20 شعبه در تمام نقاط تهران

طریقه تعمیر بخارشوی دلونگی در منزل

معایب بخارشوی دلونگی و راهنمای تعمیر بخارشوی دلونگی در منزل

بدون تردید طریقه عیب یابی و  تعمیر بخارشوی دلونگی در منزل ارتباط مستقیمی با دلیل خرابی آن دارد. در این مطلب از وبسایت تخصصی بهساز سرویس به دلایل و طریقه رفع آن خواهیم پرداخت.

بخار نکردن بخارشوی دلونگی بخاطر چیست؟

رایج ترین دلیلی که منجر به مراجعه برای تعمیر بخارشوی دلونگی می شود بخار نکردن آنهاست. برای بررسی دلایل بخار نکردن بخارشوی باید موارد متعددی را مورد بررسی قرار داد.

این موارد عبارتند از:

  • خالی بودن آب مخزن

این اتفاق در ساده ترین حالت به دلیل این است که شما فراموش می کنید آب مخزن بخارشوی را پر کنید. اما به غیر از این وجود نشتی در مخزن نیز می تواند دلیل خالی شدن آب آن شود.

  • شل شدن مخزن آب

اگر بعد از بخار نکردن بخارشوی دلونگی مخزن را چک کردید و متوجه شدید که در مخزن هنوز آب وجود دارد، ممکن است علت خرابی پیش آمده شل شدن مخزن باشد. این اتفاق منجر می شود که انتقال حرارت به آب مخزن صورت نگیردو همچنین به غیر از مخزن سایر خروجی های بخارشوی را چک کنید. اگر بعد از بررسی تمام خروجی ها متوجه هیچ مشکلی نشدید، گزینه احتمالی خرابی فیلتر دستگاه است.

باز نشدن درب بخارشوی دلونگی بخاطر چیست؟

یکی از مواردی که بارها استفاده کنندگان  بخارشوی با آن رو به رو میشوند، باز نشدن درب مخزن است.

دلایل متعددی برای باز نشدن درب بخارشوی وجود دارد که به آنها نیز اشاره می کنیم:

  • اشتباه باز کردن درب مخزن

در اکثر بخارشوی ها روش باز کردن درب به این صورت است که شما باید در را به سمت پایین فشار داده و آن را به سمت چپ بچرخانید.

  • رسوب بستن درب مخزن

اگر رسوب تازه شکل گرفته شده باشد با کمی فشار بیشتر برطرف خواهد شد ولی بعد از انجام این روش اگر بازهم درب باز نشد احتمال ایجاد رسوب مجدد وجود خواهد داشت که صرف هزینه برای تعمیر بخارشوی دلونگی را به دنبال خواهد داشت.

این رسوب به دلیل استفاده نادرست از دستگاه است. شما علاوه بر استفاده از آب معدنی باید بعد از هر بار استفاده از بخارشوی آب مخزن را خالی کنید.

اگر از آب معمولی برای پر کردن مخزن آب دستگاه استفاده می کنید، املاح موجود در این آب منجر به ایجاد رسوب در دستگاه می شود.

  • خراب شدن زواره ها

اگر مدت زمان زیادی از خرید دستگاه بخارشوی گذشته باشد ممکن است زواره های آن پوسیده باشد. در این حالت چاره ای جز تعویض مخزن وجود ندارد.

روشن نشدن بخارشوی

تعمیر بخارشوی دلونگی گاهی بخاطر روشن نشدن دستگاه است. روشن نشدن دستگاه می تواند بنا به دلایل زیر باشد:

  • عدم اتصال مناسب به پریز برق یا خراب بودن سه راهی
  • داغ شدن بیش از حد موتور بخارشوی به دلیل استفاده مداوم از آن و استراحت ندادن به دستگاه
  • خالی شدن آب مخزن در بعضی از مدل ها
  • پارگی سیم
  • سوختن موتور

گاهی این موارد به راحتی حل می شوند اما در بعضی دیگر به بررسی دستگاه توسط نمایندگی تعمیر بخارشوی دلونگی نیاز است.

در [اینجا] می توانید هر اطلاعاتی که برای استفاده از تعمیر بخارشوی دلونگی نیاز دارید  کسب کنید.

رفع رسوب دستگاه بخارشوی دلونگی در منزل

همانطور که مشاهده کردید یکی از عمده دلایلی که منجر به تعمیر بخارشوی دلونگی می شود رسوب بستن دستگاه است. توصیه هایی در طی متن برای جلوگیری از رسوب بستن بخارشوی دلونگی مطرح کردیم، اما با این وجود اگر باز هم دستگاه شما با این مشکل مواجه شد می توانید رسوب را با استفاده از سرکه و آب از بین ببرید. البته توصیه می کنیم حتما قبل از انجام هر کاری  دستگاه را از برق جدا کنید تا به سلامت شما و دستگاه آسیب جدی وارد نشود.

برای این کار باید از آب معدنی یا مقطر استفاده کنید، چون خود آب معمولی می تواند دلیلی بر رسوب بستن بیشتر دستگاه شود. در مورد سرکه نیز سرکه سفید گزینه مناسبی برای این کار است. محلول خود را داخل مخزن خالی بریزید و دستگاه را روشن کنید. دستگاه باید تا خالی شدن کامل محلول کار کند تا همه رسوبات از داخل آن خارج شود.

توصیه هایی دیگر در مورد تمیز کردن رسوبات بخارشوی مطرح می شود که اکیداً آن را توصیه نمی کنیم. بسیاری از این روش ها منجر به وارد کردن آسیب بیشتر به دستگاه می شود. ضمن آنکه نباید فراموش کنید که ممانعت از رسوب بستن دستگاه به مراتب ساده تر از این است که بخواهید این رسوبات را رفع کنید.

بهساز سرویس نمایندگی تعمیرات برند دلونگی در تهران

در صورتی که نتوانستید با آموزش های تعمیرات بخارشوی دلونگی توسط تیم بهسازسرویس به تعمیر بخارشوی دلونگی در خانه بپردازید، استفاده از نمایندگی های مجاز راهی درست و ایمن جهت تحقق این امر است. شرکت بهساز سرویس یک تعمیرگاه تخصصی حرفه ای و مجهز به نیروی انسانی کاربلد ، مفتخر است که به عنوان نمایندگی رسمی تعمیرات دلونگی در تهران فعالیت کند. ما در سریع ترین زمان ممکن با استفاده از استانداردترین قطعات، دستگاه شما را تعمیر می کنیم. بزرگترین دستاورد ما کسب رضایت مشتریان در تمامی این سالهاست.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »