20 شعبه درتهران

حل مشکل آب رفتن به داخل جاروبرقی

آب رفتن به داخل جاروبرقی‌ های معمولی

یکی از مسائل جدی که ممکن است برای جاروبرقی پیش بیاید، مشکل آب رفتن به داخل جاروبرقی است.

جاروبرقی‌ های معمولی برای مکش مایعات اصلا مناسب نبوده و برای این طراحی شده‌اند که زباله‌ های جامد سطح آلوده و کثیف را جمع کنند. اگر وسوسه شدید تا یک از جارو برقی تان در یک گودال آب استفاده کنید بخاطر داشته باشید خطر برق گرفتگی و البته آسیب های الکتریکی به دستگاه را به جان خریده اید.

حتی اگر یک فاجعه جان سالم به در ببرید هم برای تمیز کردن کیسه یا پاکت جاروبرقی دچار دردسر خواهید شد. زیرا سیستم آنها به گونه‌ای طراحی شده که اگر مواد مایعی به داخل آنها نفوذ کند یعنی سطحی که آلودگی آن شامل آب و شربت و سایر مایعات است به وسیله این جاروبرقی‌ ها تمیز شود موتور جاروبرقی را با اختلال و مشکل روبرو می‌ کند؛ برای اینکار باید از جاروبرقی‌ های سطلی که به آنها جاروبرقی‌های آب‌ و خاک نیز گفته می‌شود استفاده کرد که به طور مخصوصی برای این طراحی شده اند که به شما اجازه دهند برای تمیز کردن سطوحی با مایعات زیاد از آنها استفاده کنید.

این احتمال وجود دارد که بعد از آب رفتن به داخل جاروبرقی متوجه این امر نشوید و با استفاده بعدی به دلیل احساس بوی سوختگی در جاروبرقی پی به این موضوع ببرید که در چنین مواقعی دو راه وجود دارد یا می‌توانید خودتان اقدام به تعمیر جاروبرقی کنید که اگر خرابی جزئی باشد این امر امکانپذیر است و یا اینکه این کار را به تعمیرکار بسپارید.

برای انجام این کار در منزل می‌ توانید قطعات جاروبرقی را باز کنید و خشک کنید اما این احتمال وجود دارد که ممکن است به دلیل متخصص نبودن در این زمینه قطعه‌ای اشتباه جایگذاری شود و یا اینکه بعد از جایگذاری حین استفاده از دستگاه صداهایی ناهنجار به گوش برسد چرا که موتور جاروبرقی بخش اصلی آن محسوب می‌شود و کوچکترین صدمه و اختلال در آن باعث از هم پاشیدن کلیه کارایی دستگاه می‌شود.

نحوه تعمیر خانگی مشکل آب رفتن به داخل جاروبرقی

ابتدا لازم است با احساس اینکه آب به داخل جاروبرقی رفته سریعا دست از کار بکشید و آن را از پریز بکشید و کیسه جاروبرقی را از محفظه خود خارج کنید سپس برای اینکه قطعات را خشک کنید نیاز است آنها را خارج کنید پس بهتر است برای اینکه محل قرارگیری قطعات فراموشتان نشود، به همین دلیل از آنها هنگامی که هنوز از جای خود خارج نشده‌اند عکس بگیرید.

سپس لوله جاروبرقی و فیلتر را نیز از جاروبرقی جدا کنید و برای دسترسی به موتور و سایر اجزای جاروبرقی نیاز است پیچ‌ هایی که رو بدنه جاروبرقی وجود دارند به کمک پیچ گوشتی باز کنید و با حرکت دادن بدنه به سمت بالا این امر ممکن می‌ شود.

با مشاهده موتور متوجه یک پوشش دور آن خواهید شد که برای خشک کردن موتور نیاز است پوشش نیز باز شود سپس به خشک کردن قسمت‌های خیس بپردازید و توجه داشته باشید که این کار را با ظرافت انجام دهید تا به سایر قسمت‌ها آسیبی وارد نشود.

مجموعه بهساز سرویس نمایندگی معتبر تعمیرات لوازم خانگی در تهران و همچنین نمایندگی تعمیرات جاروبرقی فیلیپس در تهران همواره در تلاش است تا با ارائه راهکارهایی از میزان درگیری‌ ها و مشکلات شما بکاهد و همزمان مشکل شما را نیز حل کند.

به این منظور به ارائه خدماتی در قالب کمک به عزیزانی که وسایل برقی آنها دچار مشکل جزئی شده یا امکان رفتن به تعمیرگاه‌ های وسایل برقی را ندارند می‌ پردازد و در این راستا سعی دارد ابتدا از راه دور و بدون خریداری قطعه‌ای جدید مشکل شما را برطرف کند و در صورتی که وسیله شما احتیاج به قطعه‌ای داشته باشد با ضمانت و گارانتی آن را به شما عرضه می‌کند.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »