20 شعبه درتهران

تعمیر چرخ گوشت

رایج ترین مشکلات دستگاه های چرخ گوشت

تعمیر چرخ گوشت

بهساز سرویس بعنوان نماینده مجاز تعمیر چرخ گوشت و انواع لوازم خانگی همواره به دنبال ارائه مطالبی در وبسایت خود بوده است که درصد بالایی از نگرانی های شما در مورد تعمیر دستگاه های برقی را رفع کند. در این مقاله نیز به کمک تعمیرکاران حرفه ای این مجموعه سعی کردیم رایجترین موارد خرابی و نیاز به تعمیر دستگاه های چرخ گوشت را با شما در میان بگذاریم تا در صورت مشاهده هر یک از این موارد در مورد نحوه برخورد با این مشکلات آمادگی کافی داشته باشید.

همچون روال همیشه ابتدا به موارد تعمیر چرخ گوشت می پردازیم سپس در مورد علت به وجود آمدن این دلایل و رفع آنها صحبت خواهیم کرد.

موارد تعمیر چرخ گوشت

دستگاه های چرخ گوشت دارای مکانیزمی نسبتا ساده اند و به همین دلیل موارد خرابی آنها نیز خیلی پیچیده نیست. برای رفع عیب چرخ گوشت معمولا باید سراغ موتور دستگاه و یا جعبه دنده آن بروید. در این بخش به عمده موارد تعمیر چرخ گوشت اشاره می کنیم.

 1. روشن نشدن چرخ گوشت
 2. ایجاد سر و صدای ناهنجار
 3. جرقه زدن موتور چرخ گوشت
 4. خوب چرخ نشدن گوشت
 5. نشت گریس
 6. نچرخیدن حلزونی

دلایل روشن نشدن چرخ گوشت

در عیب یابی یک دستگاه بهترین کار این است که ابتدا ساده ترین موارد را مورد ارزیابی قرار دهیم. در این مورد ابتدا اتصالات برق را چک کنید. سه راهی، پریز برق و سیم چرخ گوشت باید سالم باشند و دو شاخه درست به داخل پریز برق یا سه راهی متصل شده باشد. می توانید به کمک فازمتر برق پریز و دستگاه را چک کنید.

حالت دومی که ممکن است موجب روشن نشدن دستگاه شود سوختن فیوز است. خرابی موتور نیز حالت دیگر است که تعمیر چرخ گوشت در این حالت هزینه بالاتری برای شما به همراه دارد. صحت عملکرد تمامی این قطعات را می توانید به کمک اهم متر بررسی کنید.

 ایجاد سر و صدای ناهنجار

اگر دستگاه شما در هنگام کار کردن سر و صدای زیادی ایجاد می کند علت می تواند مشکل در موتور یا قطعات داخلی باشد. موتور دستگاه اگر معیوب و ضعیف شود در هنگام روشن بودن دستگاه برای انتقال نیرو به قطعات فشار زیادی را متحمل می شود که موجب مصرف انرژی بالا و ایجاد سر و صدا می شود. همچنین خرابی یاتاقانها نیز دلیل رایجی در سر و صدای چرخ گوشت است.

جرقه زدن موتور چرخ گوشت

هریک از موارد زیر ممکن است منجر به ایجاد جرقه در چرخ گوشت شود.

 • مشکل در برد یا مدار دستگاه و ایجاد جرقه در اتصالات
 • استفاده مداوم از چرخ گوشت و داغ شدن بیش از اندازه که عملکرد اورلود را دچار مشکل می کند
 • ایجاد اصطکاک بین قطعات به دلیل تمیز نبودن گوشت یا گیر کردن استخوان در بین دنده های چرخ گوشت
 • رطوبت دستگاه به دلیل چرخ کردن مواد غذایی به غیر از گوشت مانند سبزیجات
 • معیوب شدن کلکتور و کند شدن یا معیوب شدن تیغه های مسی آن
 • مشکل در موتور چرخ گوشت

بسیاری از این موارد با رعایت نکات ساده و جلوگیری از استفاده نادرست از دستگاه رفع می شود اما برای بعضی دیگر از جمله مشکل در موتور دستگاه نیاز به تعمیر چرخ گوشت داریم.

خوب چرخ نشدن گوشت

یکی از دلایلی که افراد برای تعمیر چرخ گوشت اقدام می کنند این است که تکه های گوشت به درستی چرخ نمی شوند و قطعات یا از محفظه شبکه ای بیرون نمی آید و یا درست چرخ نمی شود. علت اصلی بروز این مشکل کند شدن تیغه های چرخ گوشت است. برای اطمینان از کند بودن این تیغه ها بعد از خاموش کردن دستگاه حتماً آن را از برق نیز جدا کنید تا روشن شدن ناگهانی چرخ گوشت موجب بروز حادثه ناگوار نشود.

نشت گریس از چرخ گوشت

برای بررسی علت نشت گریس باید سری به جعبه دنده دستگاه بزنید. در این بخش بررسی کنید که آیا واشرهای دنده و اتصالات جعبه دنده شل نشده باشد.

نچرخیدن حلزونی

نچرخیدن حلزونی دلیل دیگری است که شما را مجبور به تعمیر چرخ گوشت می کند. شکستن چرخ دنده های داخل گیربکس می تواند مانع از چرخیدن حلزونی شود. نچرخیدن آرمیچر نیز دلیل دیگری برای این مشکل است که بیشتر بخاطر هرز شدن محور آن رخ می دهد.

شرکت بهساز سرویس

شرکت بهساز سرویس نماینده تعمیر انواع چرخ گوشت های صنعتی و خانگی است که همواره در راستای کسب رضایت مشتری گام برداشته است. چنانچه دستگاه چرخ گوشت شما دچار مشکلات فوق و یا هرگونه ایرادات دیگری شد، شما می توانید با اطمینان به مهارت و تجربه تعمیرکاران بهساز سرویس رفع عیب آن را به ما بسپارید.

نکات مهم برای استفاده درست از چرخ گوشت

تعمیر چرخ گوشت علاوه بر هزینه هایی که برای شما در بردارد، شما را تا مدت زمانی از یکی از لوازم خانگی محروم می کند. در این بخش مواردی را ذکر می کنیم که می تواند به طول عمر دستگاه شما و نیاز کمتر به تعمیر چرخ گوشت یاری کند.

 • اگر قصد استفاده طولانی مدت از دستگاه دارید بعد از هر 10 یا 15 دقیقه آن را خاموش کنید تا خنک شود.
 • از سپردن دستگاه خود به تعمیرکاران غیر مجاز جدا خودداری کنید. زیرا تعمیر غیر اصولی و استفاده از قطعات تقلبی می تواند آسیب جبران ناپذیر به دستگاه شما وارد کند.
 • از خرد کردن مواد غیر گوشتی در دستگاه خود خودداری کنید.
 • قبل از چرخ کردن گوشت استخوانها را از آن خارج کنید.
 • از تیز بودن تیغ دستگاه مطمئن باشید.
 • بعد از هر بار استفاده قطعاتی مانند قیف، تیغه، شبکه فلزی و غیره را جدا کرده و آنها را کاملاً بشویید.

مزایا استفاده از خدمات بهساز سرویس

بهساز سرویس نماینده مجاز برترین برندهای تولید چرخ گوشت در تهران است که مزایای عمده و منحصر به فردی را به مشتریان خود ارائه می دهد. از جمله مزایای شرکت بهساز سرویس موارد زیر می باشد:

 • گارانتی تعمیر محصولات
 • استفاده از تعمیرکاران دوره دیده و حرفه ای
 • دریافت هزینه معقول و مناسب برای تعمیر
 • در دسترس بودن در هنگام نیاز مشتری
 • تعویض قطعات معیوب با قطعات اورجینال و اصل
 • امکان راهنمایی تلفنی برای حل مشکل دستگاه توسط مصرف کننده
 • سرعت در تعمیر با بالاترین کیفیت ممکن

اگر ساکن تهران هستید می توانید با شماره تلفنهای بخش تماس با ما ارتباط برقرار کنید تا هماهنگی های لازم برای تعمیر دستگاه شما توسط بهساز سرویس انجام شود.

فرم درخواست تعمیرکار

فرم درخواست

مقالات آموزشی

محصولات فروشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *