20 شعبه در تمام نقاط تهران

چرا بخارشوی دلونگی بخار نمی کند؟

چرا بخارشوی دلونگی بخار نمی کند؟ 5 دلیل اصلی برای بخار نکردن بخارشوی دلونگی

در این مقاله از سری مقالات بهساز سرویس به بررسی یکی از دلایل تعمیر بخارشوی دلونگی یعنی بخار نکردن آن خواهیم پرداخت.

همچنین ترفندهایی را ارائه می کنیم تا شما بتوانید تا جایی که امکان دارد این مشکل را در خانه و بدون مراجعه به تعمیرگاه رفع کنید.

دلایل تعمیر بخارشوی دلونگی چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که ما نیاز به تعمیر بخارشوی دلونگی پیدا می کنیم.

از جمله دلایل تعمیر این دستگاه عبارتند از:

 • باز نشدن درب بخارشوی
 • بخار نکردن بخارشوی دلونگی
 • باز نشدن درب مخزن آب دلونگی
 • روشن نشدن چراغ دستگاه
 • فشار پایین بخار
 • داغ شدن موتور
 • خاموش کردن ناگهانی
 • روشن نشدن دستگاه

دلایل تعمیر بخارشوی دلونگی

بروز این موارد معمولا در زمانی اتفاق می افتد که سال ها از خرید و استفاده این دستگاه گذشته باشد.

زیرا با گذر زمان قطعات کمی فرسوده تر می شوند و در نتیجه عملکرد آنها افت پیدا می کند.

اگر شما به تازگی بخارشوی دلونگی خود را خریداری کرده باشید بهتر است در صورت بروز این موارد به نمایندگی مجاز دلونگی مراجعه و با توجه به گارانتی آن اقدام به تعویض دستگاه نمایید.

در ادامه به دلایل بخار نکردن بخارشوی دلونگی و تعمیر این نقص خواهیم پرداخت.

دلایل بخار نکردن بخارشوی دلونگی و رفع عیب آن

نکته ای که در تعمیر بخارشوی دلونگی و هر وسیله دیگری وجود دارد این است که مراحل عیب یابی و تعمیر باید از ساده ترین احتمال آغاز شود.

به طور کلی چند دلیل برای داغ نشدن و بخار نکردن آب بخارشوی دلونگی وجود دارد که با توجه به نکته بالا ما نیز این دلایل را از ساده به دشوار مورد ارزیابی قرار می دهیم.

 • خالی بودن آب مخزن بخارشوی دلونگی

به سراغ آب مخزن بروید.شاید متوجه گذر زمان نشدید و آب مخزن سریعتر از آنچه تصور می کردید تمام شده باشد یا اینکه اصلاً فراموش کرده اید که داخل مخزن آب بریزید.

پیشنهاد مطالعه بهساز سرویس: راهنمای خرید بخارشوی خوب

از کنار این موضوع به سادگی عبور نکنید، اگر این اشتباه برای دفعات زیاد تکرار شود به دستگاه و موتور آن آسیب وارد می شود و تعمیر بخارشوی دلونگی برای شما گران تمام می شود.

همچنین می توانید مخزن را از نظر وجود نشتی، شل بودن کلاهک زیر مخزن و خروجی مخزن بررسی کنید.

 • خرابی فیلتر یک عامل مهم در بخار نکردن بخارشوی دلونگی

اگر با چک کردن موارد قبلی متوجه ایرادی در بخار نکردن بخارشوی دلونگی خود نشدید، نوبت به بررسی فیلتر می رسد.

دلایل بخار نکردن دستگاه بخارشوی دلونگی و رفع عیب آن

ساده ترین راه برای بررسی فیلتر بخارشوی دلونگی این است که با احتیاط مخزن را خارج کنید.سپس دریچه ای را مشاهده می کنید که به فیلتر متصل است.

در داخل این سوراخ کمی آب سرد بریزید.حالا دستگاه را روشن کنید تا ببینید آیا آب گرم می شود یا نه!؟اگر آب گرم نشد باید فیلتر تعویض شود.

 • نشتی در مسیر خروجی بخارشوی

در مواردی ممکن است نشتی در مسیر خروجی باعث شود که بخار اصلاً از خروجی اصلی بیرون نیاید.در این موارد معمولاً دسته بخارشوی بسیار داغ شود و شما از این طریق متوجه نشتی خواهید شد.برای رفع مشکل نشتی باید بررسی دقیق تری قبل از تعمیر بخارشوی دلونگی انجام شود.

در این مورد باید دستگاه را ارسال کنید تا کارشناسان بهساز سرویس جهت تعمیر یا تعویض قطعات اقدام کنند.

 • عملکرد ضعیف موتور می تواند باعث بخار نکردن بخارشوی دلونگی شود.

موتور دستگاه بخارشوی دلونگی به مرور زمان ضعیف تر می شود.این ضعف باعث این می شود که موتور نتواند انرژی گرمایی کافی برای بخارشدن آب را فراهم کند یا اینکه بخارشدن آب بسیار زمانبر شودئ در چنین مواردی باید تست موتور توسط همکاران ما انجام شود.

 • رسوب بستن بخارشوی

تا جای ممکن سعی کنید از آب مقطر یا معدنی در بخارشوی استفاده کنید.زیرا آب شهری دارای مقادیر بالایی مواد معدنی است که موجب ایجاد رسوب در بخارشوی دلونگی می شود.رفع رسوب گاه به صورت دستی و با استفاده از پیچ گوشتی یا تجهیزات دیگر امکان پذیر است.اما دقت کنید که به بدنه دستگاه آسیب وارد نشود.اگر مشکل حل نشد نیاز به محلول آب و سرکه دارید.نصف مخزن را با آب معدنی و نصف دیگر را با سرکه سفید پر کنید و اجازه دهید دستگاه تا تمام شدن محلول داخل مخزن کار کند.مشاهده خواهید کرد همراه با آب و سرکه، رسوب نیز از دستگاه خارج می شود.بعضی افراد استفاده از مواد شوینده و یا جرمگیرها را توصیه می کنند.این کار ممکن است به دستگاه آسیب های جبران ناپذیری وارد کند.توصیه می کنیم قبل از اقدام به چنین کاری ابتدا با همکاران ما تماس بگیرید تا از مناسب بودن جرمگیر مورد نظر خود اطمینان پیدا کنید.اگر با وجود انجام موارد فوق رسوب ها از بین نرفت، با مجموعه بهساز سرویس برای تعمیر بخارشوی دلونگی خود تماس بگیرید تا همکاران ما اقدام به رسوب زدایی دستگاه شما کنند.

در پایان گروه تعمیرکاران بهساز سرویس توصیه می کند حتما قبل از خرید بخارشوی دلونگی به مزایا و معایب بخارشوی دلونگی حتما توجه کنید.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »