20 شعبه در تمام نقاط تهران

تعمیرات جاروبرقی

جاروبرقی به دلیل کاربرد فراوانی که دارد، بیشتر از سایر وسایل الکتریکی در معرض آسیب دیدن است.مشکلات فراوان و مختلفی می تواند باعث خراب شدن جاروبرقی شود.که با کسب اطلاعات درباره  تعمیرات جاروبرقی در این مقاله میتوانید عمده مشکلات مربوط به خرابی جاروبرقی را متوجه شوید و در صورت امکان خودتان به تعمیر آن بپردازید و در غیر این صورت کار را به کارشناسان زبده ی بهساز سرویس بسپارید.

انواع مشکلات در تعمیرات جاروبرقی

مشکلات زیادی باعث خراب شدن دستگاه جاروبرقی می شود. از جمله این مشکلات را میتوانید در ذیل مشاهده کنید:

  • کلید قطع و وصل
  • زغال‌های موتور
  • کارایی نامنظم دستگاه
  • ایجاد گرما در هنگام کار با جارو
  • کاهش قدرت مکش
  • صدای ناهنجار
  • لرزش جاروبرقی در هنگام کار

موارد گفته شده در بالا جز مهم ترین مشکلاتی است که در صورت رخ دادن آن ها باید به تعمیرات جاروبرقی اقدام کنید. در ادامه به بررسی کامل ترین مشکلات و نحوه ی تعمیر آن می پردازیم.

یکی از دلایل تعمیرات جاروبرقی کلید قطع وصل است

خرابی کلید قطع و وصل یکی از مشکلات ابتدایی در تعمیرات جاروبرقی است که به دفعات اتفاق می افتد. در هنگام تعمیر، ابتدا از طریق دستگاه اهم سنج از خرابی این کلید اطمینان حاصل کرده و سپس آن را با یک کلید جدید تعویض می کنند.

زغال‌های موتور

در اثر استفاده از جاروبرقی، مقداری خاک و گرد و غبار روی زغال های موتور می نشیند. برای تعمیر زغال ها، آن ها را با یک سنباده نرم ساییده و تمیز می کنند. پس از تمیز کردن زغال ها، مشکل دستگاه جاروبرقی حل می شود.

همچنین پس از مدتی  استفاده از جاروبرقی، زغال های موتور می سوزنند و خراب می شوند و در هنگام سوختن زغال موتور، آن را با یک زغال جدید تعویض می کنند.  و در برخی مواقع در هنگام تعمیر به این نکته پی می برند که خرابی دستگاه به دلیل سوختن زغال ها نبوده و ناشی از سوختن شرلاک‌های روی سیم‌ها است. در این صورت نیز سیم ها را بازپیچی می کنند.

کارایی نامنظم دستگاه در تعمیرات جاروبرقی

یکی دیگر از مشکلاتی که در تعمیرات جاروبرقی با آن روبرو می شوند مربوط به کار کردن نامنظم جاروبرقی می باشد. این مشکل می تواند ناشی از دلایل مختلفی باشد. از جمله این علل نیمسوز شدن آرمیچر و کلاف های میدان است که در صورت نیم سوز شدن آرمیچر ها، آن ها را تعویض می کنیم. کلاف های میدان به ندرت نیم سوز می شوند اما در صورت نیم سوز شدن آن ها، ابتدا سیم پیچی مجدد می کنند و در صورت درست نشدن آن، بایستی کل موتور تعویض شود.

شایان ذکر است که کلاف های میدان در اثر بار اضافی و یا کار بی وقفه نیم سوز می شوند. یکی دیگر از علل کارکرد نامنظم جاروبرقی ها تنظیم نبودن فاصله بین زغال و تیغه است. برای تعمیر این مشکل، فنرهای پشت زغال را تنظیم می کنند.

ایجاد گرما در هنگام کار با جارو

واقعیت آن است که هر جاروبرقی در هنگام کار مقداری حرارت تولید می کند. اما گاها این مقدار حرارت بیشتر و بیشتر می شود. در صورت احساس حرارت بیش از حد معمول بایستی جاروبرقی را فورا خاموش کرده و نزد تعمیرکار ببرید.

گرما و حرارت ایجاد شده احتمالا ناشی از کثیفی زغال ها بوده و تعمیرکار آن ها را تمیز می کند. البته در برخی مواقع سوختن آرمیچر باعث ایجاد حرارت بالا می شود که با تعویض کردن آن ها با قطعات جدید، مشکل جاروبرقی حل می شود.

کاهش قدرت مکش

یکی دیگر از مشکلات متعددی که در تعمیرات جاروبرقی افراد با آن روبرو هستن، کاهش قدرت مکش جاروبرقی می باشد. کاهش قدرت مکش ناشی از عواملی همچون، پرشدن کیسه جاروبرقی، کثیف شدن فیلتر دستگاه و یا مربوط به مشکلات ناشی از شلنگ هوا می باشد. بهتر است پس از بررسی کیسه جاروبرقی و خالی کردن آن، بار دیگر قدرت مکش جاروبرقی را تست کرده و در صورت عدم افزایش مکش، آن را نزد یک تعمیرکار ببرید.

به عنوان سخن پایانی می توان گفت خراب شدن دستگاه جاروبرقی ممکن است ناشی از عوامل مختلفی باشد. در این مقاله بهساز سرویس سعی کرده عمده این مشکلات و راه های تعمیر آن را برای شما شرح دهد. اما اگر جاروبرقی شما دچار مشکل شد، خود اقدام به تعمیر آن نکرده و حتما جاروبرقی تان را نزد یک تعمیر کار ببرید.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »