دیگر بوی زباله است که به دلیل باقی ماندن چربی یا غذا در داخل محفظه و پر شدن کیسه جاروبرقی رخ می دهد. محفظه را باز و داخل آن را تمیز کنید.

علت سر و صدای دستگاه جاروبرقی ال جی چیست؟

سر و صدای دستگاه نیز مانند سایر موارد می تواند دلیلی ساده یا پیچیده داشته باشد. دلایل ساده باز هم پر شدن کیسه جاروبرقی یا گرفتگی لوله است و دلایل پیچیده آن می تواند شل شدن بلبرینگ موتور یا خرابی فن باشد. برای رفع مشکل بلبرینگ به کمی دانش فنی و تسلط به کار با ابزارهای مختلف دارد. اگر قادر به تعمیر این موارد نیستید بهتر است با مجموعه بهساز سرویس تماس بگیرید.

جاروبرقی ال جی بیش از حد داغ می کند؟

داغ شدن جاروبرقی همیشه به علت کارکرد زیاد آن نیست بلکه ممکن است موارد زیر موجب بروز این اتفاق شده باشد.

 1. پر شدن کیسه
 2. کثیف یا فرسوده شدن فیلتر
 3. مسدود شدن لوله
 4. مشکل در سیم پیچی دستگاه
 5. ضعف در عملکرد موتور
 6. معیوب شدن فن

دقت کنید که داغ شدن دستگاه به قطعات جاروبرقی بخصوص موتور آن صدمه جدی وارد می کند. بنابراین مشکل داغ شدن بیش از حد دستگاه مورد بسیار حساسی است که بی توجهی به آن هزینه سنگینی را برای تعمیر جاروبرقی روی دست شما می گذارد.

کیسه جاروبرقی را به موقع خالی کنید تا سرریز شدن زباله ها موجب داغ شدن و خرابی موتور نشود. فیلترها را نیز به موقع بشویید یا عوض کنید. در صورت تمایل به تعویض فیلتر حتماً از فیلتر اصل استفاده کنید. مسدود بودن لوله جاروبرقی معمولا به دلیل تجمع زباله در لوله یا ایجاد گل و لای شکل می گیرد. اگر جاروبرقی شما ویژگی پاک کردن سطوح مرطوب را ندارد دقت کنید که نباید در این موارد از آن استفاده کنید. برای سه مورد آخر هم اگر دانش فنی لازم را ندارید بهتر است کار تعمیر جاروبرقی ال جی را به همکاران ما واگذار کنید تا آن را خیلی سریع انجام دهند.

عمل نکردن سیم جمع کن جاروبرقی ال جی

اگر سیم جمع کن دستگاه شما کار نمی کند ابتدا تمام سیم را از داخل جاروبرقی خارج کنید و با فشار دادن دکمه سیم جمع کن گیر آن را برطرف کنید. در غیر این صورت برای بررسی بیشتر با ما تماس بگیرید. سیم جمع کن جاروبرقی متشکل از تعداد زیادی قطعه است که در کنار هم وظیفه جمع کردن سیم را انجام می دهند. سعی ما بر تعمیر دستگاه است اما گزینه نهایی تعویض قطعات معیوب با قطعات اصل و اورجینال می باشد.

تعمیرات و نگهداری جاروبرقی ال جی

مکش ضعیف جاروبرقی بخاطر چیست؟

مکش دستگاه جاروبرقی ال جی در واقع شدت جریان هوایی است که زباله و گرد و غبار را از روی سطح به داخل کیسه هدایت می کند. این زباله ها از برس به داخل لوله و از لوله خروطومی به درون کیسه حرکت می کند و تامین کننده قدرت آن موتور دستگاه است. نقص در عملکرد هر یک از این اجزا مکش دستگاه جاروبرقی را دچار اختلال می کند.

برای تعمیر جاروبرقی ال جی به دلیل مکش ضعیف باید از برس دستگاه، کار عیب یابی را آغاز کنید و کرک و موی جمع شده روی آن را با قیچی جدا کنید. اگر باز هم مشکل برطرف نشد بررسی کنید که داخل لوله چیزی گیر نکرده باشد. نهایتاً پر بودن کیسه است که می تواند منجر به مکش ضعیف جاروبرقی ال جی شود. اگر با وجود رفع این موارد همچنان قدرت مکش دستگاه شما پایین بود باید موتور دستگاه را بررسی کنید یا برای اعزام تعمیرکاران بهساز سرویس با ما تماس بگیرید.

makhzan jarobarghi lg

چند نکته مهم در مورد سرویس و تعمیر جاروبرقی ال جی

قبل از هر چیز از ساده ترین مورد شروع به عیب یابی کنید. مورد مهم دیگر اینکه با خالی کردن به موقع کیسه یا تعویض و شستشوی به هنگام فیلتر درصد بالایی از مشکلات دستگاه را می توانید به راحتی کم کنید. اگر این دو مورد ساده را فراموش نکنید بعید است که مشکل خاصی تا چند سال بعد از خرید دستگاه اتفاق بیفتد که نیاز به تعمیر جاروبرقی ال جی داشته باشید. فیلترهای هوا را به راحتی می توانید جدا کرده و بشویید. اما بعد از چند ماه باید فیلتر تعویض شود. زمان تعویض فیلتر بستگی به میزان کارکرد آن دارد اما یک راه مناسب این است که ببینید آیا بعد از شستشو فیلتر دوباره سفید می شود یا نه.

مورد مهم در نگهداری درست از جاروبرقی این است که هر 10 الی 15 دقیقه آن را خاموش کنید تا موتور سرد شود. در ضمن اگر به مسائل فنی مسلط نیستید در تعمیر قطعاتی مانند موتور یا برد و سایر قطعات الکترونیکی ریسک نکنید. خرابی برد یا موتور هزینه سنگینی برای شما دارد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید جاروبرقی خوب

تعمیر جاروبرقی توسط بهساز سرویس نمایندگی معتبر در تهران

شرکت بهساز سرویس با خدماتی برتر و ویژه همواره سعی در کسب رضایت شما مشتریان عزیز داشته است. اگر ساکن شهر بزرگ تهران هستید تعمیر جاروبرقی ال جی خود را به بهساز سرویس واگذار کنید تا در سریع ترین زمان ممکن اقدام به تعمیر دستگاه شما کنند.

بهساز سرویس به عنوان نمایندگی تعمیر جاروبرقی ال جی از قطعات یدکی فابریک با بهترین تعرفه خدمات برای تعویض قطعات معیوب بهره می برد.

سایر مزایایی که انتخاب بهساز سرویس برای شما به ارمغان می آورد شامل موارد زیر است:

 1. گارانتی تعمیر
 2. پشتیبانی قوی
 3. پاسخگویی
 4. تعهد و مسئولیت پذیری
 5. اعزام تعمیرکار به همه نقاط شهر تهران

بهساز سرویس نمایندگی تعمیرات جاروبرقی برندهای زیر هم می باشد.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »