20 شعبه در تمام نقاط تهران

چطور جاروبرقی را تمیز کنیم؟

آموزش نحوه تمیز کردن جاروبرقی و قطعات آن

برای حفظ کارایی و طول عمر در جاروبرقی ها لازم است که این دستگاه را به طور ممتد و مداوم تمیز کنید. جاروبرقی یکی از لوازم  پرمصرف در منزل ما به حساب می آید که  با گرد و غبار سروکار دارد. از این رو خیلی زود کثیف می شود و اگر نظافت آن رعایت نشود  از کارایی و عمر مفید آن کاسته می شود و امکان دارد بوی نامطبوعی از آن به مشام ما برسد. برای رفع کثیفی ها و کپک های موجود در جاروبرقی و ایجاد کردن رایحه خوش در دستگاه موارد زیر را رعایت کنید تا عمر مفید و راندمان کاری دستگاه شما بالا برود.

با بهساز سرویس نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی تهران همراه باشید.

 

شستشوی وسایل جانبی دستگاه جاروبرقی

وسایل جانبی و قابل شستشوی دستگاه از قبیل لوله ها ، اتصالات دستگاه ، پاروی جاروبرقی و….. را به وسیله یک شوینده ملایم(ترکیب آب و صابون  ملایم) بشویید. برای شستشوی بهتر، اتصالات و قطعات قابل شستشو را ساعاتی درون  آب ولرم و شوینده قرار دهید تا گرد و غبار و کثیفی ها به راحتی در آب حل شده و از بین بروند بعد با کمک یک فرچه قطعات را به آرامی شستشو دهید. در پایان بعد از اینکه کاملاً خشک شدن هر قطعه رادر سر جای خود قرار دهید.

پرز و موهای مسدود کننده جارو

معمولاً غلطک جاروبرقی بعد از مدتی که از آن استفاده می کنیم توسط موها و پرزهای فرش مسدود می شود.در این هنگام شما باید به وسیله یک چاقوی تیز یا قیچی غلطک آن را تمیز کنید و پرزها را خارج کنید.

کیسه و فیلتر جاروبرقی

نظافت کیسه و فیلتر جاروبرقی بسیار مهم می باشد برای انجام این کار کیسه جاروبرقی را خارج کنید و آن را خالی کنید و بشویید. و اگر کیسه آن یکبار مصرف بود در صورت نیاز آن را تعویض کنید. فیلتر را با آب ولرم و صابون شستشو دهید و در صورت نیاز تعویض کنید.

 

استفاده از بوگیر

بوگیر های خوش عطر موجود در بازار که به صورت کیسه ای یا عطر مانند می باشندبرای ایجاد رایحه خوش در جارو استفاده میکنند. همچنین می توانید از مواد معطر خانگی برای از بین بردن بوی نامطبوع جاروبرقی استفاده کنید. مثلاً چند قطره از دارچین ، سوزن کاج  ، میخک  و یا صابونهای معطر را درون کیسه ای بگذارید و داخل جاروبرقی جاساز کنید.

تمیز کردن موتور جاروبرقی

یکی از قطعات بسیار مهم در جاروبرقی موتور آن می باشد که همواره نیاز به نظافت دارد. برای تمیز کردن موتور و زدودن گرد و غبار از آن ، توصیه می شود از یک دستمال مرطوب استفاده کنید و با کمک آن موتور دستگاه جاروبرقی را گردگیری کنید. هرگز برای نظافت موتور آن را نشویید زیرا شستشو باعث سوختن موتور می شود.

 

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »