20 شعبه درتهران

بررسی علت های خرابی مایکروفر ال جی و تعمیر آن

عیب یابی + آموزش تعمیر مایکروفر ال جی در خانه

یکی از محبوبترین لوازم خانگی برند ال جی مایکروفرهای آن است. اما برای تعمیر مایکروفر ال جی در خانه برای مدل های مختلف چه باید کرد؟ تعمیرکاران با تجربه بهساز سرویس در تهران می توانند دستگاه های شما را با استفاده از دانش و مهارت خود و به کمک قطعات اورجینال در سریعترین زمان ممکن تعمیر کنند. شما تنها کافیست با مجموعه بهساز سرویس در تهران تماس بگیرید تا با اعزام تعمیرکار به منزل یا محل کار شما اقدام به تعمیر این دستگاه کنیم.

اما در این مطلب به شما کمک می کنیم تا قبل از اقدام به ارسال دستگاه جهت تعمیر مایکروفر ال جی در خانه خودتان بتوانید مشکلات رایج آن را برطرف کنید.

چرا مایکروفر نیاز به تعمیر دارد؟

دلایل مختلفی برای تعمیر مایکروفر ال جی در خانه وجود دارد که بسیاری از آنها به دلیل عدم آشنایی با نحوه تنظیمات دستگاه است. پس قبل از هر چیزی با کمک دفترچه راهنما به تنظیمات دستگاه مسلط شوید. در کنار این موارد ممکن است برای پاسخ به سوالات زیر نیاز به تعمیر مایکروفر ال جی داشته باشید.

مایکروفر ال جی روشن نمی شود علت چی می تونه باشه؟

اگر با چنین مشکلی مواجه شدید قبل از هر چیز موارد ساده تر را بررسی کنید. مثلاً ببینید آیا دو شاخه به درستی به پریز متصل است یا نه. حتی شاید پریز دستگاه مشکل داشته باشد. اول از همه توصیه می کنیم به جای اتصال مستقیم از محافظ استفاده کنید. برای بررسی پریز نیز از فازمتر کمک بگیرید و ببینید که جریان برق داخل پریز وجود داشته باشد. حالت های دیگر هم وجود دارد و آن این است که برق ساختمان کلاً قطع شده باشد. با روشن کردن یکی از چراغ ها از این مورد مطمئن شوید.

مایکروفر را در منزل خود تعمیر کنین

دلیل دیگر می تواند خرابی موتور مایکروفر یا برد دستگاه باشد. توصیه ما این است که این موارد را به ما بسپارید، اما با این وجود روش بررسی و تعویض قطعات برد را در همین مقاله آموزش خواهیم داد.

مایکروفر وسط کار خاموش شد چیکار کنیم؟

اگر وسط کار با مایکروفر جریان برق قطع شد و این قطعی از کل ساختمان نباشد یکی از موارد زیر موجب خاموش شدن دستگاه شده است.

 1. گرمای بیش از اندازه به دلیل کار نکردن تهویه و فن
 2. معیوب شدن برد دستگاه
 3. مشکل در سیم پیچی دستگاه به سبب حرارت زیاد

وقتی مایکروفر بیش از اندازه داغ می شود فیوز می سوزد و درنتیجه دستگاه خاموش می شود. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی مایکروفر را باید در شرایطی قرار دهید که از 4 طرف آزاد باشد. ایجاد فاصله مناسب به انتقال جریان هوا و خنک ماندن دستگاه کمک می کند. اما اگر سیم پیچی دستگاه به علت گرما به مشکل بر خورده باشد چاره ای جز تعمیر مایکروفر ال جی به شکل تخصصی تر وجود ندارد.

چرا برق داخل مایکروفر روشن نمی شود؟

اگر دستگاه مایکروفر ال جی شما کار می کند اما چراغ داخل آن روشن نمی شود این اتفاق در بهترین حالت به خاطر  سوختن چراغ داخل دستگاه است که به راحتی می توانید آن را تعویض کنید. اما حالت های دیگر معیوب شدن برد و نقص در سیم پیچی دستگاه است. در صورت خرابی سیم پیچی برای تعمیر مایکروفر ال جی زودتر اقدام کنید تا آسیبی به سایر قطعات وارد نشود.

چرا ظرف داخل مایکروفر ال جی نمی چرخد؟

اول از همه بررسی کنید که دستگاه به درستی در محل مشخص قرار گرفته باشد. بعد ببینید که آیا تنظیمات به درستی اعمال شده است یا نه. در مرحله بعد بررسی کنید که بقایای غذا زیر فیکس کننده یا در محل چرخش غلتک گیر نکرده باشد. موارد دیگری که در این مواقع ممکن است موجب بروز مشکل شده باشد باز هم خرابی برد یا موتور مایکروفر است.

چرا غذا در مایکروفر ال جی گرم نمی شود؟

خرابی بعضی از قطعات می تواند به بروز چنین مشکلاتی شود. این بار هم یکی از این قطعات برد مایکروفر است. در مجموع این نکته را به خاطر داشته باشید که درصد بالایی از مواردی که منجر به تعمیر مایکروفر ال جی در خانه می شود ناشی از معیوب شدن برد و قطعات آن است. سوختن دیود هم مانع از گرم شدن غذا می شود. دیود را با مولتی متر چک کنید تا اگر سوخته بود آنرا با دیودی با مشخصات یکسان تعویض کنید.

بعد از آن نوبت به مگنترون است که بررسی شود. مگنترون به لامپ خلأ معروف است و یکی از قطعات مهم در فرآیند گرم کردن غذاست. تعمیر مگنترون روند دشواری دارد زیرا این قطعه خود از بیش از 10 قطعه تشکیل شده است. همکاران بخش فنی بهساز سرویس می توانند تعمیر یا تعویض این قطعه را برای شما انجام دهند.

تعمیر مایکروفر ال جی در خانه

تعمیر مایکروفر ال جی در خانه به کمک تعمیر برد دستگاه

در طول بررسی دلایل خرابی مایکروفر قطعات مختلفی را نام بردیم که با تعمیر مایکروفر ال جی در خانه یا تعویض آنها می توانیم روند تعمیر مایکروفر را با موفقیت به پایان برسانیم. مهمترین قطعه مایکروفر در کنار موتور دستگاه مغز دستگاه یعنی برد الکترونیکی آن است. اگر به استفاده از مولتی متر و لحیم کاری مسلط هستید و امکان استفاده از آنها برای شما وجود دارد، می توانید خودتان برد را تعمیر کنید.

برای این کار ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و ضمن رعایت احتیاط اقدام به باز کردن محفظه داخلی کنید. این نکته را حتماً در خاطر داشته باشید که در دستگاه های مایکروفر خازن هایی وجود دارد که حتی بعد از قطع کردن برق دستگاه می توانند موجب برق گرفتگی شما شوند. پس هرگز به جدا بودن دستگاه از برق اکتفا نکنید و کار را با رعایت احتیاط کامل انجام دهید.

بعد از باز کردن برد، تمام قطعات را با مولتی متر بررسی و قطعات معیوب را شناسایی کنید. حالا کافیست تا قطعات جدید از جمله خازن یا مقاومت ها را با همان مشخصه های قطعات معیوب و به کمک لحیم کاری جایگزین کنید. در لحیم کاری دقت کنید تا به سایر قطعات و صفحه برد آسیبی وارد نشود. برد را سر جای خود قرار دهید و مجدداً دستگاه را ببندید. هنگام باز کردن محفظه داخلی جایگاه قطعات را به خاطر بسپارید تا در هنگام بستن آن با مشکل مواجه نشوید.

بهساز سرویس تعمیرگاه تخصصی لوازم خانگی + تعمیر مایکروفر ال جی در خانه

تمام آنچه گفته شد راهکارهایی است که به شما کمک می کند تا جای ممکن بدون صرف هزینه تعمیر مایکروفر ال جی را در خانه انجام دهید. اما مسلم است که  شخصی با تجربه بالا که در طول فعالیت خود صدها مورد تعمیر مایکروفر انجام داده است می تواند با دقت بیشتری این کار را انجام دهد.

خطای فردی و اشتباهات این فرد حداقل بوده و می تواند به سرعت عیب یابی و تعمیر مایکروفر را انجام دهد. لذا به همین دلیل است که ما پیشنهاد می کنیم تعمیر مایکروفر از جمله تعمیر برد یا موتور دستگاه را به تعمیرکاران دوره دیده و متبحر بهساز سرویس واگذار کنید. اینها تنها بخشی از مزایای استفاده از خدمات این مجموعه است. موارد دیگری که با انتخاب بهساز سرویس از آن برخوردار می شوید عبارت است از:

 • گارانتی تعمیر محصولات
 • هزینه مناسب خدمات تعمیر و تعویض قطعات
 • استفاده از قطعات فابریک و اصل
 • استفاده از کارکنان متعهد و مسئولیت پذیر
 • اعزام نیروی تعمیرکار به منزل
 • راهنمای خرید مایکروفر
 • پاسخگویی کارکنان بهساز سرویس
 • و بسیاری موارد دیگر

ارائه این خدمات در بالاترین سطح موجب رضایت حداکثری مشتریان بهساز سرویس از این مجموعه شده است.

[kkstarratings]
فرم پذیرش آنلاین
فرم درخواست
مقالات آموزشی

نمایندگی تعمیرات بوش

وقتی از نمایندگی تعمیرات یک برند صحبت می شود بطور ناخودآگاه یک مرکز مجهز و بروز برای تعمیرات انواع محصولات آن برند در ذهن نقش

بیشتر »