20 شعبه درتهران

تعمیر چایی ساز و قهوه جوش

  رایج ترین مشکلات دستگاه های چایی ساز و قهوه جوش 

دلایل خرابی دستگاه های چایی ساز و قهوه جوش چیست
چایساز و قهوه جوش به علت آماده کردن سریع آب جوش به یک دستگاه پر کاربرد در منازل و ادارات تبدیل شده است. این دستگاه نیز مانند سایر لوازم خانگی برقی ممکن است دچار مشکل شود.

تعمیر چای ساز و قهوه جوش

در وبسایت تخصصی نمایندگی مجاز بهساز سرویس در مورد تعمیر انواع لوازم خانگی صحبت کرده ایم. امروز نیز رفع عیب و تعمیر چای ساز و قهوه جوش را بررسی خواهیم کرد. در این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید دلایل بروز مشکل را سریعاً شناسایی کرده و در جهت رفع عیب آن اقدام کنید. شما در پایان این مقاله می توانید بخش قابل توجهی از اقداماتی که یک تعمیرکار برای تعمیر این دستگاه ها انجام می دهد را در خانه انجام دهید.

موارد تعمیر چای ساز و قهوه جوش

در مورد تعمیر چای ساز و قهوه جوش مرحله اول شناسایی مشکل است. هر چه تجربه فرد بیشتر باشد مراحل عیب یابی و رفع عیب با سرعت بالاتری انجام خواهد شد. به همین منظور در این مقاله از تجارب و دانش ارزشمند تعمیرکاران بهساز سرویس استفاده کرده ایم. از آنجایی که این تعمیرکاران علاوه بر کسب تجربه دوره های مخصوص تعمیر لوازم خانگی را طی کرده اند، شما می توانید با مطالعه مقالات بهساز سرویس بهترین اطلاعات ممکن را در اختیار داشته باشید. در ادامه مواردی که برای رفع آن نیاز به تعمیر دستگاه توسط شما یا تعمیرکاران بهساز سرویس وجود دارد را بررسی می کنیم.

روشن نشدن چای ساز و قهوه جوش

اول از همه چک کنید که دو شاخه از پریز جدا یا شل نشده باشد. اگر اتصال برقرار بود این احتمال را نیز در نظر داشته باشید که شاید اصلاً برقی داخل پریز جریان نداشته باشد. همچنین ممکن است برق ساختمان قطع شده باشد. امتحان کردن این موارد چندان دشوار نیست. اگر فازمتر در خانه دارید برق داخل پریز یا چندراهی را چک کنید و اگر فیوز ساختمان قطع شده آن را متصل کنید. اما روی دیگر ماجرا بروز اشکالات فنی دستگاه است.

در بررسی فنی ساده تر این است که کلید دستگاه راچک کنید که خراب یا قطع نباشد. اما مشکل حادتر زمانی است که برد دستگاه معیوب شده باشد. برای تعمیر قطعات برد یا تعویض برد خودتان اقدام نکنید تا موجب خرابی بیشتر دستگاه نشوید. بدین منظور کافیست با نمایندگی مجاز بهساز سرویس تماس بگیرید تا بهترین اقدامات جهت تعمیر چای ساز و قهوه جوش انجام شود.

بعد از جوش آمدن آب، دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش نمی شود

دستگاه شما باید بعد از جوش آمدن آب بصورت خودکار خاموش شود. اگر چنین اتفاقی نیافتاد نیاز به تعمیر چای ساز و قهوه جوش داریم. علت چنین مشکلی این است که قطعات دستگاه برای تشخیص دما وظیفه خود را به درستی انجام نمی دهد. این وظیفه بر دوش ترموستات و سنسور دماست. خراب شدن سنسور و ترموستات معمولاً با تعویض این قطعات همراه است.

دستگاه زودتر از زمان معین خاموش می شود

همانطور که گفتیم اگر سنسور خراب شود نمی تواند تشخیص درستی از میزان دمای آب داشته باشد. در مورد زودتر خاموش شدن دستگاه هم این ماجرا صدق می کند و سنسور تشخیص نمی دهد که آب هنوز داغ نشده و زودتر دستور خاموش شدن دستگاه را صادر می کند.

کار نکردن دکمه ها

یکی از مشکلاتی که احتمال پیش آمدن آن برای دستگاه شما وجود دارد خرابی دکمه هاست که معمولاً بخاطر بخار آب است. در مورد دکمه ها باید سیم اتصال را چک کنید تا سالم باشد. در صورت سالم بودن باید دکمه ها تعویض شوند.

اما اگر دکمه ها لمسی باشد کار کمی پیچیده تر است. در این مواقع ممکن است دکمه سالم باشد اما صفحه نمایش به دلیل سوختگی تغییری را در هنگام فشار دادن دکمه نشان ندهد. سالم بودن صفحه نمایش را می توان به کمک فازمتر و اطلاع از جریان داشتن برق مطمئن شد. تعویض صفحه نمایش کمی هزینه بر  است. اگر صفحه نمایش سالم باشد بازهم نیاز به بررسی برد پیش می آید.

داغ نشدن آب دستگاه

سه قطعه را برای رفع ایراد و تعمیر چای ساز و قهوه جوش در این مورد در نظر داشته باشید. معیوب بودن سنسور، خرابی ترموستات و مشکل در المنت می تواند منجر به داغ نشدن دستگاه شود. در مورد ترموستات و سنسور صحبت کردیم. در مورد المنت پایه هایی که المنت بر روی اون قرار دارد را چک کنید تا ببینید برق به المنت می رسد یا نه. اگر پایه ها مشکل نداشت و ایراد از المنت بود باید این قطعه تعویض شود.

تعمیر چای ساز و قهوه جوش در تهران

تعمیرگاه مجاز بهساز سرویس از برترین شرکت های تعمیر لوازم خانگی در تهران است که با کمک تعمیرکاران بسیار ماهر و دوره دیده هرگونه رفع عیب دستگاه های برندهای معروف را به بهترین شکل و در سریعترین زمان ممکن انجام می دهند. چنانچه مشکل دستگاه شما فراتر از موارد آموزشی این مطلب بود و نیاز به بررسی دستگاه توسط فردی با تجربه دارید می توانید با آسودگی خاطر ضمن استفاده از گارانتی تعمیر محصولات این کار را به تعمیرکاران دستگاه های چای ساز و قهوه جوش بسپارید.

همکاران ما به دلیل داشتن مجوزهای لازم برای یک تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی باید هزینه های دریافتی را بر اساس مصوبه های موجود دریافت کنند. این عامل در کنار کیفیت بالای خدمات و استفاده از قطعات اصلی هر برند موجب شده است که بهساز سرویس از بسیاری نمایندگی های مجاز و غیر مجاز فعال در این زمینه متمایز باشد. ما آماده ایم تا بهترین خدمات را در ازای کمترین هزینه برای شما همشهریان عزیز انجام دهیم تا شما هم به جمع مشتریان راضی ما بپیوندید.

فرم درخواست تعمیرکار

فرم درخواست

مقالات آموزشی

قطعات یدکی تعمیر سشوار برقی