تعمیر جاروبرقی در تهران

تعمیر جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی در تهران

رایج ترین مشکلات در تعمیر جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی

جاروبرقی یکی از ضروری ترین دستگاه های برقی خانگی است. کارکرد مناسب این دستگاه در گروی عملکرد درست هر یک از قطعات تشکیل دهنده آن است. بنابراین برای تعمیر جاروبرقی معیوب باید به سراغ قطعات مختلف این دستگاه و رفع عیب آنها رفت. در این مطلب از سری مطالب بهساز سرویس ضمن بیان دلایل خرابی یک جاروبرقی به شما خواهیم گفت که برای عیب یابی و رفع مشکلات هر قطعه چه اقداماتی لازم است.

دلایل تعمیر جاروبرقی

اتفاقات مختلفی ممکن است برای جاروبرقی بوجود بیاید که عملکرد آن را دچار مشکل کند. یک تعمیرکار متبحر با دیدن علائم مختلف می تواند تشخیص دهد که احتمالاً کدام قطعات دچار مشکل شده اند و اینگونه سرعت کار را بالاتر ببرد. آنچه ما در این مطلب به عنوان روش های عیب یابی و رفع عیب مطرح می کنیم حاصل سالها تجربه بهترین تعمیرکاران جاروبرقی در نمایندگی مجاز تعمیرات جاروبرقی بهساز سرویس است. موارد نیاز به تعمیر جاروبرقی عبارت است از:

tamir jaro barghi

1- روشن نشدن جاروبرقی

برای رفع مشکل روشن نشدن جاروبرقی چند گام را باید در نظر بگیریم که در ادامه آن راشرح خواهیم داد.

گام اول؛ شاید کمی باور آن سخت باشد اما در بسیاری از موارد روشن نشدن جاروبرقی اصلا دلیل فنی ندارد. به مراتب دیده شده است که روشن نشدن دستگاه فقط به این دلیل است که دوشاخه در پریز محکم نشده، جریان برق در پریز وجود ندارد، فیوز ساختمان پریده، چند راهی قطع است و مواردی از این دست که به راحتی حل می شود. شما می توانید سالم بودن پریز یا چندراهی را به کمک فاز متر بررسی کنید.

گام دوم؛ ممکن است دکمه ها خراب شده باشد. گاهی عملکرد دکمه ها دچار مشکل است و فرمان روشن خاموش شدن به درستی منتقل نمی شود. می توانید بررسی کنید که جریان برق از طریق دکمه ها هدایت می شود یا نه.

گام سوم؛ در مواردی نیز علت روشن نشدن دستگاه بوجود آمدن نقصی در موتور، سیم پیچی داخلی و برد جاروبرقی است. توصیه می کنیم تعمیر جاروبرقی به این دلایل را به تعمیرکاران بهساز سرویس واگذار نمایید.

2- خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

نه تنها جاروبرقی بلکه بسیاری از دستگاه های دیگر به گونه ای طراحی شده اند که با داغ شدن بیش از حد بصورت اتوماتیک خاموش شوند. این اتفاق به دلیل وجود سنسورها و فیوزهای حرارتی است که تشخیص می دهند این میزان از گرما برای دستگاه مضر است و اینگونه از آسیب دیدن بیشتر قطعات جلوگیری می کنند. اگر دلیل خاموشی ناگهانی این باشد به جای علت خاموش شدن ناگهانی باید به دنبال حرارت زیاد دستگاه باشید که در بخشی جداگانه این مورد را بررسی می کنیم.

دلیل دیگر نیز ممکن است قطع ناگهانی برق ساختمان و پریدن فیوز یا جدا شدن دوشاخه از پریز باشد که چک کردن این موارد بسیار ساده است. اما بدترین دلیلی که یک جاروبرقی به یکباره خاموش شود و دیگر نتوانید آن را روشن کنید این است که موتور جاروبرقی بسوزد. در این موارد باید تعمیر جاروبرقی یا تعویض آن را به نمایندگی تعمیرات مجاز بدهید تا موتور سالم و اصل را بر روی دستگاهتان سوار کنند.

jarobarghi tami

3- مشکل در مکش جاروبرقی

سه عامل اصلی که مکش دستگاه را ضعیف می کنند یا آن را به صفر می رسانند پرشدن محفظه، سوختن موتور و مسدود شدن لوله جاروبرقی است. مشکل پرشدن محفظه یا مسدود شدن لوله دلایل رایجتری هستند که خوشبختانه به سادگی نیز برطرف می شوند. اما برای تعمیر جاروبرقی یا تعویض موتور بار دیگر توصیه می کنیم که این کار را بر عهده ما بگذارید.

4- داغ شدن جاروبرقی

به هیچ وجه از کنار داغ شدن جاروبرقی به سادگی نگذرید. داغ شدن بیش از اندازه دستگاه به شدت به موتور آسیب می زند و آن را در معرض سوختگی قرار می دهد. اما علت چیست؟

این علامت معمولاً به شما هشدار می دهد که دستگاه بیش از اندازه روشن بوده و نیاز به استراحت دارد. دلایل احتمالی دیگر نیز پر بودن کیسه یا کثیف شدن فیلتر است. اگر این موارد مشکل را برطرف نکرد نیاز به تعمیرات تخصصی توسط تعمیرکاران دوره دیده بوجود می آید. تعمیرکاران در این مواقع برای تعمیر جاروبرقی سیم پیچی، موتور و فن را بررسی می کنند تا قطعات لازم تعمیر یا تعویض شوند.

نچرخیدن برس بر روی سطح

پرزها، مو و هر عاملی که روی برس جمع شده است را از بین ببرید تا دوباره برس به راحتی روی سطح چرخیده و آلودگی ها به داخل کیسه جاروبرقی هدایت شود. گاهی نیز چرخ های زیر بخش برس می شکنند یا محور آنها به درستی نمی چرخد.

5- بوی سوختگی

بوی سوختگی می تواند به دلیل مشکل در فن دستگاه، بلبرینگها، موتور، پر شدن کیسه و صرف انرژی زیاد برای مکش، روشن ماندن زیاد دستگاه و مواردی این چنینی باشد. طریقه رفع این مشکلات و اقدامات لازم را در بخش های قبلی توضیح دادیم.

tamirat jarobarghi

تعمیر جاروبرقی در تهران

برای تعمیر جاروبرقی در تهران کافیست با شماره تلفن های بهساز سرویس تماس بگیرید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن دستگاه شما را تعمیر کنند. بهساز سرویس با کسب مجوزهای لازم از نهادهای مختلف سالهاست که به عنوان نماینده تعمیرات دستگاه های لوازم خانگی مانند مایکروفر، جاروبرقی، بخارشوی و غیره فعالیت می کند.

استفاده از قطعات اصل و با کیفیت برندهای مختلف، گارانتی تعمیر محصولات، تعمیر با هزینه مناسب، سرعت بالا در عیب یابی و رفع انواع مشکلات، کیفیت خدمات، مشاوره های آنلاین برای تعمیر دستگاه، برخورداری از تعمیرکاران با تجربه و دوره دیده و بسیاری از موارد دیگر دلیلی بر درصد بالای رضایت مشتریان بهساز سرویس از خدمات این مجموعه تمام عیار است.

چنانچه تعمیر جاروبرقی به کمک موارد عنوان شده در خانه میسر نبود ما در فاصله زمانی بسیار کوتاه دستگاه شما را تعمیر و آن را به شما برخواهیم گرداند. 

فرم درخواست تعمیر

دیدگاهتان را بنویسید