20 شعبه در تمام نقاط تهران

راهنمای جاروبرقی سامسونگ

اصولا لوازم خانگی از جمله جاروبرقی ها به گونه ای طراحی شده اند که زندگی مردم را آسان تر کنند. از اینرو جاروبرقی های سامسونگ به عنوان یکی از لوازم خانگی های برقی محبوب در جهان شناخته شده اند. شاید بتوان وجود دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ را که به همراه محصول به دو زبان فارسی و انگلیسی عرضه می شود را آخرین تلاش این شرکت در جهت آسان کردن زندگی افراد با راهنمایی در استفاده صحیح و درست از جاروبرقی سامسونگ بدانیم.

با این حساب علاوه بر اینکه براحتی خانه و محل کار خود را تمیز و نظافت می کنید، میتوانید نحوه استفاده از آن را نیز در قالب دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ داشته باشید که در نوع خود عالی است. امروز شرکت سامسونگ به یکی از پیشگامان تولید کننده لوازم خانگی از جمله جاروبرقی بدل گشته است.

اینکه یک برند و شرکت برای مخاطبان و مشتریان خود تا این حد ارزش قائل است و برای استفاده درست از محصولات خود اقدام به ارائه دفترچه راهنمای آن می نماید یک پیام مهم خواهد داشت و آن اینکه مشتری مداری و کسب رضایت حداکثری در استفاده از محصولاتش را در رأس امور خود قرار داده است. همچنین مطالعه دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ می تواند از بروز حوادث و خرابی در اثر نصب و راه اندازی اشتباه یا استفاده ناصحیح از آن جلوگیری به عمل آورد.

بررسی تخصصی جاروبرقی های سامسونگ این امکان را به شما میدهد که از جزئی ترین مشکلات جاروبرقی اطلاعات کسب کنید.

 راهنمای جاروبرقی سامسونگ

طریقه استفاده از جاروبرقی در دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ

شما حتی برای پیش پا افتاده ترین کارهای جاروبرقی هم میتوانید به دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ مراجعه کنید.شرکت سامسونگ با در نظر گرفتن راحتی برای مصرف کنندگان  در هنگام استفاده جاروبرقی های خود را با طراحی متفاوت به بازار عرضه کرده است که ویژگی های متعددی در پس این سادگی ها در طراحی نهفته است. در ابتدا باید بدانیم که جاروبرقی های سامسونگ دارای دو مدل یک جاروبرقی های با پاکت ( کیسه ) دو جاروبرقی های مخزن دار بدون کیسه هستند که در ادامه به معرفی این دو مدل بیشتر میپردازیم :

1.راهنمای استفاده از جاروبرقی های کیسه دار

قبل از استفاده از مدل هایی که دارای کیسه گرد و غبار سامسونگ هستند لازم است از نصب صحیح تمامی اتصالات جاروبرقی مطمئن شوید. تا گرد و غبار کشیده شده توسط نازل دستگاه به درستی به درون کیسه جاروبرقی هدایت شود.در صورتی که اتصالات به درستی ( دهانه کیسه با انتهای لوله جاروبرقی ) متصل نشوند دستگاه نمیتواند به درستی وظیفه خود را انجام دهد.

2.راهنمای استفاده از جاروبرقی های مخرن دار

در ابتدا میتوان گفت که جاروبرقی های محزن دار استفاده بهداشتی تری نسبت به دیگر مدل های کیسه دار دارند. زیرا پس از هر استفاده، سطل گرد و غبار را می توان براحتی تمیز کرد. به این ترتیب در زمان تعویض کیسه، دیگر خبری از انتظار برای پر شدن کیسه گرد و غبار نیست. علاوه بر این از آنجائیکه محفظه های گرد و غبار عموما از مواد شفاف ساخته شده اند، نظارت بر پر بودن محفظه گرد و غبار بسیار آسان است.

در دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ درباره مدل هایی که کیسه گرد و غبار دارند به این صورت توضیح داده شده است که پاکت یا کیسه جاروبرقی باید در جای خود بخوبی قرار گیرد و در جاروبرقی های مخزن دار نیز مهم است که ظرف گرد و غبار به خوبی در دستگاه قرار گیرد تا گرد و غبار به خوبی داخل آن شود.

حالا وقت آن رسیده که پس از بررسی اولیه که در قسمت بالا به آن اشاره شد به نحوه روشن کردن و استفاده صحیح از جاروبرقی سامسونگ  بپردازیم .

ابتدا میباست کابل پشت دستگاه جاروبرقی را  تا جایی که میشود از دستگاه خارج نمود و آنرا به دوشاخه برق وصل نمائید . سپس با فشار دادن دکمه استارت قرار گرفته شده روی بدنه جاروبرقی جریان الکتریکی به موتور می رسد و جاروبرقی شروع به کار می کند .

در این مرحله جاروبرقی با نیرویی که از موتور خود دریافت می کند به راحتی گرد و غبار را به کیسه یا محفظه گرد و غبار انتقال می دهد کافی است شما پارویی حاروبرقی را بر روی محلی که میخواهید نظافت کنید جابجا نمائید .

برخلاف تصور عموم، موتور با کشیدن هوا به داخل محفظه اجازه نمی دهد گرد و غبار به داخل محفظه برسد. هنگامی که موتور روشن می شود هوا را فشار می دهد و با ایجاد خلاء در داخل دستگاه اقدام به جمع آوری گرد و غبار می کند.

چندین نکته اساسی در دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ

جاروبرقی بهترین دستگاهی است که کاربران برای نظافت منزل و محل کار خود میتوانند از آن استفاده کنند. به همین دلیل نکات استفاده از جاروبرقی سامسونگ به موضوعی تبدیل می شود که نیاز به توجه دارد. کاربرانی که اقدام به خرید جاروبرقی سامسونگ می کنند ابتدا باید از دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ نحوه عملکرد سیستم جمع آوری گرد و غبار جاروبرقی را بخوانند.

سه عامل این امر را تعیین می کند:

1.جاروبرقی گرد و غبار را به داخل پاکت ( کیسه) یا سطل گرد و غبار جمع آوری می کند. مدل های بدون کیسه گرد و غبار را در محفظه ای که دارند جمع آوری می کنند و راحتی را برای کاربران فراهم می کنند.

وجود محفظه گرد و غبار به این معنی است که نیازی به تعویض کیسه و در نتیجه هزینه اضافی کیسه نیست. سطل های گرد و غبار بسته به مدلی که باید خریداری کنید ممکن است اندازه های مختلفی داشته باشند.اگر زمان زیادی برای نظافت ندارید و منطقه ای که در آن جاروبرقی استفاده می کنید بزرگ است، از مدل هایی با کاسه های بزرگ مانند 5 لیتری می توانید استفاده کنید.

2.نکته دوم قدرت مکش جاروبرقی است. اگرچه قدرت موتور یک فاکتور بسیار مهم است، اما قدرت مکش جاروبرقی چندین برابر مهم تر است. قدرت مکش عاملی است که عملکرد جاروبرقی را تعیین می کند. جاروبرقی های سامسونگ با قدرت مکش بالا ممکن است برای کاربران کاربردی تر باشند.

3.مورد سوم در مورد لوازم جانبی های جاروبرقی سامسونگ شما است. وجود قطعات مخصوص برای طبقات مختلف یک امر اساسی در هنگام خرید برای کاربران است.

علاوه بر اینها رده انرژی جاروبرقی از نظر صرفه جویی در مصرف برق نیز موضوع دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. مدل‌های جاروبرقی سامسونگ با کلاس انرژی +++ ابزارهایی هستند که برق کمتری مصرف می‌کنند و مزایایی هم از نظر زندگی پایدار و هم از نظر بودجه کاربر دارند.

کاربران در صورتی که به فکر استفاده در فضاهای بسیار بزرگ هستند و به عرض ظرف گرد و غبار اهمیت می دهند می توانند مدل های سیم دار جاروبرقی سامسونگ را انتخاب کنند.

اگر چنین ترجیحی مورد سوال باشد، طول سیم برق جاروبرقی نیز عاملی می شود که باید در نظر گرفته شود. با در نظر گرفتن تمامی این نکات، کاربران می توانند یکی از مدل های جاروبرقی سامسونگ را خریداری کنند که بهترین کاربرد را برای آن ها به وجود می آورد.

با اینحال یک سری از نکات عمومی در راهنمای جاروبرقی سامسونگ آمده نظیر استراحت دادن به جاروبرقی پس از هر ۱۵ الی ۲۰ دقیقه کار، نکشیدن جاروبرقی از قسمت لوله یا سیم آن، عدم استفاده برای سطوح خیس یا مايعات، اجتناب از جاروی مواد نوک تیز و برنده یا نیمه مشتعل چون ته سیگار، خالی کردن به موقع کیسه یا محفظه گرد و غبار و چک کردن دوره ای فیلتر آن، استفاده از آن در محیطی که برای آن طراحی شده  و… اشاره کرد که توجه به آنها می تواند تجربه بهتری را در استفاده از جاروبرقی سامسونگ برای شما به ارمغان آورد.

اجزاء و قطعات تشکیل دهنده در راهنمای جاروبرقی سامسونگ

در دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ به ساختار ساده و از اجزاء و قطعات جاروبرقی پی خواهید برد. از اینرو اجزاء و قطعات جاروبرقی سامسونگ شامل موتور، بدنه جاروبرقی، سیم جمع کن، لوله جاروبرقی، فیلتر جاروبرقی، پاکت یا کیسه جاروبرقی، خرطومی، برس جاروبرقی و نازل ها هستند.که در دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ به آنها اشاره شده است.

موتور جاروبرقی سامسونگ

دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ موتور را قلب تپنده هر جاروبرقی توضیح داده است که قدرت آن با وات نشان داده می شود. که هرچه عدد وات آن بیشترباشد، قدرت مکش بالاتری را ارائه می دهد. موتور جاروبرقی شامل یک مدار الکتریکی ساده اعم از یک کلید دوحالته خاموش و روشن و یک لامپ است که توان و نیروی جاروبرقی از آن تأمين می شود.

بدنه جاروبرقی سامسونگ

بدنه جاروبرقی شامل ساختار ظاهری جاروبرقی می شود که موتور، محفظه یا کیسه گرد و غبار داخل آن قرار می گیرد و لوله جاروبرقی به آن متصل می گردد. معمولا بدنه جاروبرقی ها بر روی دو چرخ حرکت می کنند.

لوله جاروبرقی سامسونگ

لوله های جاروبرقی وظیفه انتقال گرد و غبار و آشغال به محفظه یا کیسه گرد و غبار را دارند که در جاروبرقی های سامسونگ از لوله های تلسکوپی استفاده می شود که فولادی و قابل تنظیم هستند و شما می توانید آن را متناسب با قد خود تنظیم کنید تا در نتیجه عملیات نظافت دچار کمردرد نشوید.

فیلتر جاروبرقی سامسونگ

اکثر فیلترهای استفاده شده در جاروبرقی سامسونگ فیلترهای هپا هستند. فیلترهای هپا فیلترهایی با قدرت بالا در جذب گرد و غبار هستند. هرچند فیلتر فابریکی جاروبرقی بعد از ۳ الی ۵ سال نیاز به تعویض دارد اما در دفعات بعدی فیلتر جاروبرقی هپا بعد از هر ۱۰۰۰ ساعت کار نیاز به تعویض خواهد داشت. این باعث می شود تا بازنشر ذرات گرد و غبار به بیرون صورت نپذیرد و کیفیت هوای محیط بهبود یابد.

 کیسه جاروبرقی سامسونگ

کیسه جاروبرقی سامسونگ محل جمع آوری گرد و غبار و آشغال است که در دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ به دو شکل کیسه ای یا محفظه ای آمده است. معمولا در نوع کیسه ای،کیسه مورد نظر تا چندین دفعه قابل استفاده است و در نوع محفظه ای که گرد و غبار دائمی است محفظه قابل شستشو و تمیز کردن می باشد.

خرطومی جاروبرقی سامسونگ

خرطومی جاروبرقی یک وسیله منعطف شیلنگ مانند است که از یک سر به جاروبرقی و از سر دیگر به لوله تلسکوپی متصل می گردد که نقش مهمی در ایجاد فضای خلاء در جاروبرقی سامسونگ دارد.

برس جاروبرقی سامسونگ

برس در جاروبرقی های سامسونگ از شکل و اندازه های متفاوت با کاربردهای مختلف تولید می گردد که کارش جمع آوری گرد و غبار از سطوح مختلف است. معمولا به همراه جاروبرقی سامسونگ ۳ برس به همراه جاروبرقی وجود دارد که یکی برای نظافت سطح زمین، یکی برای نظافت مبل و صندلی و در نهایت یکی برای نظافت شکاف های باریک و گوشه ها ارائه می شود.

راهنمای جاروبرقی سامسونگ به همراه آموزش تعویض قطعات مصرفی

نحوه تعویض و نصب کیسه جاروبرقی سامسونگ

این کار ممکن است در مدل های مختلف جاروبرقی سامسونگ کمی متفاوت باشد اما عموما برای اینکار در جاروبرقی های سامسونگ ابتدا می بایست محفظه آن را بدون استفاده از فشار و صرفا با فشردن یک دکمه شاسی باز کنید که کیسه جاروبرقی داخل آن نمایان می شود و سپس می توانید با گرفتن کیسه جاروبرقی از قسمت مقوایی اش به آرامی آن را خارج کنید.

نحوه باز کردن جاروبرقی سامسونگ

در دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ بصورت جزئی به نحوه باز کردن جارو اشاره شده است ، جاروبرقی ها معمولا از یک بدنه و محفظه پلاستیکی برخوردارند که با پیچ در قسمت جلو و عقب بسته شده اند که می بایست اول آنها را با پیچ گوشتی باز کنید تا این دو بخش از هم جدا شوند. با جدا شدن این دو بخش می توانید به بخش های مختلف آن دسترسی داشته باشید که البته در برخی مدل های جاروبرقی سامسونگ ممکن است عملیات بازکردن آن کمی متفاوت باشد.

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ

برای عوض کردن فیلتر جاروبرقی سامسونگ که غالبا از مدل فیلتر هپا استفاده می شود صرفا کافی است فیلتر داخلی را که در محفظه قرار دارد در بیاورید و فیلتر جدید را جایگزین آن کنید. البته در مدل های قدیمی تر جاروبرقی سامسونگ فیلتر هپا وجود ندارد.

نحوه تعویض شلنگ جاروبرقی سامسونگ

شلنگ یا خرطومی جاروبرقی سامسونگ وقتی دچار آسیب یا گرفتگی می شود عملکرد کل جاروبرقی را دچار اختلال می کند از اینرو در مواقعی که دچار پارگی یا آسیب دیدگی شود حتما می بایست آن را تعویض کرد. لذا برای اینکار کافیست تا از دو سر لوله خرطومی که یکی به لوله تلسکوپی و دیگری به زانویی جاروبرقی متصل است باز شود. برای اینکار لازم است تا با فشار دادن دکمه یا خار که در دو طرف اتصال لوله خرطومی چه به زانویی دستگاه و چه لوله تلسکوپی تعبیه شده است برای آزادسازی و باز کردن لوله خرطومی اقدام کنید.

نکات ایمنی و افزایش طول عمر جاروبرقی سامسونگ

وقتی از نکات ایمنی سخن به میان می آید دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ به مواردی در جهت ایمنی و افزایش طول عمر استفاده از جاروبرقی اشاره میکند.مثلا عدم استفاده از جاروبرقی بر روی سطوح خیس، عدم استفاده از جاروبرقی برای مکش اشیاء نوک تیز یا خاکستر گرم و ته سیگار، خاموش کردن دستگاه قبل از کشیدن دوشاخ از پریز، عدم استفاده از سیم رابط و اتصال های دیگر، چک کردن به موقع کیسه گرد و غبار یا فیلتر جاروبرقی، عدم کشیدن دستگاه با شیلنگ خرطومی یا سیم برق، عدم اتصال به برق جاروبرقی در مواقع تعمیرات یا تمیزکاری دستگاه و… می باشد.

خلاصه ای از دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ

در دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ که طی ۲۰ صفحه به زبان فارسی و انگلیسی توسط نمایندگی شرکت سامسونگ نگارش یافته است تحت عنوان ۷ موضوع با عناوینی اعم از روش سر هم کردن قطعات منفصله دستگاه جاروبرقی، روش کار کردن با دستگاه جاروبرقی، روش چک کردن نمایشگر وضعیت فیلتر، روش تمیز کردن فیلتر نوع سایکلون (انتخابی)، روش تعویض باتری، روش تمیز کردن فیلتر هوای ورودی، فیلتر هوای خروجی است که همگی عناوین با آموزش همراه با عکس همراه شده اند.

لذا نحوه کار و مواردی که می بایست در استفاده از جاروبرقی سامسونگ رعایت کنید را در دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ خواهید آموخت. در واقع به واسطه دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ می توانید به عملکرد بهتر و استفاده‌ بهینه از جاروبرقی سامسونگ دست داشته باشید. در صفحه اول دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ نکات و هشدارهای ایمنی و در صفحه آخر برخی مسائل و مشکلات در استفاده از جاروبرقی که ممکن است برای شما پیش بیاید توضیح داده شده است.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »