20 شعبه درتهران

تعمیر ماشین لباسشویی

  رایج ترین مشکلات دستگاه های ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یا ماشین رخت شویی، وسیله ای برقی می باشدکه برای شستشوی انواع لباس، رو تختی ها و یا حتی پتو مورد استفاده قرار می گیرد. طریقه شستن لباس ها در ماشین لباسشویی بدین شکل می باشد که لباس ها در درون ماشین لباسشویی به چرخش در می آیند و آب نیز با فشار به الیاف های پارچه برخورد می کند که همین امر باعث تمیز شدن لباس ها می شود.

اکثر ماشین های لباسشویی به طور  خودکار کار می کنند که با استفاده از دکمه های اتوماتیک می توان برنامه های مختلف برای ماشین تنظیم نمود.

وظایف اصلی ماشین لباسشویی عبارتند از:

 • تنظیم مدت زمان شستشو
 • ترکیب آب سرد و گرم تا سطح دلخواه
 • آیکشی لباس ها و خشک کردن آنها

تعمیر لباسشویی

این بار در بهساز سرویس به سراغ یکی از ضروری ترین لوازم یعنی ماشین لباسشویی رفته ایم. دستگاه لباسشویی نیز مانند هر دستگاه دیگری متشکل است از تعداد زیادی قطعه و موتور است. این اجزا در کنار یکدیگر به ورود آب داخل محفظه، ترکیب با مواد شوینده، شستن لباس، خشک کردن آنها و تخلیه آب کمک می کنند. تمامی این مراحل باید به درستی و با دقت انجام شوند تا موجب رضایت مصرف کننده گردند. اما در صورتی عملکرد نادرست، خرابی لباسشویی می تواند برای مصرف کننده نگران کننده باشد زیرا برای وی هزینه در بر دارد.

در این مطلب ضمن بیان دلایل عمده خرابی ماشین لباسشویی به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید تعمیر لباسشویی را با صرف هزینه بسیار مناسب به دست برترین تعمیرکنندگان بسپارید.

عمده دلایل تعمیر ماشین لباسشویی

برای تعمیر ماشین لباسشویی نیاز به دانش و مهارت در عیب یابی و تعمیر وجود دارد. این دانش و  تجربه همان چیزی است که تعمیرکاران بهساز سرویس با در اختیار داشتن آن منجر به رضایت مشتریان خود شده اند. ما در مطالبی که در وبسایت بهساز سرویس در اختیار شما قرار می دهیم از تجربه تعمیرکاران خود استفاده می کنیم تا بتوانید در مواقع مواجه شدن با  این مشکل راه حل مناسب را سریعتر پیدا کنید.

نکته مهم در تعمیر ماشین لباسشویی

پیش از آنکه دلایل رایج در تعمیر ماشین لباسشویی را بررسی کنیم باید نکته مهمی را در نظر داشته باشید. اگر خودتان قصد تعمیر دستگاه را دارید حتماً ابتدا آن را از برق جدا کنید، آب داخل مخزن را تخلیه نمایید و به کمک فازمتر امتحان کنید که بدنه ماشین لباسشویی برق نداشته باشد.

رفع مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما روشن نمی شود خونسردی خود را حفظ کنید و قبل از هر چیزی مطمئن شوید که دوشاخه به درستی به پریز متصل شده است یا نه؟ اگر دوشاخه وصل بود آن را از پریز جدا کنید و به کمک فازمتر مطمئن شوید که برق در پریز جریان دشته باشد. در صورتی که برق اتصال داشت باید چند راهی یا محافظ را امتحان کنید. باز هم می توانید از فازمتر استفاده کنید یا یک وسیله دیگر را به چندراهی وصل کنید تا از روشن شدن آن مطمئن شوید. ممکن هم هست که فیوز اصلی خانه قطع شده باشد.

دلیل دیگری که ممکن است ماشین لباسشویی روشن نشود بسته نشدن درب دستگاه یا معیوب بودن قفل آن است. همچنین مشکل در سیم پیچی داخل لباسشویی یا برد دستگاه نیز دلایلی بر روشن نشدن دستگاه هستند که در این موارد بهتر است برای تعمیر ماشین لباسشویی از تکنسین و تعمیرکار با تجربه کمک بخواهید.

برطرف کردن سر و صدای زیاد دستگاه و لرزش آن

در هنگام روشن بودن دستگاه به دلیل فعالیت موتور و چرخش دیگ کمی لرزش و صدا طبیعی است. اما در مواقعی شما ممکن است شاهد از حد تعادل خارج شدن این صدا و لرزش باشید. این موارد در بهترین حالت می تواند به دلیل بر هم خوردن تراز ماشین در محل قرارگیری آن یا جابجایی چرخها و پایه باشد. اما حالت های دیگری نیز وجود دارد که معمولاً به دلیل بالا رفتن عمر دستگاه پیش می آید. این دلایل می تواند خرابی بلبرینگ دیگ یا موتور ماشین لباسشویی باشد که جهت رفع آنها باز هم نیاز به خدمات تعمیر ماشین لباسشویی توسط تعمیرگاه مجاز دارید.

دلیل سر و صدا نیز می تواند یاتاقان های لباسشویی باشد. مشکل یاتاقان ها یا به دلیل کارکرد زیاد آنهاست یا ایجاد رسوبی که ناشی از استفاده از مواد شوینده بی کیفیت است.

حل مشکل تمیز نشدن لباس ها

اگر حس کردید که با وجود شستشو با همان میزان ترکیب مواد شوینده قبلی، لباس ها مانند گذشته تمیز نشده اند، دستگاه شما دچار مشکل شده است و باید جهت تعمیر ماشین لباسشویی اقدام کنید. هر یک از موارد زیر می تواند این مشکل را سبب شود:

 • خوب نچرخیدن دیگ به دلیل ضعیف شدن موتور
 • کار نکردن المنت و در نتیجه گرم نشدن آب و حل نشدن پودر یا مایع لباسشویی در آن
 • پمپاژ نشدن آب داخل محفظه و یا پمپاژ ضعیف
 • خرابی و کثیفی فیلتر تخلیه

خودتان می توانید فیلتر را از دستگاه جدا و آن را بشویید یا تعویض کنید. کافیست در روی فیلتر باز و فیلتر را به چپ بچرخانید و بیرون بیاورید. اما در موراد دیگر توصیه می کنیم کار تعمیر ماشین لباسشویی را به عهده تعمیرکار ماشین لباسشویی واگذار نمایید.

نچرخیدن ماشین لباسشویی

اگر به دنبال رفع مشکل نچرخیدن محفظه لباس هستید باید علت آن را در موارد زیر پیدا کرده و در جهت رفع آن اقدام کنید.

 • شل شدن، فرسوده شدن و خراب شدن تسمه و چرخ تسمه
 • مشکل در کوپلینگ ماشین لباسشویی که معمولاً به دلیل وزن زیاد لباسها بوجود می آید
 • خرابی سوئیچ قفل درب ماشین لباسشویی
 • ضعیف شدن موتور و انتقال ضعیف نیرو

تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

تعمیر ماشین لباسشویی از تخصصی ترین موارد در تعمیر انواع لوازم خانگی است که باید در آن کمال مهارت را لحاظ کرد. تعمیر ماشین لباسشویی در تهران را به نمایندگی مجاز و معتبر بهساز سرویس واگذار کنید. تعمیرکاران ما دوره های تخصصی برای تعمیر انواع ماشین های لباسشویی در برندهای مختلف را دیده اند و تجربه کافی را در این زمینه کسب کرده اند. ما توانسته ایم با دریافت مجوزهای رسمی به عنوان نمایندگی مجاز تعمیر انواع لوازم خانگی رضایت مشتریان خود را حاصل کنیم.

از جمله مزایای استفاده از خدمات بهساز سرویس عبارتند از:

 • گارانتی تعمیر محصولات
 • هزینه پایین ارائه خدمات
 • سرعت بالا در شناسایی و رفع عیب دستگاه
 • کیفیت بالای قطعات جایگزین و استفاده از قطعات اورجینال
 • تعمیر توسط تعمیرکاران با دانش، مجرب، صادق و مسئولیت پذیر
 • تعمیر در محل

نتیجه

تعمیر انواع دستگاه های الکترونیکی و برقی گاه بسیار ساده بوده و توسط هر فردی امکان انجام آن وجود دارد. اما مواقعی نیز وجود دارد که این کار را باید به دست افراد متخصص داد تا تعمیر دستگاه را به بهترین شکل و در سریعترین زمان انجام دهند. همکاران ما در بهساز سرویس همگی از برترین و متخصصترین افراد در حیطه کاری خود هستند که خیال شما را از تعمیر اصولی دستگاه هایتان آسوده می کنند.

فرم درخواست تعمیرکار

مقالات آموزشی

قطعات یدکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *