20 شعبه در تمام نقاط تهران

تعمیر یخچال و فریزر

  رایج ترین مشکلات دستگاه های یخچال و فریزر

تعمیر یخچال و فریزر

در این مطلب از سری مطالب مرجع تخصصی تعمیر لوازم خانگی بهساز سرویس به تعمیر یخچال و فریزر خواهیم پرداخت. دستگاهی که به دلیل گران بودن آن اهمیت تعمیر درست و به موقع یخچال و فریزر را بیشتر می کند.

روشن نشدن یخچال

مانند همیشه ابتدا به سراغ روشن نشدن دستگاه می رویم. بهترین حالت برای روشن نشدن یخچال و فریزر این است که دستگاه به درستی به پریز برق متصل نشده باشد یا رابط و چندراهی مشکل داشته باشد. اما موارد دیگر می تواند معیوب بودن اورلود و ترموستات باشد. در بدترین حالت هم شاید موتور یخچال خراب یا سوخته شده باشد. در این مورد باید جهت تعمیر یخچال و فریزر خود با نمایندگی مجاز تماس بگیرید تا جهت رفع عیب و مشکل اقدام شود.

خنک نکردن محتویات داخل یخچال و فریزر

برای بررسی علل مشکل در وسایل مختلف باید دید که برای رسیدن به هر هدف چه قطعاتی درگیرند. قطعات و سیالاتی که به انجام درست وظیفه خنک کردن یخچال کمک می کنند شامل موارد زیر هستند:

– ترموستات

– کمپرسور

–  فن

– گاز

نقص در عملکرد هر یک از این قطعات می تواند منجر به مشکل خنک نکردن یخچال شود. اما در کنار این موارد ممکن است علت خنک نکردن یخچال و فریزر لاستیک درب باشد که به مرور زمان خراب می شود. اگر زه و لاستیک درب فرسوده شود به راحتی می توان آن را تعویض کرد.

عدم انجماد در فریزر یا انجماد بیش از حد

وظیفه اصلی فریزرها منجمد کردن مواد و محتویات داخل آن است. اما این انجماد باید در حد طبیعی باشد. قطعات داخل فریزر برای انجماد مشابه قطعات یخچال هستند که در قسمت قبل عنوان کردیم. در کنار این قطعات باید به یک قطعه بسیار مهم به نام دیفراست اشاره کنیم. اگر دیفراست به درستی عمل نکند می تواند سیستم انجماد فریزر را دچار مشکل کند. اگر هم سرما و میزان انجماد بیش از اندازه است باید ترموستات، سنسور و لوله بالب بررسی شود.

داغ شدن موتور یخچال

داغ شدن موتور یخچال باعث عکس العمل فیوز و خاموش شدن دستگاه می شود.  اگر در خانه نباشید خاموش شدن یخچال و فریزر برای مدت طولانی اتفاق ناخوشایندی است که مواد غذایی داخل یخچال را خراب می کند. دلایل مختلفی برای داغ کردن موتور یخچال وجود دارد:

نقص در عملکرد کندانسور

کندانسور قطعه ای با لوله های متعدد و یک فن است. این قطعه به خنک شدن گاز مبرد یخچال کمک می کند. گاز نیز از طریق فن درون لوله به گردش در می آید. دو عاملی که موجب می شود گردش خنک کننده به خوبی شکل نگیرد خرابی فن و کثیفی لوله های کندانسور است. می توانید جهت تعمیر یخچال و فریزر خودتان فن را تعمیر یا تعویض و لوله ها را تمیز کنید یا این کار را به تعمیرکاران بهساز سرویس واگذار نمایید.

معیوب بودن رله استارت

معیوب بودن رله استارت منجر به داغ شدن بیش از اندازه سیم پیچ موتور می شود. در هنگام بروز این مشکل جهت تعمیر یخچال و فریزر باید رله اورلود تعویض شود.

داغ شدن بیش از اندازه موتور یخچال می تواند مشکلات زیادی برای این وسیله گران قیمت بوجود آورد. به همین منظور باید سریعاً مشکل را برطرف کنید. برای رفع مشکل دستگاه را از برق جدا کنید، محتویات آن را به یخچال دیگر منتقل کنید. بعد اینکه دستگاه خنک شد، اقدام به تمیز کردن لوله های کندانسور نمایید.

در انتها اگر باز هم مشکل بر طرف نگردید سریعاً با ما تماس بگیرید تا تعمیرکاران دوره دیده و توانمند ما جهت تعمیر یخچال و فریزر شما سریعاً در محل حاضر شده و اقدامات لازم را برای شما انجام دهند.

سر و صدای بیش از اندازه یخچال

صدای یخچال در حد کم طبیعی است و به دلیل کار کردن کمپرسور دستگاه ایجاد می شود. اما اگر این سر و صدا بیش از اندازه باشد باید به سراغ فن بروید. همچنین احتمال دارد که مشکل از پایه های موتور باشد. در صورت تعمیر یا تعویض فن احتمالا شما موفق ه تعمیر یخچال و فریزر خود شده اید.

برفک بیش از حد

این یکی از دلایل رایج برای تعمیر یخچال و فریزر است. معمولاً دلیل اصلی برفک زدن خرابی یا فرسودگی لاستیک دور یخچال و فریزر است. برای تعمیر یخچال و فریزر کافیست این لاستیک را تعویض کنید. احتمال دیگر عملکرد سیستم دیفراست است. اگر سنسور دیفراست، ترموفیوز و المنت مشکل پیدا کند کل عملکرد سیستم دیفراست معیوب می شود که منجر به ایجاد برفک در داخل یخچال خواهد شد.

ضمناً بخاطر داشته باشید که در تابستان بیشتر شاهد این اتفاق هستیم. زیرا در این فصل با باز کردن درب مقدار زیادی رطوبت وارد یخچال می شود. ایجاد برفک اگر زیاد نباشد چندان جای نگرانی ندارد.

نشت یا چکه کردن آب

اگر از موتور یخچال صدای چکه کردن آب شنیدید برای تعمیر یخچال و فریزر باید رله استارت را بررسی کنید. در غیر این صورت گردش گاز مبرد درست انجام نمی شود. اگر شاهد این مشکل بودید با همکاران ما در بهساز سرویس تماس بگیرید زیرا ممکن است موتور معیوب شده باشد و زودتر باید برای رفع آن اقدام کرد.

بهساز سرویس نماینده مجاز تعمیر یخچال و فریزر در تهران

همه آنچه در این مقاله به عنوان دلایل معیوب بودن و تعمیر یخچال و فریزر عنوان شد تنها بخشی از مواردی است که دستگاه شما را دچار مشکل می کند. اما آنچه حائز اهمیت است این است که در صورت بروز هرگونه مشکلی همکاران ما در بهساز سرویس آماده پاسخگویی و رفع مشکلات شما در تعمیر یخچال و فریزر هستند. در صورتی که تمایل به تعمیر دستگاه خود به ازای گارانتی تعمیر محصول، هزینه مناسب، کیفیت بالا، استفاده از قطعات اورجینال بجای قطعات معیوب، سرعت عمل در عیب یابی و تعمیر دستگاه خود در محل و بسیاری از مزایای ویژه دارید، می توانید تعمیر لوازم برقی خود از جمله یخچال و فریزر، مایکروفر، جاروبرقی، آبمیوه گیری و غیره را به تعمیرکاران متخصص و کاربلد شرکت بهساز سرویس واگذار نمایید.

شرکت بهساز سرویس نماینده تعمیرات اکثر برندهای معتبر جهانی در تهران هستند که خدمات آنها موجب رضایتمندی همشهریان عزیزمان در طی سالها فعالیت صادقانه شده است.

تعمیرکاران دوره دیده بهساز سرویس همگی از بهترین تعمیرکاران فعال در عرصه تعمیر لوازم خانگی و برقی هستند که تجربیات خود را با افتخار در اختیار شما می گذارند تا بتوانید بخش عمده ای از مشکلات دستگاه های خانگی را در خانه مرتفع سازید. اما در صورت نیاز به تعمیر دستگاه می توانید روی مهارت و تجربه آنها در تعمیر یخچال و فریزر و سایر لوازم خانگی حساب کنید.

فرم درخواست تعمیرکار

مقالات آموزشی

محصولات فروشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *